TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве што ги прави хороскопските знаци лоши романтични партнери

Слободен Печат - 11.06.2021

Раскинувањето и продолжувањето понатаму не е никогаш лесно, но тоа не значи дека треба да тагувате вечно. Вистината е дека сега ви е подобрo, но ако ви треба потсетник, еве зошто e подобро без поранешниот партнер базирано на нивниот хороскопски знак.

Кој фрла работи преку прозор, а кој дупнува гуми: Еве како се однесуваат хороскопските знаци по раскинувањето

Женски магазин - 11.06.2021

Ниту еден пар не ја прекинува врската на ист начин, а астролозите тврдат дека хороскопските знаци се однесуваат поинаку по раскинувањето. Проверете што е карактеристично за вашиот хороскопски знак подолу.

Еве како се однесуваат хороскопските знаци по раскинувањето

Локално - пред: 1 ден

Ниту еден пар не ја прекинува врската на ист начин, а астролозите тврдат дека хороскопските знаци се однесуваат поинаку по раскинувањето. Проверете што е карактеристично за вашиот хороскопски знак.

НЕ ОДРЕДУВААТ – ВАЖНИ ГОДИНИ ВО ЖИВОТОТ НА СЕКОЈ ЗНАК ОД ХОРОСКОПОТ: На Близнаците им се важни ОКРУГЛИТЕ години, а ...

Екран - 11.06.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Годините во кои се среќаваме со животен партнер, се венчаваме, доживуваме големи загуби или среќни моменти како ...

Не одредуваат – Важни години во животот на секој знак од хороскопот

Скопје24 - 11.06.2021

Годините во кои се среќаваме со животен партнер, се венчаваме, доживуваме големи загуби или среќни моменти како раѓање на дете, се најважни во нашите животи – еве кои се тие според хороскопот.

Најдобри сопруги според хороскопските знаци

Вечер Прес - 11.06.2021

Според тоа што е запишано во ѕвездите, најдобри сопруги се жените родени во овие четири хороскопски знаци Да се најде идеален партнер понекогаш е исклучително тешка одлука. Кога е бракот во прашање може да помогне и астрологијата.

ВАЖНИ ГОДИНИ ВО ЖИВОТОТ НА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: На Близнаците им се важни ОКРУГЛИТЕ години, а Девиците имаат среќа ...

Попара - 11.06.2021

Годините во кои се среќаваме со животниот партнер, се венчаваме, доживуваме големи загуби или среќни моменти како раѓање на дете, се најважни во нашите животи – еве кои се тие според хороскопот.

Овие хороскопски знаци често лажат во врските

Скопје24 - 10.06.2021

Луѓето лажат од најразлични причини. Некои го прават тоа за да избегнат конфликт, некои за да не повредат други, а некои за да се извлечат од нешто. Сепак, проблемот се зголемува кога лажењето се јавува во љубовните врски во кои искреноста кон ...