TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во италијанскиот град Бергамо пристигна конвој со руска медицинска помош (ВИДЕО)

Канал5 - 25.03.2020

Рускиот тим за одговор на коронавирус составен од медицински експерти и специјалисти на руското Министерство за одбрана денеска во конвој се упатија од италијанската воздухопловна база Пратика ди Маре кон Бергамо.

Секоја чест: Навивачите на Аталанта се вклучија во изградба на привремена болница

Спортклуб - 25.03.2020

Италија и понатаму е во хаос поради ширењето на корона вирусот, најтешко се погодени луѓето во областа Ломбардија, односно во Бергамо и Бреша. Во Бергамо, каде има некои 120.000 граѓани, до сега се регистрирани фрапантни 7.500 случаи со КОВИД19.

Секоја чест – Навивачите на Аталанте помагаат во изградбата на привремената болница во Бергамо

Sport M - 25.03.2020

Италија сè уште е во хаос поради ширењето на новиот коронавирус. Најтешко е во Ломбардија, а скоро апокалиптичен призор пристигна и од Бергамо последниве денови. Бергамо, град со околу 120.000 жители, досега регистрирал повеќе од седум илјади случаи ...

Навивачите на Аталанта помагаат при изградба на болницата во Бергамо (ВИДЕО)

Канал5 - 25.03.2020

Навивачите на Аталанта помагаат да се изгради привремената болница во Бергамо, град најпогоден од коронавирусот во Италија. Градоначалникот на Бергамо ја извести јавноста дека тврдењето за „биолошка бомба“ на „Сан Сиро“ е точно и дека секој кој ...

Биолошка бомба експлодира на „Сан Сиро“ и сега таа го убива нашиот град

Спортманија - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо не може да се помири со тоа каква штета се случи со играњето на дуелот Аталанта - Валенсија Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори e уверен дека првиот меч од осминафиналето меѓу Аталанта и Валенсија во Лигата на шампиони е ...

Градоначалникот на Бергамо: 40 илјади навивачи се заразија на „Сан Сиро“!

Дерби - 25.03.2020

Коронавирусот пустоши во Италија и секој ден се јавуваат по нови 600 или 700 смртни случаи, бројки кои делуваат навистина застрашувачки со оглед на тоа што првиот заболен беше пријавен пред само еден месец.

Гари:историскиот меч на Аталанта во ЛШ беше биолошка бомба

Телма - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гари изјави дека сите навивачи кои присуствувале на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со коронавирус. Екипата на Бергамо се сретна со Валенсија на 19-ти февруари во Милано, на „Сан Сиро“ бидејќи нивниот ...

(ФОТО) Навивачите на Аталанта се мобилизирaа – градат болница во Бергамо

Спортклуб - 25.03.2020

Мечот од ЛШ помеѓу Аталанта и Валенсија во Милано на кој што имаше 40.000 гледиачи се покажа како вистинска биолошка бомба за ширење на корона вирусот. Токму Бергамо е еден од најпогдените градови во Италија каде има голем број заразени и починат ...

Натпреварот Аталанта – Валенсија стана биолошка бомба за Бергамо

Независен - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на ...

Навивачите на Аталанта се херои во Бергамо: Собираа пари, делат лекови и храна, а сега ќе градат и болница!

Спортски - 25.03.2020

Не е дека фудбалските навивачи се само хулигани, тоа го докажуваат фановите на Аталанта кои му помагаат на својот град во едни од најтешките денови низ неговата историја Бергамо е најпогодениот град од Ломбардија, секојдневно има голем број жртви од ...

Taжната теорија доби потврда: Сите 40.000 фанови на Аталанта од Милано си заминале со Ковид-19!

Спортски - 25.03.2020

Веста дека „биолошката бомба“ експлодирала на натпреварот Аталанта – Валенсија на „Сан Сиро“ доби и официјална потврда. Бергамо е едно од најголемите жаришта на коронавирусот во овие моменти, а Италија трпи загуби од огромни размери.

„Биолошка бомба“ – 40.000 се заразиле на натпреварот Аталанта-Валенсија

TopSport - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори изјавил дека сите 40.000 навивачи што присуствувале на натпреварот Аталанта-Валенсија, одигран на 19 февруари во Милано, се заразиле со коронавирусот.

ВИДЕО: „Форца Аталанта“ –навивачите градат болница за своите сограѓани

Sport M - 25.03.2020

Навивачите на Аталанта пред две недели собрале 50 илјади евра за помош на најзагрозените во Бергамо од коронавирус. „Курва Норд“ во меѓувреме повторно се ангажираше во помошта за своите сограѓани.

