TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џафери: Функцијата премиер ќе ја извршувам со должна почит и одговорност

Р.С.Европа - 08.12.2023

Актуелниот претседател на Собранието Талат Џафери се заблагодари на номинацијата од ДУИ да биде премиер на техничката влада сто дена пред парламентарните избори што треба да се одржат следната година.

Џафери: Функцијата премиер ќе ја извршувам одговорно

МКД

Ќе ја извршувам функцијата со должна почит и одговорност, рече Џафери кој ќе седне на премиерската фотелја 100 дена пред избори

Макфакс

ВИДЕО Џафери: Ми претставува голема чест доделената доверба, и оваа функција ќе биде спроведена одговорно!

4NEWS

(Видео) Џафери ќе ја оправда довербата на ДУИ и прифаќа да биде технички премиер

Скопје1

Талат Џафери во премиерската фотеља, Јован Митрески во собраниската?!

Телма

МЕЏИТИ ЗА ЏАФЕРИ: „Руинирана куќа со реновирана фасада!“

Денешен

CivilMedia +инфо Фокус ТВ21 Lider Опсервер Канал5 Нетпрес

Талат Џафери ќе биде технички премиер од 28 јануари

А1 On - 08.12.2023

Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) на состанок во партиското седиште одлучило актуелниот претседател на Собранието Талат Џафери да биде технички претседател на Владата на Република Северна Македонија од 28 ...

ДУИ го именуваше Талат Џафери за технички претседател во пресрет на пролетните избори

Lider

Талат Џафери ќе биде технички премиер!

Zoom

ДУИ одлучи Талат Џафери да биде технички премиер од 28 јануари

Независен

Одлука на Претседателството на ДУИ Талат Џафери да биде технички премиер од 28 јануари

Либертас

Претседателството на ДУИ одлучило Талат Џафери да биде технички премиер од 28 јануари

Сител

ДУИ одлучи: Џафери ќе биде технички премиер од 28 јануари

Press24

24 Вести Курир Локално Н.Македонија Денешен МКД Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери, срам за Македонија

Макфакс - 08.12.2023

СДСМ забега со штетите кои ги предизвикува за Македонија. Ковачевски дезертирал од Армијата, правејќи се болен, само за да не ја отслужи својата обврска, исто како и неговиот наследник на местото технички премиер Талат Џафери, кој 2001-та од ...

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери, срам за Македонија

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери, срам за Македонија

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери, срам за Македонија

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино, Талат Џафери, срам за Македонија

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери, срам за Македонија

Lider

Алфа 360 степени Фокус Либертас Република +инфо Сител +инфо