TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште едно апсење на северот на Косово, сомнеж за шверц на лекови

Слободен Печат - 22.09.2023

Косовската полиција во четвртокот уапси едно лице на северот на Косово, под сомнение за шверц на лекови од централна Србија. Во село Бистрица е уапсен косовскиот Ѓ.П. Косовската полиција го сомничи дека со својот автомобил илегално влегол на ...

Апсења за воени злосторства во Косово, Србија вели дека се „политички мотивирани“

Р.С.Европа

Косовската полиција уапси тројца Срби, се сомничат за воени злосторства

Слободен Печат

Две нови апсења на северот на Косово, еден од уапсените бил поранешен припадник на косовската полиција

Слободен Печат

Во Косово упасени тројца Срби осомничени за воени злосторства во 1998-99 година

Zoom

Во Косово упасени тројца Срби осомничени за воени злосторства во 1998-99 година

Либертас

ВО КОСОВО СЕ УАПСЕНИ ТРОЈЦА СРБИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА Делата ги сториле за време на војната во 1998-99 година

+инфо

24Инфо Локално Н.Македонија 365 Фактор Република Телма MakPress

Одреден 30-дневен притвор за тројцата Срби уапсени за воени злосторства во Косово

24 Вести - 21.09.2023

Основниот суд во Приштина им изрече мерка притвор во траење од по 30 дена на тројцата Срби уапсени за „воени злосторства врз цивилното население“ во војната во Косово во 1998-99 година, потврди тимот на одбраната на осомничените.

Одреден 30-дневен притвор за тројцата Срби уапсени за воени злосторства во Косово

Локално

Одреден 30-дневен притвор за тројцата Срби уапсени за воени злосторства во Косово

Бриф

Одреден 30-дневен притвор за тројцата Срби уапсени за воени злосторства во Косово

Zoom

Одреден 30-дневен притвор за тројцата Срби уапсени за воени злосторства во Косово

Либертас

Тројцата Срби уапсени на Косово за наводни воени злосторства добија еден месец притвор

Република

Одреден 30-дневен притвор за тројцата Срби уапсени за воени злосторства во Косово

Курир

Press24

Хил за апсењето на Србите во Косово: Ќе оставам на другите да заклучат зошто токму сега

Локално - 21.09.2023

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави дека Соединетите Американски Држави не знаат многу детали за вчерашното апсење на тројца Срби од Косово, јави дописникот на МИА од Белград.

Хил за апсењето на Србите во Косово: Ќе оставам на другите да заклучат зошто токму сега

Frontline

Хил: Ќе оставам на другите да заклучат зошто апсењата на Срби следува по неуспешниот дијалог во Брисел

Слободен Печат

Хил за апсењето Срби во Косово: Ќе оставам на другите да заклучат зошто баш сега

Фокус

Хил за апсењето на Србите во Косово: Ќе оставам на другите да заклучат зошто токму сега

Курир

Хил за апсењето на Србите во Косово: Ќе оставам на другите да заклучат зошто токму сега

Нетпрес

Хил: За апсењето на Србите во Косово оставам другите да заклучат зошто токму сега

24Инфо

Приштина му се закани на Вучиќ со апсење

МКД - 20.09.2023

Министерот за внатрешни работи на Косово Џељаљ Свечља кажа дека претседателот на Србија ќе биде уапсен ако се обид да влезе во Косово без одобрување од Приштина, јавува Репортери. Заканата на Свечља доаѓа по повод изјавата на српскиот претседател ...

ВУЧИЌ ЌЕ БИДЕ УАПСЕН АКО ЈА ПОСЕТИ ГРАЧАНИЦА БЕЗ ДОЗВОЛА Косовскиот министер за внатрешни работи верува дека српскиот претседател „не е толку луд“

+инфо

БРУТАЛНА ЗАКАНА ЗА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ – Министерот за внатрешни работи на Косово со јасна порака до претседателот на Србија: “Ако дојдете, ќе ве уапсиме!“

Во Центар

Косовскиот министер за внатрешни работи се закани со апсење на Вучиќ доколку тој ја посети Грачаница

Слободен Печат

“Вучиќ ќе биде уапсен ако …” Косовскиот министер за внатрешни работи се закани со апсење на Вучиќ доколку ја посети Грачаница

Либертас

Вучиќ ќе биде уапсен ако дојде на Косово без дозвола, се закани косовскиот министер за внатрешни работи

Република

Вучиќ ќе биде уапсен ако без дозвола оди во Косово

Expres

Фактор Фокус 24 Вести Пулс24

Српска листа за апсењето на Србите обвинети за воени злосторства: Курти продолжува со насилство врз Србите

Бриф - 20.09.2023

Најголемата партија на косовските Срби, Српска листа (СЛ), по повод денешното апсење на тројца етнички Срби под обвинение за воени злосторства во Косово во 1998-99 година, го обвини косовскиот премиер, Албин Курти дека продолжува со неговиот „план ...

Српска листа за апсењето на Србите обвинети за воени злосторства: Курти продолжува со насилство врз Србите

Либертас

Српска листа за апсењето на Србите обвинети за воени злосторства: Курти продолжува со насилство врз Србите

Во Центар

Српска листа за апсењето на Србите обвинети за воени злосторства: Курти продолжува со насилство врз Србите

Локално

Српска листа за апсењето на Србите обвинети за воени злосторства: Курти продолжува со насилство врз Србите

365

„КУРТИ ПРОДОЛЖУВА СО НАСИЛСТВО ВРЗ СРБИТЕ“ Српска листа се јави по апсењето на Србите обвинети за воени злосторства

+инфо

Курти продолжува со насилство врз Србите, обвинуваат од Српска листа

Н.Македонија

24Инфо Курир Телма Нетпрес MakPress