TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малку среќа, Нејмар… И ПСЖ води на „Олд Трафорд“

TopSport - 02.12.2020

Пари Сен-Жермен стигна до рано клучно водство на гостувањето кај Манчестер јунајтед во Лигата на шампиони, откако со малку среќа и со убавата реакција на Нејмар дојдоа во водство уште во шестата минута од мечот.

Нејмар на старт го шокира Јунајтед🎥

Спортски - 02.12.2020

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони се игра на „Олд Трафорд“ каде Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сент Жермен. Гостите од Париз подобро го отворија мечот и уште во 7-та минута дојдоа до предност со голот на Нејмар.

ФОТО: Кавани во прв тим, Погба на клупа за Јунајтед, ПСЖ, Нејмар и Мбапе во нападот на парижаните

Дриблинг - 02.12.2020

Оле Гунар Солскјер одлучи со офанзивен систем да му се спротистави на ПСЖ во дербито на 5 коло од Лигата на шампионите. Погба остана на клупата за резерви а во почетниот состав е Кавани, најдобриот стрелец во историјата на ПСЖ кој од од септември е ...

Официјални состави: Кавани против Нејмар и Мбапе

Спортски - 02.12.2020

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони се игра на „Олд Трафорд“ каде Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сент Жермен. Веќе се познати стартните постави, а нападот на Манчестер Јунајтед го предводи поранешниот играч на ПСЖ, Едисон Кавани.

ВИДЕО: Лајпциг води против Башахшехир за едно полувреме, притисок за Јунајтед и ПСЖ

Дриблинг - 02.12.2020

Фудбалерите на Лајпциг продолжуваат да вршат притисок над Манчестер Јунајтед и ПСЖ кои вечерва ќе играат во дербото на колото во Х групата од Лигата на шампионите. По провото полувреме Лајпциг води кај Башакшехир со 2:1 и ако победи ќе има 9 бода па ...

Тухел знае кој е најопасниот Ѓавол во пресрет на „финалето“

Спортманија - 02.12.2020

Рашфорд му влезе под кожа на тренерот на Светците ПСЖ вечерва на „Олд трафорд“ ќе брка поволен резултат против Манчестер јунајтед и реванширање за поразот во првото коло од групите, а тренерот Тумас Тухел ја идентификуваше најголемата закана по ...

Тухел: Рашфорд го почитуваме многу, но тој постигнува голови против нас а тоа не нервира

Дриблинг - 02.12.2020

ПСЖ вечерва ќе му гостува на Манчестер Јунајтед со желба да се одмази за двата порази на домашен терен во ЛШ од оваа и од минатата година. Маркус Рашфорд се очекува сепак да биде дел од првиот тим на Солскјер.

Борусија и Лацио ќе играат без притисок, се очекуваат голови на „Сигнал Идуна Парк“

Gol.mk - 02.12.2020

Дортмунд и Лацио веќе си обезбедија скоро недостижна бодовна предност пред Клуб Бриж и Зенит. Германците би ја завршиле работата со нерешен резултат бидејќи имаат бод повеќе од Лацио, но менталитетот на „милионерите“ е таков што ретко калкулираат, ...

Тухел: Дуелот на „Олд Трафорд“ е како финале, немаме право да бараме изговори

Gol.mk - 02.12.2020

Поразите од Манчестер Јунајтед и РБ Лајпциг во првиот дел од групата фаза на Лигата на шампионите го доведоа ПСЖ во ситуација да стравува за својата европска пролет во елитата. „Светците“, предводени од Томас Тухел, вечерва немаат право на кикс на ...

Тухел: Победа на „Олд Трафорд“ е еден од најтешките предизвици во фудбалот

Екипа - 02.12.2020

Пари Сен Жермен, финалистот во Лигата на шампионите од минатата година, се наоѓа пред еден од најтешките испити сезонава. Нејмар, Мбапе и останатие ѕвезди на ПСЖ, се соочуваат со огромен ризик да бидат елиминирани во групната фаза од елитното ...

ВИДЕО: Го цениме Рашфорд како играч во Англија, на „Паркот на принцовите“…не баш, Томас Тухел брутално искрен во ...

ММС - 02.12.2020

Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ го дочекува ланскиот финалист во Лигата на Шампионите во групата која ги oправда очекувањата и епитетот „група на смртта“. За разлика од онаа во која се очекуваше дека Реал Мадрид и Интер многу лесно ќе се ...

Тухел: Знаеме што Кавани може да направи, ќе мора да…

Дерби - 02.12.2020

Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите, а тоа воедно значи дека Единсон Кавани ќе може да се соочи со поранешната екипа, во клубот во кој мина неколку прекрасни години.

