TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крај на евтинот бензин и дизел, Русија и С. Арабија договорија намалување на производството

360 степени - 10.04.2020

Организацијата на земји извознички на нафта (ОПЕК), предводени од Саудиска Арабија и партнерите во ОПЕК+, предводени од Русија, постигна договор со кој членките на овие организации ќе го намалат производството на „црното злато“ за околу 20% од ...

Саудијците и Русите се договорија за намалување на производството на нафта

МКД - 09.04.2020

Саудиска Арабија и Русија се договорија за нацрт договорот за огранучување на производството на нафта, во обид да спречат колапс на пазарот поради кризата предизвикана од коронавирусот. Ројтерс јавува дека цените на нафтата по оваа вест рипнале за ...

Саудијците и Русите се договорија, скокна цената на нафтата

+инфо - 09.04.2020

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато“ предизвикан од пандемијата на ковид-19.

Саудиска Арабија очекува Русија да го намали производството на нафта за повеќе од 1,6 милиони барели на ден

Макфакс - 09.04.2020

Саудиска Арабија очекува Русија да се согласи за поголемо намалување на производството на сурова нафта за отколку за 1,6 милиони барели на ден, изјави извор од ОПЕК за ТАСС. Доцна во средата беше објавено дека Русија е подготвена да разговара за ...

Дали Саудиска Арабија може да ја спаси светската нафтена индустрија

Н.Македонија - 09.04.2020

Oрганизацијата на државите извознички на нафта (ОПЕК+) денеска треба да одржи состанок заради воспоставување примирје помеѓу Саудиска Арабија и Русија, кои војуваат за пазарниот удел откога, од јануари годинава, цената на суровата нафта падна за 60 ...

Намалената побарувачка ја зголеми потребата за нови нафтени танкери

Слободен Печат - 09.04.2020

Русија и државите членки на ОПЕК, се наоѓаат во своевидна нафтена војна на експлатација и на производство на нафта, која е зголемена во однос на побарувачката, како последица на намалениот обим на сообраќај предивикан од пандемијата на вирусот ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

24 Вести - 09.04.2020

Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти претставник на руското Министерство за енергетика. С поред западните медиму, Во рамки на договорот постигнат со САД, ...

Русија постигна нафтен договор со ОПЕК

Денар - 09.04.2020

Во рамките на договорот кој го постигна со земјите на ОПЕК, Русија е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, односно за 1,6 милиони барели на ден. Денес тоа го соопшти неименуван службеник на руското Министерство за ...

Нафтата што не му треба на светот, „плови“ во танкери

Automedia - 08.04.2020

Светот денес троши помалку нафта и тоа се должи на повеќе фактори. Првиот е масовното ширење на електричниот погон и општото преоѓање на обновливи извори на енергија, а вториот и многу повлијателен е тоа што светот моментно е затворен во домовите, ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Опсервер - 08.04.2020

Москва, 8 април 2002 () – Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на ...

Русија се согласи да го намали производството на нафта за 14 проценти

Локално - 08.04.2020

Како дел од договорот постигнат со земјите на ОПЕК, Русија изрази подготвеност да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави во средата неименуван официјален претставник од руското Министерство за ...

Спутник: Ултиматум до Русија да го намали производството на нафта

МКД - 08.04.2020

И покрај најавите, сѐ уште нема консензус меѓу Русија и Саудиска Арабија за намалување на производството на нафта, а за сѐ ќе биде одлучено на денот на состанокот на групата ОПЕК+ на 9 април, изјави за руската агенција Спутник извор запознаен со ...

Без јасен договор за Иран состанокот со ОПЕК+ е бесцелен

Слободен Печат - 08.04.2020

Доколку претходно нема јасен предлог и проценка каков би бил ефектот на овие разговори посветени на пазарот за нафта тогаш воопшто и нема потреба од одржување на ваков состанок, смета Занганех.

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

А1 On - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

24Инфо - 08.04.2020

– Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Слободен Печат - 08.04.2020

Се очекува утре во Виена да се оддржи видео средба на земјите од ОПЕК + за намалување на светското производство на нафта. – Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството ...

Членките на ОПЕК ќе го намалат дневното производство на нафта

+инфо - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Press24 - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Вечер - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 14 отсто

Независен - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

MakPress - 09.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

Макфакс - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

Точка - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

MTM - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

Centar - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Како Путин победи во нафтената војна: Русија ќе го намали производството на црното злато, но исполнет е важен услов на ...

Локално - 09.04.2020

Како дел од договорот постигнат со земјите на ОПЕК, Русија изрази подготвеност да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави денес неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика, ...

Саудиска Арабија очекува Русија да го намали производството на нафта за повеќе од 1,6 милиони барели на ден

24Инфо - 09.04.2020

Саудиска Арабија очекува Русија да се согласи за поголемо намалување на производството на сурова нафта за отколку за 1,6 милиони барели на ден, изјави извор од ОПЕК за ТАСС. Доцна во средата беше објавено дека Русија е подготвена да разговара за ...

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор

А1 On - 09.04.2020

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато“ предизвикан од пандемијата на Ковид-19.

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

24Инфо - 09.04.2020

– Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато” предизвикан од пандемијата на Ковид-19.

Саудијците и Русите постигнаа нацрт договор, скокна цената на нафтата

Слободен Печат - 09.04.2020

Цените на нафтата, по оваа вест, се зголемија за 12 проценти. Саудиска Арабија и Русија постигнаа нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато” предизвикан од пандемијата на ...

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

Опсервер - 09.04.2020

Њујорк/Лондон, 9 април 2020 () – Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато“ предизвикан од пандемијата на Ковид-19.

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

Бриф - 09.04.2020

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато“ предизвикан од пандемијата на Ковид-19.

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

Нетпрес - 09.04.2020

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато“ предизвикан од пандемијата на Ковид-19.

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

Вечер - 09.04.2020

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато” предизвикан од пандемијата на Ковид-19.

Саудијците и Русите се согласија за нацрт договор, скокна цената на нафтата

MakPress - 10.04.2020

Саудиска Арабија и Русија постигнаа договор за нацрт-договор за намалување на производството на нафта во обид да го спречат колапсот на пазарот на „црното злато“ предизвикан од пандемијата на Ковид-19.