TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: „Лавовите“ во меч со седум гола болно загубија од Шкендија!

Gol.mk - 09.05.2021

Екипата на Македонија Ѓорче Петров на домашен терен загуби од Шкендија (3-4) и сега шансите за Европа на „лавовите“ драстично им се намалени затоа што Струга победи и во последното коло ќе ѝ биде доволен барем бод за потврда на третата позиција.

Шкендија ѝ помогна на Струга да дојде на чекор до Европа!

Sport 1

ГОЛ НА КОЛОТО: Арменд Алими со трк од 60 метри на крај ги скроти „лавовите“ (ВИДЕО)

Екипа

Шампионот Шкендија клучна пречка на Македонија ЃП во патот кон Европа

Gol.mk

„Лавовите“ ако сакаат излез во Европа мора да го победат новиот шампион!

SportMedia

Автобусот на Вардар доби провокација кај Тетово: „Честито Втора лига...“

Gol.mk - 09.05.2021

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар од денес официјално е второлигаш. Кобен за „црвено-црните“ беше поразот на гости кај Струга Трим Љум (1-0) и тимот нема шанси да го напушти тоа претпоследно место кое носи ранг подолу.

Провокација за Вардар од „Балистите“: „Честито Втора лига…“

Република