TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вујовиќ за кризата: Воопшто не ми е грижа што ќе се случува со фудбалот, но ова е шанса за ракометот

Дерби - 08.04.2020

Спортските работници ширум светот очекуваат многу промени на спортската сцена по завршувањето на актуелната пандемија, а Веселин Вујовиќ вели дека ова е добра шанса за ракометот. Во својата изјава за „Индекс“, Вујовиќ не пропуштил да потенцира дека ...

Вујо Мајсторе без влакна на јазикот: Во фудбалот како да се перат пари

Слободен Печат - 08.04.2020

Миленикот на Комитите и актуелен тренер ППД Загреб, Веселин Вујовиќ, смета дека намалувањето на платите на спортистите за време на кризата со коронавирусот е исправна одлука, но не порпушти да го искоментира случувањето во фудбалот и големите суми ...

„Меси и Циндриќ не може да се казнат исто, цифрите во фудбалот се болни“

TopSport - 08.04.2020

Тренерот на ракометниот клуб Загреб, легендарниот југословенски ракометен ас, Веселин Вујовиќ ја критикуваше актулената состојба во светот на спортот. Тој пред се удри по фудбалерите кои, според него, треба во текот на пандемијата да го понесат ...

Вујовиќ: Не ми е гајле за фудбалот! Трансферите од 200 или 300 милиони се болни, мислам дека „перат“ пари

SportMedia - 08.04.2020

Веселин Вујовиќ за хрватски „Индекс.хр“ отворено зборуваше за моменталната ситуација во која се најде спортот поради коронавирус. Тој имаше интересен одговор за фудбалот и големите трансфери како Нејмар од Барселона во ПСЖ.

Вујо: Не ми е гајле за фудбалот переа многу пари, за ракометот ова може да биде добро

Спортски - 08.04.2020

Голем број лица од спортот ги кажаа своите ставови за коронавирусот и спортот после оваа криза. Сега во јавноста се огласи и Веселин Вујовиќ. Вујовиќ во овие моменти е во Шабац, тој сакал кратко да го напушти Загреб и да помине малку време со ...

„Не е фер платите истоветно да ги намалам јас и некој младинец во Загреб“

Gol.mk - 08.04.2020

Светскиот спорт е во мирување, а спортистите се во своите домови, далеку од тимска работа или натпревари. Како некој кој има повеќе домови, тренерот на ППД Загреб и добриот познаник на македонскиот ракомет, Веселин Вујовиќ се врати во Шабац и со ...

„Ракометот ќе се препороди по коронавирусот, а во фудбалот - доста переа пари!“

Sport 1 - 08.04.2020

Многу лица од спортот ги кажаа своите ставови за коронавирусот, за судбината на спортистите и клубовите, за иднината на спортот воопшто. Се слушна гласот и на харизматичниот Веселин Вујовиќ, некогашен тренер на Вардар, актуелен предводник на Загреб.

Вујовиќ: Ракометот ќе се препороди – ќе исчезнат ултрабогатите клубови, ќе има многу со исти амбиции!

24 Ракомет - 08.04.2020

Некогашниот тренер на Вардар и селектор на Македонија, Веселин Вујовиќ, додека трае борбата со коронавирусот времето го минува во Шабац со семејството. По дуелот со Татран од СЕХА лигата тој дојде во Србија на мини одмор, но мораше да остане на ...

„Меси и Циндриќ не може да се казнат исто, цифрите во фудбалот се болни“

Макфакс - 08.04.2020

Тренерот на ракометниот клуб Загреб, легендарниот југословенски ракометен ас, Веселин Вујовиќ ја критикуваше актулената состојба во светот на спортот. Тој пред се удри по фудбалерите кои, според него, треба во текот на пандемијата да го понесат ...