TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Витаминска бомба за одбрана од вируси

Кајгана - 26.11.2022

За да го заштитите организмот од сезонските вируси и грипот, овој период јадете зеленчук што ги подобрува имунитетот, кардиоваскуларниот систем и помага при анемија и замор. Овој рецепт за витаминска бомба ќе ви помогне во тоа.

Во сезоната на вируси и настинки: На сите ни се потребни ОВИЕ витамини

Курир - 25.11.2022

Витамините и минералите ни се повеќе од потребни во сезоната на грипови и настинки и понекогаш мора да ги внесуваме преку суплементи, но за среќа ги има и во храната. Бројни истражувања покажале дека витамините А, Ц и Е, како и фолната киселина се ...

Во сезоната на вируси и настинки: На сите ни се потребни ОВИЕ витамини

Пулс24 - 25.11.2022

Бројни истражувања покажале дека витамините А, Ц и Е, како и фолната киселина се задолжителни преку зима, кога се зачестени настинките и сезонскиот грип. Затоа, потребно е во редовната исхрана да внесеме намирници кои ги содржат токму овие хранливи ...

Во сезоната на вируси и настинки: На сите ни се потребни овие витамини

Вистина.мк - 25.11.2022

Витамините и минералите ни се повеќе од потребни во сезоната на грипови и настинки и понекогаш мора да ги внесуваме преку суплементи, но за среќа ги има и во храната. Бројни истражувања покажале дека витамините А, Ц и Е, како и фолната киселина се ...