TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Солшер објасни зошто ги извади Бруно Фернандеш и Роналдо

24Фудбал - 14.09.2021

Манчестер јунајтед со неочекуван пораз од Јанг бојс ја стартуваше Лигата на шампионите, критичарите го вперија прстот во Оле Гунар Солшер. Откако го даде голот, а особено по црвениот картон на Ван Бисака, Манчестер јунајтед комплетно му ја препушти ...

Солскјер ја објасни одлуката која ги налути фановите на Манчестер Јунајтед

Дерби

Наеднаш „зариба“ нападот на Оле и Јунајтед

Спортманија

Мекгваер: Сите правевме грешки, ова е фудбал

Дриблинг

Јунајтед никогаш полош: Катастрофална статистика за Солскјер во ЛШ

Gol.mk

Роналдо замина во минатото да му каже на Лингард да се откаже од фудбал (ФОТО)

Sport 1

ЛШ започна со големо изненадување: Јанг Бојс со пресврт до победа над Јунајтед во Берн (ВИДЕО)

Дерби

Екипа Gol.mk Sport 1 Sport M Екипа Спортски Sport 1 Спортклуб

ЛШ: Манчестер Јунајтед „шокиран“ од Јанг Бојс, Баерн Минхен триумфално во Барселона, европскиот првак „на мускули“

ТВ21 - 14.09.2021

Стартуваа возбудувањата во Лигата на шампионите, а веќе во првото коло имаше неколку интересни резултати. Пред се најголемото изненадување е победата на Јанг Бојс во дуелот со Манчестер Јунајтед.

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

Денар

Шок за Манчестер јунајтед на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс! (ВИДЕО)

24Фудбал

Јунајтед и Роналдо шокирани во Швајцарија🎥

Спортски

Ладен туш за Јунајтед: Јанг Бојс во последната секунда запиша голема победа! (ВИДЕО)

Gol.mk

Лингард му подари триумф на Јанг Бојс, Севилја во луд меч освои бод против Салцбург (ВИДЕО)

Sport 1

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали (ВИДЕО)

SportMedia

Спортманија МКД Курир Точка Денар

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите

Слободен Печат - 14.09.2021

Со првите два натпревари официјално започна новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, во рамките од групата „Ф“ се случи и првото изненадување, Манчестер јунајтед загуби на гостувањето кај Јанг Бојс со резултат 2:1.

ВИДЕО: Јунајтед загуби на почетокот на Лигата на шампионите во 95. минута

Дриблинг

Младите момци се охрабрија, Нгамалу предизвика ерупција во Берн (видео)

Спортманија

Јунајтед и со Роналдо падна во Берн, куп пенали во Севиља

Кајгана

Манчестер јунајтед игра очајно во ЛШ под водство на Солшер (ФОТО)

24Фудбал - 14.09.2021

Манчестер јунајтед има ужасен почеток на новата сезона од Лигата на шампионите, а статистиката вели дека тоа не е случајно. Најголемиот дел од фановите на Манчестер јунајтед го сакаат Оле Гунар Солшер и среќни се со него на клупата, но статистиката ...

Погба би можел да го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Sport 1

Братот на Погба проговори за иднината на ѕвездата на Манчестер јунајтед

24Фудбал

Погба се предомислил, Јунајтед има голема амбиција, сака нов договор

Дриблинг

Погба за рекордна плата ќе остане на „Олд Трафорд“

Денар

Старт за во затвор: Заслужен црвен картон за Ван Бисака

Екипа - 14.09.2021

Арон ван Бисака го заработи првиот црвен картон во новата сезона од Лигата на Шампионите, апсолутно заслужено по бруталниот старт на десниот бек на Јунајтед над Мартинс Переира. Ван Бисака задоцни во обидот прв да стигне до топката и отиде директно ...

Заслужен црвен картон за Ван Бисака

Курир

Говорот на Роналдо во соблекувалната ги замолкна критичарите: Англичаните објавуваат детали, играчите беа воодушевени

Sport M - 14.09.2021

Вториот мандат во дресот на Манчестер Јунајтед за Кристијано Роналдо започна на најдобар можен начин. „Црвените ѓаволи“ го пречекаа Њукасл Јунајтед на „Олд Трафорд“ и забележаа победа од 4-1. Португалскиот ас постигна два гола.

Говорот на Роналдо во соблекувалната ги замолкна критичарите: Англичаните објавуваат детали, играчите беа воодушевени

Zoom

Роналдо: Не дојдов да бидам навивач, дали сте подготвени да се борите за овој клуб?

Gol.mk

Инспиративниот говор на Роналдо: Не сум тука за да бидам мажоретка, се вратив поради две причини!

Дерби

Откриен говорот на Роналдо пред Њукасл: Не дојдов тука да бидам мажоретка!

Спортски

Инспиративниот говор на Роналдо: Не сум тука за да бидам мажоретка, се вратив поради две причини!

Точка

Роналдо ги мотивирал соиграчите пред дуелот со Њукасл: Се вратив од две причини…

Спортклуб

Курир Локално Кајгана Канал5

Причината поради која Манчестер не бил толку жив десет години

Курир - 14.09.2021

Големата ѕвезда на светскиот фудбал, Кристијано Роналдо триумфално се врати во тимот на Манчестер Јунајтед – голгетерот од Мадеира постигна два гола во своето второ деби во дресот на „црвените ѓаволи“ во победата над Њукасл.

Откриено што им кажа Роналдо на соиграчите пред натпреварот со Њукасл: Јас знам што сакам, а сега ве прашувам вас – го сакате ли истото?!

Слободен Печат

Објавено што им кажал Роналдо на играчите пред мечот со Њукасл: Сите го слушале во тишина

Дриблинг

Роналдо им одржал говор на соиграчите пред Њукасл, познати се деталите

SportMedia

Роналдо имал моќен говор пред дебито против Њукасл

СуперСпорт

Откриен говорот што Роналдо го одржал пред дуелот со Њукасл: Дојдов тука поради две причини...

24Фудбал

Откриен говорот што Роналдо го одржал пред дуелот со Њукасл: Дојдов тука поради две причини...

МКД

Спортски Оff.net 24Фудбал