TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски: Провокатори нема да влезат во Македонија- не сакаше конкретно да одговори дали ќе бидат пуштени Џамбаски и ...

Алфа - 03.02.2023

Ниту еден провокатор или човек што го негира македонскиот народ и држава и ги нарушува чувствата на Македонците, утре нема да влезе во Македонија, порача премиерот Димитар Ковачевски. Сепак, имиња не спомена.

Владата најави: Провокатори нема да бидат пуштени во Македонија!

Фокус

Нема да влезат во државата оние што ги негираат македонски народ и држава, рече Ковачевски

Глас на Америка

Утре се одбележува 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев

Канал5

Ковачевски: Мирно да се одбележи раѓањето на Делчев

Алсат-М

Ковачевски со апел до патриотските здруженија: Воздржете се од провокации утре!

Фокус

Ковачевски: Провокатори и негатори на македонскиот народ нема да влезат во државата на чествувањето на Гоце Делчев

Алсат-М

Нетпрес Lider Либертас

Владата најавува: Провокатори и негатори нема да бидат пуштени во Македонија

Сител - 03.02.2023

Провокаторите и оние што го негираат македонскиот народи и ги нарушуваат чувствата на Македонците нема да влезат во државата. Премиерот Ковачевски уверува дека институциите нема да дозволат инциденти на утрешното чествување на 151-та годишница од ...

Нема најава за официјална бугарска делегација на чествувањето на Гоце Делчев

Телма

Провокаторите и негаторите на македонскиот народ и држава нема да можат да влезат во земјава, вели Ковачевски

360 степени

Нема да има бугарска полиција на чествувањето на Гоце Делчев

24 Вести

ДУХОВИТЕ ОД МИНАТОТО НАД СКОПЈЕ И СОФИЈА: „Чествувањето на Гоце Делчев ќе покаже кои се вистинските патриоти во двете земји“

Локално

Повици за достоинствено чествување на Делчев, за Гир настанот е можност за дијалог и меѓусебно разбирање меѓу Скопје и Софија

Во Центар

Затворени патиштата за мирно чествување на Гоце

Слободен Печат

Макфакс Фокус Н.Македонија Во Центар Точка Zoom Р.С.Европа Бриф

Ковачевски: Провокаторите и негаторите на македонскиот народ и држава нема да можат да влезат во земјава

24 Вести - 03.02.2023

Како настан под висок безбедносен ризик, Македонија ги прави последните подготовки за чествување на раѓањето на Гоце Делчев – Од синоќа улицата „Самоилова“ е затворена за возила. Премиерот Димитар Ковачевски денеска вели дека се преземени сите мерки ...

Засилено полициско обезбедување, последни подготовки за чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

24 Вести

Дујовски: Чествувањето за Гоце Делчев ќе помине мирно

Алсат-М

Спасовски: Полицијата ќе обезбеди мирно чествување, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ од никого

Скопје инфо

Спасовски: Сите одлуки се во функција на обезбедување мирно и достоинствено чествување на Гоце Делчев

Опсервер

Спасовски: Македонската полиција ќе обезбеди мирно чествување

Кумановски м.

Спасовски во „Македонија наутро” на МТВ: Македонската полиција ќе обезбеди мирно чествување, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ од никого

24Инфо

Фактор Centar Press24 Бизнис Вести Кајгана Либертас Опсервер МКД

(Видео) Костовски: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски прават штета врз ликот и делото на Гоце Делчев

Макфакс - 03.02.2023

Да го кажам апелот од страна на СДСМ, од страна на Извршната власт до секој еден Македонец, Албанец, Турчин, Ром , Влав, Србин и други, да бидеме доследни, да бидеме како и многу пати до сега добри домаќини.

УМС на ВМРО-ДПМНЕ постави 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ и порача „Гоце е Македонија“

Слободен Печат

Младите од опозицијата со порака од студентскиот дом „Гоце Делчев“: Гоце е Македонија!

