TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт на денот: Рижото со кари и зеленчук

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Вкусно главно јадење за оние кои обожаваат зачинета храна Измијте го и сварете го оризот. Пропржете го кромидот на малку масло и по неколку минути додајте шери домати исечкани на половинки и динстајте. Динстајте додека не омекне доматот.

Рижото со кари и зеленчук

Локално - 10.02.2019

Овој необичен рецепт за рижото е одличен прилог, но и вкусно главно јадење. Доколку сакате зачинета храна, пробајте го уште денес. Потребни состојки: 180 грама ориз Кромид Шери домат 200 грама грашок Морков Кари Прстофат сол и бибер Начин на ...

Рижото со кари и зеленчук

Кафе пауза - 10.02.2019

Овој необичен рецепт за рижото е одличен прилог, но и вкусно главно јадење. Доколку сакате зачинета храна, пробајте го уште денес. Топлиот ориз можете да го послужите и со месо по ваш избор.