„Биолошка бомба“: Заразени 40.000 навивачи кои беа на мечот Аталанта-Валенсија!

Слободен Печат - 25.03.2020

– Не знаевме што се случува, вирусот почна да се проширува, луѓето доаѓаа во групи и имаше физички контакти – вели градоналникот на Бергамо, Гари. Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гари рече дека сите навивачи кои беа на натпреварот ...

„Тој меч во Милано беше биолошка бомба, немавме претстава што се случува...“

24Фудбал - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо верува дека мечот помеѓу Аталанта и Валенсија предизвика масивно ширење на коронавирусот во Италија, но и во Шпанија, каде исто така бројот на заболени расте од ден на ден, тој воедно се согласува со претходните ...

„Биолошката бомба“ потврдена: Сите 40.000 навивачи се заразени со коронавирус

Gol.mk - 25.03.2020

Џорџо Гари, градоначалникот на Бергамо, изјави дека сите навивачи кој беа присутни на натпреварот меѓу Аталанта и Валенсија се позитивни на коронавирус. Калчолигашот на 19 февруари на „Сан Сиро“ во Милано ги пречека „лилјаците“ во рамки од ...

Луѓето умираат поради нашиот натпревар во ЛШ

Вечер Прес - 25.03.2020

Бергамо е еден од градовите кои се најпогодени од коронавирусот. Од тој град е и најпријатното изненадување во годинашното издание на Лигата на шампиони, тимот на Аталанта, но поради пандемијата, играчите и најверните фанови, не добија шанса на ...

Италијанските дистрибутери порачаа: „Не се предаваме!“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 25.03.2020

Во екот на епидемијата на коронавирусот, кој пустоши низ Италија, Италијанците не ја губат надежта и доброто расположение и продолжуваат да ги извршуваат своите обврски пеејќи и забавувајќи се.

Италијанските доставувачи со песна се борат против стравот од корона: Не се предаваме (ВИДЕО)

Канал5 - 24.03.2020

Пандемијата на коронавирус моментно пустоши низ Италија, но од снимките кои го обиколија светот може да се види дека многу Италијанци не се предаваат, туку се борат со стравот со песна и други весели активности.

Аталанта го потврди првиот фудбалер со позитивен тест на корона вирусот

Макфакс - 24.03.2020

Голманот на Аталанта, Марко Спортиело е првиот фудбалер од клубот од Бергамо кој е позитивен на корона вирусот, потврдија од „Ла деа“. Бергамо е еден од најпогодените градови од корона вирусот во Италија со неколку илјади мртви, а целиот свет ...

Голманот на Аталанта е позитивен на коронавирусот

+инфо - 24.03.2020

Голманот на калчолигашот Аталанта, Марко Спортиело, е првиот фудбалер од овој клуб кој е позитивен на коронавирусот, објавија италијанските медиуми. Може да се каже дека градот Бергамо е едно од жариштата во Италија, бидејќи само таму има илјадници ...

Русија заедно со италијанската армија ќе учествува во заеднички удар против коронавирус

Руска реч - 24.03.2020

Италијанската и руската армија започнаа операција за спасување на Бергамо (покраина Ломбардија) од ширење на епидемијата која е предизвикана од вирусот COVID-19. Во оваа акција ќе учествуваат руски експерти со прекупотребни технички капацитети кои ...

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да е до четири пати поголем

А1 On - 24.03.2020

Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е епицентарот на заразата во Италија, јави ...

ЏОРЏИО ГОРИ, БЕРГАМО: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да е до четири пати поголем

Денешен - 24.03.2020

Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е епицентарот на заразата во Италија, јави ДПА.

Видеото кое го расплака цел свет – Италијанците пеат во еден глас: „Луѓето како нас никогаш не се откажуваат“

Точка - 24.03.2020

Пандемијата коронавирус владее со Италија, а таму има најголем број инфицирани луѓе во однос на сите други земји во светот кога би се набљудувале одделно. Сепак едно видео од Италија ја обиколи целата планета и предизвика силни емоции кај сите – со ...

Градоначалникот на Бергамо: тестирајте што повеќе за да го избегнете нашето сценарио

Нова ТВ - 24.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, една од најтешко погодените области во Италија, рече дека регионот на Ломбардија и неговиот град станале епицентарот на појавата бидејќи вирусот веројатно некое време можел да се шири неоткриен.

Српска докторка открива како изгледа еден ден во пеколот во Бергамо: Лекарите бираат кој може да преживее, луѓето ...

