TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расте бројот на жртви во Пакистан, во нападот загинаа најмалку 47 лица

А1 On - 30.01.2023

Најмалку 47 лица загинаа во Пакистан, а уште 150 се ранети во напад на бомбаш самоубиец врз џамија, соопштија официјални лица, а пренесе Би-би-си. Командантот на пакистанските талибанци Сарбакаф Мохманд ја презеде одговорноста за нападот преку твит, ...

МНОГУ ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД ПАКИСТАН: Изнесуваат делови од тела, за повредените се апелира за дарување крв, закопани се уште стотици под урнатините

Фактор

БОМБАШ-САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ ВО ЏАМИЈА ВО ПАКИСТАН, НАЈМАЛКУ 47 МРТВИ

Сакам да кажам

Се зголеми бројот на загинати во експлозијата на џамија во Пакистан

Канал5

Бомбаш-самоубиец уби 34 лица во џамија во Пакистан, повредени 150

Независен

Експлозија во џамија во Пакистан

Deutsche Welle

БОМБАШОТ СЕДЕЛ ВО ПРВИОТ РЕД ОД ЏАМИЈАТА Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан (ВИДЕО)

+инфо

Нетпрес Локално Кумановски м. Слободен Печат Вечер Прес

Најмалку 22 лица загинаа во експлозија во џамија во Пакистан

24 Вести - 30.01.2023

Најмалку 22 лица загинаа, а десетици се ранети кога силна експлозија одекна во преполна џамија во пакистанскиот град Пешавар, изјави за ДПА портпаролот на локалната полициј . Експлозијата најверојатно била резултат на самоубиствен бомбашки напад, но ...

Најмалку 32 лица загинаа во експлозија во џамија во Пакистан

Телма

Најмалку 22 лица загинаа во експлозија во џамија во Пакистан

Вечер Прес

Најмалку 22 лица загинаа во експлозија во џамија во Пакистан

CivilMedia

Експлозија во џамија во Пакистан, има и загинати

Фокус

Најмалку 22 лица загинаа во експлозија во џамија во Пакистан

Во Центар