TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струга го сопре Вардар по серијата од 12 меча без пораз!

Sport 1 - 09.11.2019

Актуелниот лидер во Првата лига, Вардар после 12 меча без пораз загуби денеска со 1-2 на незгодното гостување во Струга, која успеа да ги спушти на земја залетаните црвено-црни после извонредната серија досега, после денешното 14-то коло во ...

Вардар се „удави“ во Струга, Силекс се искачи на третото место

Екипа - 09.11.2019

Вардар потклекна во Струга и загуби со 2-1. Домашниот тим одигра одличен прв дел, поведе со 2-0 со головите на Христијан Кировски во 25.минута и на Арбен Тафе во 45.минута, а „црвено-црните“ намалија од пенал што го реализираше Дарко Мицевски во ...

ВИДЕО: Вардар загуби по 12 средби, Струга го реши лидерот

Gol.mk - 09.11.2019

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Вардар, доживеа пораз на натпреварот против Струга Трим Љум (2-1), во рамки на 14. коло од домашниот фудбалски шампионат. Вардарци беа 12 натпревари во низа без пораз, но на серијата ѝ дојде ...

ПМФЛ: И Вардар знаел да губи, Струга ТЛ слави, лидерот гневен…, Силекс сега е трет (видео)

SportMedia - 09.11.2019

Попладнево се одиграа четири средби од 14.коло во ПМФЛ. Секако дека најинтересно беше во Струга ТЛ каде домашниот тим со 2:1 успеа да го победи Вардар. Во меч со многу котроверзи, се чини дека гостите неа и оштетени за пенал, на крајот домашните ...

ВИДЕО: „Пандевци“ не го искористија киксот на Вардар и се сопнаа во Тетово

Gol.mk - 09.11.2019

Фудбалерите на Академија Пандев не го искористија киксот на Вардар во Струга и не успеаја да ја намалат разликата во однос со водечката екипа. Тимот од „Младост“ поведе рано, но не го задржа резултатот до крај за да оствари прва победа на ...

Крај на серијата на Вардар, Академија Пандев не искористи

Спортклуб - 09.11.2019

Вардар го доживеа првиот пораз во домашното првенство по 12 натпревари откако загуби на гостувањето кај Струга со 1-2. Лидерот на табелата беше подобар противник, но не ги искористи своите шанси и беше казнет за тоа.

Тензично во Струга: Васоски доби црвен, Вардар оштетен за пенал!?

Gol.mk - 09.11.2019

Струга Трим Љум има предност против Вардар (2-0) во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), но дуелот го одбележа спорна ситуација во првото полувреме, при минимална предност на домашните.

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Струга ТЛ го најде лекот за Вардар… Пораз на “црвено-црните” по 12 меча

Екипа - 09.11.2019

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 14. КОЛО…. Кратово: СИЛЕКС – ШКУПИ (1-0) Жеравица 4′ Тетово: РЕНОВА – АК. ПАНДЕВ (1-1) Адеми 74′ – Пандев 8′ Струга: СТРУГА ТЛ – ВАРДАР (2-1) Кировски 25′, Тафе 45’+1 – Мицевски 80′(п) Велес: БОРЕЦ – МАКЕДОНИЈА ЃП (1-1) ...

Полувреме во ПМФЛ: Вардар во шок, Кировски и Тафе жестоко казнуваат, под Шара водат „пандевци“…

SportMedia - 09.11.2019

Кога Вардар не знае да даде гол, стружани и тоа како знаат. Струга ТЛ по првите 45.минути води со 2:0, и тоа со головите на Кировски во 24. и Тафе во 45+1. Но Вардар сам си е виновен, на 0:0 имаше два зицери, просто неверојатно е што промашија ...

ПМФЛ – 14.КОЛО: „Жешко“ ќе биде во Кратово, „лавови“ на „вештачката“ во Велес, „гипсарите“ против „пандевци“…

SportMedia - 09.11.2019

Денеска од 13 часот закажани се четири од петте натпревари во ПМФЛ. Дербито меѓу Работнички и Шкендија се игра утре, додека денеска не очекуваат навистина супер-интересни четири натпревари.

Вардар на незгодно гостување во Струга, „лавовите“ бараат излез од кризата во Велес

Sport 1 - 09.11.2019

Актуелниот прволигашки лидер Вардар попладнево (13 часот) ќе го има првото од трите незгодни гостувања до крајот на есенскиот дел од сезоната, па ќе истрча на мегдан на дебитантот сезонава Струга Трим Лум, во 14-то коло од елитното натпреварување, ...

Вардар во Струга за продолжување на победничката низа, „пандевци“ на гости во Тетово

Екипа - 09.11.2019

Најтрофејниот македонски клуб е цврсто решен со продолжување на низата без пораз во домашниот шампионат да ја зачува предноста на врвот од табелата во Првата македонска фудбалска лига и по гостувањето против Струга Трим Лум во 14. коло.

„Пандевци“ имаат лоши сеќавања од Тетово, Ренова се надева на прекин на кризата

Gol.mk - 09.11.2019

Академија Пандев ќе игра за прекин на лошата низа на резултати во ПМФЛ и денес ќе има тешко гостување во Тетово кај Ренова, во рамките од 14. коло од тековната сезона. Струмичани го загубија чекорот со лидерот Вардар со двата последователни кикса.

Вардар патува кај незгодната Струга во потрага по четвртиот триумф во низа

Gol.mk - 09.11.2019

Лидерот во ПМФЛ , Вардар , денес ќе има тешко гостување кај екипата која игра одлично на домашен терен оваа сезона, Струга Трим Љум . Вардарци го добија првиот меѓусебен дуел со убедливи 3-0, но се очекува да наидат на голем отпор на денешната ...

Струга на нозе, доаѓа Вардар: Трим Лум го предизвикува лидерот!

SportMedia - 09.11.2019

Попладнево во Струга, по многу години гостува Вардар, нашиот најтрофеен клуб и во моментов лидер на табелата. Во рамките на 14. коло во ПМФЛ, Струга Трим Лум го дочекува составот на стратегот Александар Васоски, меч кој слободно може да се каже ...

Прва МФЛ: Вардар гостува во Струга

OhridNews - 08.11.2019

Најтрофејниот клуб и лидерот на табелата во Првата лига, Вардар е следен ривал на Струга Трим Лум во македонската фудбалска елита. Мечот од 11-та рунда ќе се одигра в сабота (утре) во 13 часот на Градскиот стадион во Струга.