Јунајтед го пречекува ПСЖ во дерби на вечерта, Лацио гостува во Дортмунд

Sport 1 - 02.12.2020

Денеска се играат останатите натпревари од петтото коло во Лигата на шампиони (ЛШ), а во центар на внимание ќе биде дербито меѓу Манчестер јунајтед и ПСЖ, по кое ќе бидат познати многу работи во групата.

Конте: Сѐ уште сме во игра

Кајгана - 02.12.2020

Интер синоќа ја оствари планираната победа која го остави во игра за пласман во осминафиналето. „Доколку не сте прав тим, невозможно е да се дојде на овој стадион и да се победи против Борусија, која е одличен тим кој, пак, е во форма.

Италијанците се плашат дека Реал и Борусија ќе одиграат нерешено и ќе го исфрлат Интер

Спортманија - 02.12.2020

Последното коло во групата Б од ЛШ ќе биде предизвик за мераклиите за обложување во живо. Замрсената ситуација во групата Б од Лигата на шампионите ќе биде тема уште една недела, до крајот на двата меча од последното коло во групата во која сите ...

По важната победа на Интер, Конте рече: Живи сме

Sport M - 02.12.2020

Со победата над Борусија Моенхенгладбах (3:2), Интер остана во борбата за пласман во второто коло од Лигата на шампионите. Многу вредна победа оствари синоќа тимот на Антоне Конте, кој беше многу задоволен по мечот. “Целосно заслужена победа.

Осум екипи се спремни за нокаут-фазата, вечерва можат да им се приклучат уште три

Спортманија - 02.12.2020

Има многу калкулации пред стартот на последните 8 меча од петтото коло во Лигата на шампионите, а од 18.55 часот и од 21 часот промоција во осминафиналето чекаат уште три клуба. Осум екипи веќе се подготвени за мечевите од нокаут-фазата во Лигата на ...

Е ова болеше: Реал Мадрид доби непријатна честитка!

СуперСпорт - 02.12.2020

Тренерот Зинедин Зидан е во проблеми затоа што Реал Мадрид би можел да не обезбеди пласман во плејофот на Лигата на шампиони. „Кралевите“ синоќа добија шлаканица од Шахтјор Доњецк, каде што загубија со 0-2.

Леива: Можеме да го победиме Дортмунд

Дерби - 02.12.2020

Вечерва имаме нови мечеви во Лигата на шампионите, а еден од нив е оној меѓу Борусија Дортмунд и Лацио, пресметка за првото место во групата Ф. „Милионерите“ во моментов се лидери со 9 бода, но калчолигашот им „дише во врат“, поточно има само еден ...

Реал и Атлетико можат да бидат елиминирани од ЛШ

TopSport - 02.12.2020

Реал и Атлетико, на 12.декември, ќе го одиграат градското дерби на стадионот „Алфредо Ди Стефано“. Претходно, тимовите од Мадрид ќе треба да обезбедат место во нокаут-фазата во Лигата на шампионите.

Во Италија веќе се зборува за местенка на Реал и Борусија

Слободен Печат - 02.12.2020

Доколку Реал Мадрид и Борусија Менхенгладбах одиграат нерешено во последното коло од групната фаза во ЛШ, никаков резултат нема да му помогне на Интер да се пласира во осминафиналето. Откако Шахтјор по втор пат сезонава го совлада Реал Мадрид, а ...

Жесток дуел за место во осминафинале

SportMedia - 02.12.2020

Во групата Х по четири кола четири екипи имаат реални шанси за пласман во осминафиналето. Башакшехир е со најмали шанси затоа што е последен со само една победа, Лајпциг има шест бода на третото место исто колку и ПСЖ на втората позиција.

Анализа и можни состави: ПСЖ сака три бода во Манчестер!

Спортски - 02.12.2020

Манчестер Јунајтед е домаќин на ПСЖ во еден од најинтересните натпревари од Лигата на Шампиони кои на програмата се во среда. Јунајтед славеше во Франција со 1:2, но сега ПСЖ мора да дојде до бодови и е пред императив да победи.

Нов судир на Јунајтед и ПСЖ: Поразот не е опција за европскиот вицешампион

Gol.mk - 02.12.2020

Пред месец и половина, Пари Сен Жермен и Манчестер Јунајтед ја отворија групата Х од Лигата на шампионите, а „црвените ѓаволи“ приредија изненадување среде Париз бидејќи малкумина веруваа дека можат да освојат три бода на „Паркот на принцевите“ ...

Цел свет му се смее на Реал Мадрид: Каква е оваа формација? 📷

СуперСпорт - 02.12.2020

Реал Мадрид вчера загуби од Шахтјор Доњецк со 0-2 и си направи проблеми во борбата за пласман во нокаут-фазата од Лигата на шампиони. Навивачите на шпанскиот гигант се лути поради очајните настапи на тимот, а раководството наводно размислува за ...

