TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Типови на цимери кои ќе ги сретнеш во текот на студирањето

Студенти - 11.01.2019

Цимерот може да биде најдобар пријател, но и најголем критичар, се зависно какви цимери ќе сретнеш во текот на студентскиот живот. Цимер опседнет со чистење Сите сакаме во станот да ни е чисто и средено.

Mу украл добитно лото ливче на цимерот вредно 10 милиони долари

Слободен Печат - 10.01.2019

Човек во Калифорнија има 10 милиони причини зошто да го мрази својот цимер, а токму толку долари добил на лото ливчето кое неговиот цимер го украл. Во понеделникот, 35 годишниот Адул Саосонгјанг бил уапсен и обвинет за кражба.

Украл од цимерот тикет со 10 милионски џек пот, а мислел дека добил 10.000 долари

24Инфо - 09.01.2019

Адул Саосонгјанг (35) од Вакавил, Калифорнија е уапсен бидејќи украл лотариски тикет со добивка од 10 милиони долари од својот цимер. Крадецот бил уапсен кога дошол да го земе џек потот. На 20 декември 2018 година, неговиот цимер, чиј идентитет не ...