TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку четворица загинати во уривање на ресторан на Мајорка

Сакам да кажам - 24.05.2024

Најмалку четворица луѓе загинаа, а повеќе од 20 се повредени откако се урна двокатна зграда на шпанскиот остров Мајорка. Се стравува дека неколкумина луѓе се заглавени во ресторанот покрај плажа „Медуза“ во регионалниот главен град Палма де Мајорка.

Загинати и повредени во уривање на ресторан на Мајорка

Deutsche Welle - 24.05.2024

Најмалку четири лица загинаа кога преполн ресторан се урна на Плаја де Палма на Мајорка. Засега не е позната националноста на жртвите. Нејасна е и причината за несреќата. Најмалку четири лица загинаа при уривање на објектот на ресторан на плажа во ...

Се зголемува бројот на загинати при уривање на покрив на зграда во Мајорка

Скопје1 - 24.05.2024

Најмалку четири лица загинаа, а 21 се повредени кога вечерва се урна двокатна зграда на плажата во Палма де Мајорка, туристички центар на шпанските Балеарски Острови, соопшти државната полиција.

(ФОТО+ВИДЕО) Се урна ресторан во Мајорка, има мртви и повредени

360 степени - 23.05.2024

Алерта њуз јавува дека во несреќата загинале четири лица, а 27 се повредени Две лица загинаа, а десетина се повредени при уривање на тераса на ресторан во двокатна зграда на шпанскиот остров Мајорка, соопштија спасувачките служби.

Трагедија во шпанско летувалиште: Најмалку двајца загинати кога се урна ресторан (ВИДЕО)

Канал5 - 23.05.2024

Две лица загинаа, а најмалку 12 се повредени откако ресторан се урна на плажа на познатиот шпански остров Мајорка, соопштија од итните служби, пренесува Sky News. Терасата на ресторанот се урна во главниот град на островот, Палма - туристичка ...

ФОТО| Најмалку четири мртви и 27 повредени во уривање на тераса на локал на Мајорка

Нетпрес - 23.05.2024

Најмалку четири лица загинаа а уште 27 други се повредени со различни степени на повреди откако се урнала покривна стаклена тераса на коктел-бар и ресторан лоциран на првиот кат од двокатница во Плаја де Палма на шпанскиот остров Мајорка, објави во ...

Се урна дел од зграда на Мајорка – две лица загинаа, 12 се повредени

Фокус - 23.05.2024

Две лица загинаа, а 12 се повредени откако се урна зграда во одморалиште во Мајорка, Шпанија. Полицијата и пожарникарите се упатиле на местото на настанот каде што се урна таванот на клубот Медуза Бич во популарното место за одмор – Плаја де Палма.

Четворица загинати и десетици повредени по уривање на зграда на плажа во Мајорка

ТВ21 - 23.05.2024

Четири лица загинаа, а 27 се повредени откако се урна зграда на плажа во Мајорка – а луѓето се уште се заробени внатре. Во зградата имало и ресторан. Се појавија слики од службите за итни случаи кои ги евакуираат луѓето од зградата, а некои се ...

(Видео) Се урна ресторан во Мајорка има жртви и повредени

24Инфо - 23.05.2024

Две лица загинаа, а десетина се повредени при уривање на тераса на ресторан во двокатна зграда на шпанскиот остров Мајорка, соопштија спасувачките служби. Најмалку четворица загинати и десетици повредени по уривање на ресторан во Палма де Мајорка.

(ФОТО+ВИДЕО) Се урна ресторан во Мајорка, има мртви и повредени

365 - 23.05.2024

Две лица загинаа, а десетина се повредени при уривање на тераса на ресторан во двокатна зграда на шпанскиот остров Мајорка, соопштија спасувачките служби. Алерта њуз јавува дека во несреќата загинале четири лица, а 27 се повредени.

Најмалку 4 лица загинаа при уривање на ресторан во Мајорка

Слободен Печат - 24.05.2024

Најмалку 4 лица загинаа, а над 27 се повредени при уривање на тераса на ресторан во двокатна зграда на шпанскиот остров Мајорка, соопштија спасувачките служби. Ресторанот „Медуза бич клуб“ се наоѓа на приземјето од зградата Плаја де Палма“,стои во ...

(ФОТО+ВИДЕО) Се урна ресторан во Мајорка, има мртви и повредени

Пулс24 - 24.05.2024

Две лица загинаа, а десетина се повредени при уривање на тераса на ресторан во двокатна зграда на шпанскиот остров Мајорка, соопштија спасувачките служби. Алерта њуз јавува дека во несреќата загинале четири лица, а 27 се повредени.