Локално - 24.03.2020

Српската докторка Душанка Ѓокиќ, која работи во болницата „Папа Џовани ди Бергамо“ во епицентарот на епидемијата на коронавирус во Бергамо, Италија, вели дека пациентите чекаат и до 48 часа за да бидат примени во болницата.

„Згрешивме, луѓе умираат поради нашиот натпревар во ЛШ“

Макфакс - 24.03.2020

Бергамо е еден од градовите кој е најмногу погоден од пандемијата што ја предизвика коронавирусот. Одо овој град е фудбалскиот клуб Аталанта, сензационалниот учесник во четврт-финалето во Лигата на шампионите.

Капитенот на Аталаната жали: Сигурно на мечот на Сан Сиро имаше заразени со корона

PressingTV - 24.03.2020

Капитенот на Аталанта Aлехандро Гомез се обвинува себеси дека можеби тие се виновници за ширењето на корона вирусот во Бергамо и околината. Според проценките на лекарите токму дуелот меѓу Аталанта и Валенсија кој се одигра на 19 февруари во Милано ...

Василевска за ситуацијата во Ломбардија: Мал позитивен зрак на надеж е дека бројките почнаа да се намалуваат

Слободен Печат - 24.03.2020

Катерина Василевска во телефонско јавување на „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ раскажа каква е атмосферата во Ломбардија, но и дека позитивна вест е што бројките на заболени лица почна да опаѓа.

Полицијата во северна Италија на заболени лица им дистрибуира боци со кислород од оние кои не преживеале

Слободен Печат - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција на заболенните им доставува боци со кислород

Курир - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција на заболените им доставува боци со кислород

Локално - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција на заболенните им доставува боци со кислород

Опсервер - 24.03.2020

– Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат ...

Италијанската полиција на заболенните им доставува боци со кислород

А1 On - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција на заболените им доставува боци со кислород

24Инфо - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција на заболенните им доставува боци со кислород

ТВ21 - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција на заболенните им доставува боци со кислород

24 Вести - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција на заболените им доставува боци со кислород

Либертас - 24.03.2020

– Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат ...

Италијанската полиција на заболените им доставува боци со кислород

Вечер Прес - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

Италијанската полиција им носи боци со кислород на заболени со Ковид-19

+инфо - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

„Згрешивме, луѓе умираат поради нашиот натпревар во ЛШ“

MTM - 24.03.2020

Бергамо е еден од градовите кој е најмногу погоден од пандемијата што ја предизвика коронавирусот. Одо овој град е фудбалскиот клуб Аталанта, сензационалниот учесник во четврт-финалето во Лигата на шампионите.

Италијанската полиција на заболенните им доставува боци со кислород

MakPress - 24.03.2020

Полицијата во Бергамо, северна Италија, им помага на заболените луѓе со тоа што дистрибуира боци со кислород од тие кои не преживеале. Болниците во Бергамо, Ломбардија, каде се регистрирани повеќе од 6.000 пациенти, се преполни и недостасуваат боци ...

(ВИДЕО) Катерина Василевска: Бергамо ги почитува мерките, бројките почнаа да опаѓаат

Либертас - 24.03.2020

Бергамо беше еден од градовите кои шттро беше најпогоден. На улиците сега нема никој, мерките се строги. Ограничено е движењето. Атмосферата се уште е прилично драматична. Мал позитивен зрак на надеж е дека бројките почнаа да се намалуваат.

Градоначалникот на Бергамо порача: Тестирајте што повеќе луѓе, за да ја избегнете судбината на Бергамо

Република - 24.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, една од најтешко погодените области во Италија, рече дека регионот на Ломбардија и неговиот град станале епицентарот на појавата бидејќи вирусот веројатно некое време можел да се шири неоткриен.

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на починати од коронавирусот може да е четири пати поголем

Слободен Печат - 24.03.2020

Гори изјави дека само вчера во неговиот регион биле регистрирани 112 смртни случаи од Ковид -19, но дека вкупната бројка на умрени веројатно е четири пати поголема. Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот ...

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да е до четири пати поголем

Опсервер - 24.03.2020

– Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е епицентарот на заразата во Италија, јави ДПА.

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да е до четири пати поголем

Нетпрес - 24.03.2020

Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е епицентарот на заразата во Италија, јави ДПА.

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да е до четири пати поголем

Сител - 24.03.2020

Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е епицентарот на заразата во Италија, јави ДПА.

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да е до четири пати поголем

Вечер Прес - 24.03.2020

Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е епицентарот на заразата во Италија, јави ДПА .