TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анри не е изненаден од измената на Меси

Спортски - 20.09.2021

ПСЖ синоќа со 2:1 го победи Лион, а во центарот на вниманието беше Лионел Меси, кој синоќа го одигра првиот меч на „Паркот на принцовите“. Меси беше заменет во 76-та минута, кој видно лут поради тоа одби да се поздрави со Покетино и негодуваше од ...

Анри: Не сум изненаден што Меси синоќа излезе од игра

Sport M

Еден од шеиците му се закани на Покетино за замената на Меси

Спортски

(ВИДЕО) Дури и играчите на клупата на ПСЖ не можеа да поверуваат дека Меси ја напушта играта

Спортклуб

Еден од шеиците му се закани на Покетино за замената на Меси

Курир

ВИДЕО: Дури и играчите на клупата на ПСЖ не можеа да поверуваат дека Меси го напушта натпреварот

Sport M

ВИДЕО: Дури и играчите на клупата на ПСЖ не можеа да поверуваат дека Меси го напушта натпреварот

Zoom

Спортски Спортски Спортски Екипа Спортски Sport M СуперСпорт Спортманија

Анри: Не сум изненаден од измената на Меси

Дерби - 20.09.2021

Тјери Анри беше еден од највоодушевените од пристигнувањето на Лионел Меси во францускиот фудбал, а сега како стручен коментатор за Лига 1, легендарниот голгетер излезе со свој осврт и за најкоментираната сцена од вчерашниот меч на „Паркот на ...

Покетино за Меси: Тренерот носи одлуки, тоа може да му се допаѓа на некој или не

Дриблинг

(ВИДЕО) Нова снимка од Меси пред замената, дали Покетино го извади поради повреда?

Спортклуб

Париз не е Барселона: Меси одби да се радува на победата против Лион (ВИДЕО)

Gol.mk

Нова снимка од Меси пред замената, дали Почетино го извади поради повреда? (ВИДЕО)

Курир

Меси лут и бесен на Покетино поради замената

Канал5

ВИДЕО: Пукна тиквата во ПСЖ, Меси лут поради замената

Слободен Печат

Спортклуб Дерби Sport 1 Оff.net Sport M 24Фудбал МКД СуперСпорт

Сите на клупата на ПСЖ освен Меси го славеа голот на Икарди 🎥

Спортски - 20.09.2021

Однесувањето на Лионел Меси по замената против Лион денес е главна тема во фудбалската јавност. Прво многу се пишуваше за неговата реакција при напуштањето на теренот кога одби да се поздрави со Покетино.

Потврда на себичностa: Меси не се израдува на победничкиот гол на Икарди (ВИДЕО)

Sport 1

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на Икарди отвори дебата во Франција (Видео)

Дерби

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на ПСЖ кажува многу (Видео)

Спортманија

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на Икарди отвори дебата во Франција

Точка

ВИДЕО: Меси излезе, ПСЖ даде гол и победи, сите скокнаа само тој не

Sport M

(ВИДЕО) Камерите го снимаа Меси при голот на Икарди… баш и не се израдува

Спортклуб

Екипа Спортманија Дриблинг Спортклуб Спортманија +инфо

Анри: Воопшто не сум изненаден за измената на Меси – еве и зошто

Спортклуб - 20.09.2021

Тиери Анри кој некогаш му беше соиграч на Лео Меси во Барселона, ја прокоментира измената на Аргентинецот. ПСЖ на домашен терен по пресврт успеа да го победи Лион со 2:1, а јунак на тој триумф беше Мауро Икарди.

„Бесот на Меси“ во три фотографии (ФОТО)

Екипа

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

24Фудбал

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

МКД

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

Курир