Скопје инфо

Гир: Годишнината од раѓањето на Гоце Делчев треба да се одбележи во духот на добрососедските односи

24 Вести

Амбасадорот Гир во ТОП ТЕМА: Беа тешки недели во односите на Скопје и Софија, чествувањето на Гоце Делчев како шанса

Телма

Гир: Ова беа тешки неколку недели за Македонија и Бугарија

Скопје1

СДСМ го обвини ВМРО-ДПМНЕ дека го злоупотребува Гоце Делчев, тие ги обвинија нив

Независен

Локално Вечер Прес Бриф

Спасовски за Канал 5: На сите најавени делегации ќе им биде овозможено да се поклонат пред гробот на Делчев, повикувам ...

Бриф - 03.02.2023

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во вестите на Канал 5 изјави дека сите најавени делегации кои сакаат да се поклонат пред гробот на Гоце Делчев ќе им биде овозможено, притоа тој повика на достоинствено чествување на 4 февруари, ...

Не подлегнувајте на провокации од политички субјекти – Спасовски со апел за смиреност до граѓаните пред утрешното чествување на 4 февруари

360 степени

Нема да има бугарска полиција, Спасовски апелира на смиреност по повод чествувањето на 4 февруари

Мета

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за достоинствено чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Press24

Спасовски: Единствено нешто коешто го заслужува Гоце Делчев е тоа да имаме почит и достоинствено чествување

Локално

Гоце Делчев треба да има достоинствено чествување, а не политичко, вели Спасовски

Фокус

Спасовски: Единствено нешто коешто го заслужува Гоце Делчев е тоа да имаме почит и достоинствено чествување

Либертас

Фокус Опсервер Вечер Прес MakPress Во Центар Република Frontline Р.С.Европа

(Видео) Шамбевски: Градскиот комитет на УМС со 20-метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – „Гоце е ...

Макфакс - 03.02.2023

Градскиот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на утрешното чествување на роденденот на нашиот великан Гоце Делчев во истоимениот студентски дом направи акција за да ги потсетиме сите дека Гоце е Македонија, дека Гоце Делчев е фигура којашто ...

Шамбевски: Градски комитет на УМС порача - Гоце е Македонија

Канал5

Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

24Инфо

Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

Press24

(Видео) Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

Точка

Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

Курир

(Видео) Шамбевски: Градски комитет на УМС со 20 метарско платно од студентскиот дом „Гоце Делчев“ порача – Гоце е Македонија

MTM

MakPress Република Lider

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Макфакс - 03.02.2023

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува 151-годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

Османи: Нека се слави роденденот на Гоце Делчев на мирен и достоинствен начин

Во Центар

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

ТВ21

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Локално

Османи: Повикувам на дос​тоинствено и мирно чествување на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Кумановски м.

Османи: На 4 февруари да покажеме зрелост и да не дозволиме да се подгрева национализам

Фокус

Османи ги повика граѓаните да не потклекнуваат на провокации на утрешното чествување за Гоце Делчев

Слободен Печат

24Инфо MTM 4NEWS 360 степени Lider Канал5 Сител Нова ТВ

НИТУ ЕДЕН БУГАРСКИ КОЛЕГА НЕ МИ СЕ НАЈАВИЛ НА ГОСТИ Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено

+инфо - 03.02.2023

Премиерот апелираше дека „сите треба да бидеме обединети, сите треба да бидеме горди и сите треба заедно да покажеме достојна почит на великанот на македонската револуционерна борба“ и дека „МВР и Владата тоа ќе го овозможат“.

Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено, во Владата нема најавено присуство на бугарска делегација

Опсервер

Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено

Канал5

Во Владата нема најавено присуство на бугарска делегација – Ковачевски повика Делчев да се чествува мирно и достоинствено

ТВ21

До овој момент од Кабинетот на премиерот на Бугарија јас немам најава за официјална бугарска делегација којашто би положила цвеќе, вели Ковачевски

Република

До Владата нема најавено присуство на бугарска делегација, соопшти Ковачевски

Н.Македонија

Од Софија нема најава за бугарска делегација на чествувањето за Гоце Делчев, вели Ковачевски

Слободен Печат

Нова ТВ Либертас 4NEWS еМагазин Во Центар MakPress

Одбележан патрониот празник на детската градинка „Гоце Делчев” во општина Илинден

Курир - 03.02.2023

Со прекрасно подготвена приредба, пред поголем број гости, меѓу кои и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, на свечен начин го одбележа 14-тиот патронен празник и 151 годишнина од раѓањето на Гоце Делчев.

