TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Починаа 30 лица од ковид од кои најмладиот има 25 години – регистрирани се нови 572 случаи на вирусот

360 степени - 14.09.2021

Вкупната бројка на дијагностицирани лица со ковид во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 184 277 бројката на оздравени пациенти е 165 077, на починати е 6 307, а бројот на активни случаи изнесува 12 893 Во последното деноноќие од вкупно 4 ...

Дневен ковид-биланс: Починаа 30 лица, регистрирани 572 нови случаи на Ковид-19

Lider

25-Годишно лице од Демир Капија меѓу 30-те починати од ковид-19, уште 572 болни од 4.511 тестови

Сакам да кажам

Од Ковид-19 починаа 30 лица, најмладиот на 25 години, регистрирани нови 572 позитивни случаи и 694 оздравени пациенти

Независен

Регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 починати и 694 оздравени пациенти

Телма

Регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 починати и 694 оздравени пациенти

CivilMedia

Регистрирани нови 572 случаи на Ковид-19, 30 починати и 694 оздравени пациенти

Опсервер

Вечер Прес

Состојба до 14.09.2021: Пријавени се 572 новозаболени и 30 починати лица

Црнобело - 14.09.2021

Во последните 24 часа се направени 4.511 тестирања, а регистрирани се 572 нови случаи на КОВИД-19: Регистрирани сe 694 оздравени пациенти од: Пријавени се 30 починати лица: 10 починати лица од Скопје (88г, 76г, 74г, 74г, 70г, 67г, 67г, 63г, 59г, ...

Се уште троцифрен бројот на новозаразени со Ковид-19

Локално

Во Куманово двајца починати и 58 новозаболени од коронавирус

Kumanovo News - 14.09.2021

Во последните 24 часа регистрирани се 572 нови случаи на ковид-19, а направени се 4.511 тестирања По градови во: Скопје – 287, Куманово – 58, Кавадарци – 24, Тетово и Кичево – по 21, Велес - 19, Гостивар – 15, Прилеп - 14, Битола, Кочани и Радовиш - ...

Нови 13 случаи на ковид-19 во Куманово

Kumanovo News

Триесет починати, 572 заразени со ковид 19

Р.С.Европа - 14.09.2021

Министерството за здравство информира дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починале 30 лица. Од пријавените, 27 починале во болнички, а останатите 3 лица во домашни услови. Во последните 24 часа направени се 4511 тестови, а потврдени 572 нови ...

Бројот на починати лица во земјава достигна 6.277 како последица од коронавирусот

Press24 - 14.09.2021

Согласно последните информации на Министерството за здравство, моменталната бројка на починати од коронавирусот, од почетокот на пандемијата достигна 6.277. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата ...

Нови 183 случаи на Ковид-19 од кои 2 во Охрид

OhridNews

183 нови случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Кајгана

Состојба до 13.09.2021: Потврдени се 183 новозаболени, 18 починати и 531 оздравени лица

Црнобело

КОВИД статистика: 183 новорегистрирани случаи, 18 починати и 531 оздравени пациенти

CivilMedia

Во последните 24 часа нови 183 случаи со Ковид-19

Lider - 14.09.2021

Во последните 24 часа починаа 18 лица, нови 183 случаи со Ковид-19 Министерството за здравство информира дека во изминативе 24 часа се направени 2,035 тестирања, а регистрирани се нови 183 случаи на Ковид-19.

Во последните 24 часа починаа 18 лица, нови 183 случаи со Ковид-19

ММС

Најмногу активни случаи на Ковид-19 во Скопје, Тетово и Куманово

еМагазин - 14.09.2021

Според последните податоци на Министерството за здравство бројот на активни случаи во Македонија изнесува 13.045. Најмногу активни случаи има во Скопје, 5.791, следи Тетово со 1.115, па Куманово со 889.

Скопје има најмногу, а Дојран најмалку активни случаи на коронавирусот

Фактор

Повторно многу починати: Короната одзеде 18 животи, новозаразени се 183 лица

Република - 13.09.2021

Нови 183 случаи на позитивни пациенти од вкупно 2.035 тестирања се регистрирани во последното деноноќие, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Повторно многу починати: Короната одзеде 18 животи, новозаразени се 183 лица

Zoom

Регистрирани 183 случаи на Ковид-19, починаа 18 лица

Денар

183 нови случаи на Ковид-19 и 18 починати лица

MTM