TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во Битола

+инфо - 16.04.2018

Ученикот А.С. роден 2003 година, по укажаната лекарска помош во одделението за максило-фацијална хирургија е пуштен на домашно лекување. Директорот на основното училиште „Коле Канински“ во Битола, Зоран Мирчевски, потврди дека го суспендирал ...

Суспендиран служител кој истепал ученик во училиштето „Коле Канински“ во Битола

Сакам да кажам - 16.04.2018

Служителот Ј. Т. истепал ученик во Основното училиште „Коле Канински” во Битола, потврдија од битолската полиција. Инцидентот се случил во саботата, кога училиштето одработувало работен ден, и тоа при крајот на големиот одмор.

Ученик од битолско училиште физички нападнат од хигиеничар

Шеталиште - 16.04.2018

14-годишен ученик од ОУ “Коле Канински” од Битола во саботата бил физички нападнат од хигиеничарот во училиштето, информираат од Министерството за внатрешни работи. На 14.04.2018 година во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишникот од ...

Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Курир - 16.04.2018

На 14.04.2018 година во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола

Фокус - 16.04.2018

Директорот на основното училиште „Коле Канински“ – Битола, Зоран Мирчевски потврди дека го суспендирал работникот Ј.Т., служител-хигиеничар во тамошното училиште заради физички напад врз ученик од деветто одделение.

Суспендиран хигиеничарот кој нападнал ученик во ОУ„Коле Канински“

Тера - 16.04.2018

Хигиеничар од ОУ „Коле Канински“ во Битола нападнал ученик. Ова е веста која ја објави Министерството за внатрешни работи, а настанот се случил во саботата која беше работна за училиштата.

Хигиеничар нападнал ученик во Битола: Го бутнал по скали зошто не сакал да крене лименка од подот

Република - 16.04.2018

Во саботата околу 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола

Канал5 - 16.04.2018

Директорот на основното училиште „Коле Канински“ - Битола, Зоран Мирчевски потврди дека го суспендирал работникот Ј.Т., служител-хигиеничар во тамошното училиште заради физички напад врз ученик од деветто одделение.

Тежок инцидент во битолско училиште: Хигиеничар турна ученик по скали, момчето заврши во болница

Сител - 16.04.2018

Во саботата во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола

А1 On - 16.04.2018

Директорот на основното училиште „Коле Канински“ – Битола, Зоран Мирчевски потврди дека го суспендирал работникот Ј.Т., служител-хигиеничар во тамошното училиште заради физички напад врз ученик од деветто одделение.

Хигиеничар турнал ученик по скали

Мета - 16.04.2018

СВР Битола соопшти дека во саботата хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола турнал ученик по скалите. Според полицискиот билтен, околу 15 часот 14-годишен ученик додека чекал наставник, случајно турнал лименка од прозорецот.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола

Либертас - 16.04.2018

Директорот на основното училиште „Коле Канински“ – Битола, Зоран Мирчевски потврди дека го суспендирал работникот Ј.Т., служител-хигиеничар во тамошното училиште заради физички напад врз ученик од деветто одделение.

Хигиеничар во училиште во Битола физички нападнал малолетник

Слободен Печат - 16.04.2018

На 14.04.2018 година во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола

Бриф - 16.04.2018

Директорот на основното училиште „Коле Канински“ – Битола, Зоран Мирчевски потврди дека го суспендирал работникот Ј.Т., служител-хигиеничар во тамошното училиште заради физички напад врз ученик од деветто одделение.

Хигиеничар претепал малолетник зашто фрлил лименка во училиштето

Макфакс - 16.04.2018

Малолетник бил физички нападнат од страна на хигиеничарот во основното училиште „Коле Канински“ во Битола кога 14-годишникот турнал лименка од прозорецот додека го чекал наставникот. Во тој момент хигиеничарот Ј.Т.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола

CivilMedia - 16.04.2018

Директорот на основното училиште „Коле Канински“ – Битола, Зоран Мирчевски потврди дека го суспендирал работникот Ј.Т., служител-хигиеничар во тамошното училиште заради физички напад врз ученик од деветто одделение.

Хигиеничар нападнал ученик во ОУ Коле Канински во Битола

Тера - 16.04.2018

На 14.04.2018 година во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во Битола

Орбис - 16.04.2018

Ученикот А.С. роден 2003 година, по укажаната лекарска помош во одделението за максило-фацијална хирургија е пуштен на домашно лекување. Директорот на основното училиште „Коле Канински“ во Битола, Зоран Мирчевски, потврди дека го суспендирал ...

Хигиеничар турнал ученик по скали

Локално - 16.04.2018

СВР Битола соопшти дека во саботата хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола турнал ученик по скалите. Според полицискиот билтен, околу 15 часот 14-годишен ученик додека чекал наставник, случајно турнал лименка од прозорецот.

Суспендиран хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола

ТВ21 - 16.04.2018

Директорот на основното училиште „Коле Канински“ – Битола, Зоран Мирчевски потврди дека го суспендирал работникот Ј.Т., служител-хигиеничар во тамошното училиште заради физички напад врз ученик од деветто одделение.

Хигиеничар нападнал ученик во ОУ Коле Канински во Битола

Орбис - 16.04.2018

На 14.04.2018 година во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.

Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Маркукуле - 16.04.2018

На 14.04.2018 година во 15 часот и 30 минути во Полициската станица Битола, 14-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.

Хигиеничар нападнал малолетник кој одбил да фрли лименка во корпа за отпадоци

Либертас - 16.04.2018

Малолетник бил физички нападнат од страна на хигиеничарот во основното училиште „Коле Канински“ во Битола, откако 14-годишникот турнал лименка од прозорецот, додека го чекал наставникот. Во тој момент хигиеничарот Ј.Т.

Хигиеничар претепал малолетник зошто фрлил лименка во училиштето

Точка - 16.04.2018

Малолетник бил физички нападнат од страна на хигиеничарот во основното училиште „Коле Канински“ во Битола кога 14-годишникот турнал лименка од прозорецот додека го чекал наставникот. Во тој момент хигиеничарот Ј.Т.

Хигиеничар турнал ученик по скали

Правдико - 16.04.2018

СВР Битола соопшти дека во саботата хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола турнал ученик по скалите. Според полицискиот билтен, околу 15 часот 14-годишен ученик додека чекал наставник, случајно турнал лименка од прозорецот.

Малолетник случајно турнал лименка во училиштето, хигиеничарот го турнал по скалите

Фокус - 16.04.2018

Четиринаесетгодишно момче случајно турнало лименка од прозорецот додека го чекал наставникот и добил ќотек од хигиеничарот, информираа од МВР. Според полицијата, на 14.04.2018 година во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 14-годишник од ...

Хигиеничар нападнал ученик кој одбил да фрли лименка во корпа за отпадоци

Република - 16.04.2018

Малолетник бил физички нападнат од страна на хигиеничарот во основното училиште „Коле Канински“ во Битола, откако 14-годишникот турнал лименка од прозорецот, додека го чекал наставникот. Во тој момент хигиеничарот Ј.Т.

Хигиеничар претепал ученик во училиште во Битола

МКД - 16.04.2018

Во полициската станица во Битола вчера 14-годишник заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински" во Битола.

Заради банална работа, хигиеничар претепал 13 годишно дете

iPortal - 17.04.2018

На 14.04.2018 година во 15.30 часот во Полициската станица Битола, 13-годишник од Битола заедно со негов родител пријавил дека истиот ден околу 15.00 часот физички бил нападнат од хигиеничар во училиштето „Коле Канински“ во Битола.