Одбележан патрониот празник на детската градинка ,,Гоце Делчев” во општина Илинден

MakPress

Одбележан патрониот празник на детската градинка ,,Гоце Делчев” во општина Илинден

Опсервер

Се огласи Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на ...

Centar - 03.02.2023

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упатува апел до граѓаните по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на ...

Како министер за внатрешни работи нема да дозволам понижување на македонскиот народ!, ветува Спасовски

Република

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари

Макфакс

Спасовски: Нема да дозволам понижување на македонскиот народ!

Сител

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев

24Инфо

Спасовски: Како министер за внатрешни работи нема да дозволам понижување на македонскиот народ

А1 On

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев

Локално

Скопје1 24 Вести Точка ТВ21 Слободен Печат MTM Скопје инфо 4NEWS

Спасовски: На 4-ти февруари да покажеме национално единство и да не потпаднеме на пропагандата

Сител - 02.02.2023

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во дневникот на ТВ Сител вечерва, одговарајќи на прашањата во врска со тензиите околу одбележувањето на 151 годишнина од раѓањето на големиот револуционер Гоце Делчев, повика на сплотување и национално ...

Спасовски во дневникот на Сител: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

Бриф

Спасовски: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

ТВ21

Спасовски: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

4NEWS

Спасовски во дневникот на Сител: На 4 февруари мора да покажеме национално единство и посветеност кон исполнувањето на нашите стратешки цели

Вести плус

Спасовски: Полицијата жестоко ќе се спротистави ако некој ја понижува Македонија и македонскиот народ во сабота

Слободен Печат - 02.02.2023

Тој, исто така, истакна дека најавите за некакви „ноќни стражи“ се едноставно неприфатливи, а полицијата е таа која ја гарантира безбедноста на ...

Спасовски: Гоце Делчев заслужува почит и достоинство

24Инфо - 02.02.2023

Ниедна политичка партија не може да присвои лик, Делчев е великан на македонскиот народ. Едно да бидат сигурни граѓаните – никако нема да дозволиме навреди и организација на понижување на македонската држава и македонскиот народ.

Спасовски: Гоце Делчев заслужува почит и достоинство

Centar

Спасовски: Ниедна партија не може да го присвои Гоце Делчев, граѓаните нека бидат сигурни за одбележувањето

Макфакс

Спасовски: Ниедна партија не може да го присвои Гоце Делчев, граѓаните нека бидат сигурни за одбележувањето

Курир

Спасовски: Граѓаните можат да бидат сигурни – никако нема да дозволиме навреди и организација на понижување на македонската држава и македонскиот народ

Република

Спасовски: Граѓаните можат да бидат сигурни – никако нема да дозволиме навреди и организација на понижување на македонската држава и македонскиот народ

PressingTV

Спасовски: Ниедна партија не може да го присвои Гоце Делчев, граѓаните нека бидат сигурни за одбележувањето

MTM

Press24 Нетпрес Денар Lider Точка Сител +инфо

Спасовски: Нема да дозволиме никаква ескалација или инцидент!

Фокус - 03.02.2023

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, упати апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 февруари, денот на раѓањето на нашуот великан Гоце Делчев. -Како министер за внатрешни работи нема да дозволам понижување на ...

Спасовски: Апелирам за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето раѓањето на Гоце Делчев, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ

Курир

Спасовски: Нема да дозволиме никаква ескалација или инцидент!

CivilMedia

Спасовски апелира на смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари

MakPress

Спасовски апелира на смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 февруари

Опсервер

НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ ПОНИЖУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Спасовски ги моли граѓаните да не подлегнуваат на провокации

+инфо

Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари

Република

Press24 Денешен Бриф еМагазин Нетпрес Zoom Либертас Вечер Прес