TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hyundai ја предизвикува Tesla

Додај Гас - 13.03.2018

Hyundai на Женевскиот саем презентираше три нови модели со разновидни погонски системи и покажа дека размислува за повеќе опции кога станува збор за можно гориво за иднината. Чистиот електричен погон е претставен со моделот Hyundai Kona EV, кој ќе ...

Хјундаи ја предизвикува Тесла: Ти си на ред, Илон (ФОТО)

МКД - 12.03.2018

Корејскиот произведувач на автомобилскиот саем во Женева претстави мал електричен кросовер и му упати предизвик на првиот човек на Тесла, Илон Маск. Хјундаи во халите во Женева претстави три нови модели со различни погонски системи и покажа дека ...

Hyundai ја предизвика Tesla: “Илон, ти си на ред”

Точка - 13.03.2018

Корејскиот произведувач го претстави новиот мал електричен кросовер на автомобилскиот саем во Женева и му упати предизвик на првиот човек на Tesla, Илон Маск. Hyundai во халите на женевскиот саем претстави три нови модели со различни погонски ...