Реакции после ЛШ: „Интер е жив, тимот покажа волја и квалитет“, Зидан не размислува за отказ

OhridNews - 02.12.2020

Екипата на Интер излезе победник во вчерашните мечеви од А, Б, Ц и Д групите во Лигата на Шампиони. „Нероазурите“ на гостински терен со 3-2 ја совладаа Борусија Менхенгладбах и ги задржаа шансите за пласман во нокаут фазата.

ПСЖ без право на грешка на „Олд Трафорд“, Севилја и Челси во трка за првото место

TopSport - 02.12.2020

Вечерва во Лигата на шампионите ќе биде комплетирано петтото коло. Три натпревари привлекуваат големо внимание, гостувањето на ПСЖ на „Олд Трафорд“, кај Манчестер јунајтед, пресметката на Севилја и Челси и натпреварот во Дортмунд каде гостува Лацио.

Солскјер со овие единаесет оди на победа против ПСЖ (ФОТО)

Дриблинг - 02.12.2020

Еден од најинтересните дуели во Лигата на шампионите вечерва е натпреварот во Манчестер, Оле Гунар Солскјер го пречекуваат ПСЖ. Јунајтед е прв со 9 бода пред ПСЖ и Лајпциг кои имаат по 6 на табелата на која Башахшекир е со 3 бода на последното место.

Како вака, „кралеви“? Неверојатна фотографија која покажува што се случува со Реал Мадрид

SportMedia - 02.12.2020

Неверојатна фотографија од вчерашниот меч помеѓу Шахтјор и Реал Мадрид. Ова е при постигнувањето на вториот гол на украинскиот тим, каде што се гледа дека петмина играчи на „кралевите“ се на два метри, а играчот на Шахтјор се „шета“ сам по левата ...

Лукаку: Среќен сум што сум тука, ова е најдобрата година во мојата кариера

Дриблинг - 02.12.2020

Интер вчеравечер победи на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах со 3:2 и со ова ги задржи шансите за пласман во одминафиналето од Лигата на шампионите. Лукаку ги попостигна двата клучни гола за тимот на Конте во 64 минута и во 73 минута со што ...

ФОТО: Ова е најголем доказ за хаотичниот Реал Мадрид на дуелот против Шахтјор

Sport M - 02.12.2020

Реал Мадрид загуби на гостувањето кај Шахтјор па си ги искомпликува работите во последното коло од групната фаза од ЛШ. Ќе мора да победи против Борусија Менхенгладбах, но и да се моли Интер ја го совлада Шахтјор, во спротивно, ќе биде крај.

Конте по важната победа: Го победивме лидерот, живи сме!

Спортски - 02.12.2020

Со победата против Борусија Менхегладбах (3:2) Интер остана во борба за пласман во вториот круг од Лигата на шампионите. Важна победа остварија вчера избраниците на Антонио Конте кој после мечот беше и тоа како задоволен.

Лукаку: Ова е најдобриот период во мојата кариера

24Фудбал - 02.12.2020

Белгиецот го спасуваше својот тим од елиминација во Лигата на шампионите уште во групната фаза, но со синоќешната победа кај Борусија Менхенгладбах шансите за „Нероаѕурите“ за прогрес останаа во игра.

Лукаку: Ова е најдобриот период во мојата кариера

SportMedia - 02.12.2020

Ромелу Лукаку постигна еден гол на вчерашниот меч со Борусија Менхегладбах. Фантастично игра Белгиецот во последните две сезони во дресот на Интер, а за себе кажува дека ова е најдобриот период во неговата кариера. „Јас сум само ден од 25 играчи.

ЛШ: Дерби пресметки во Манчестер и Дортмунд

OhridNews - 02.12.2020

Дерби пресметките на „Олд Трафорд“, помеѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сент Жермен и на „Сигнал Идуна Парк“ каде ќе се сретнат Борусија Дортмунд – Лацио се најинтересните дуели од Е-Х сегментот во 5-та рунда од Лигата на Шампиони.

Конте: Кога сме вистинска екипа, тогаш сме проблем за ривалите

Дерби - 02.12.2020

Екипата на Интер успеа да слави на незгодното гостување во Германија кај Борусија Менхенгладбах и на тој начин остана во игра за место во нокаут фазата на Лигата на шмпионите. Италијанскиот прволигаш победи со 3-2 и сега има 5 бода во групата Б во ...

Манчестер Јунајтед против проклетството на „Олд Трафорд“ ќе брка „духови“ против ПСЖ

Дриблинг - 02.12.2020

Претпоследното коло од Е-Х половината од групите во Лигата на шампионите може донесе уште неколку патници во осминафиналето. Тоа веќе го сторија Севиља и Челси од Е конкуренцијата како и Барселона и Јувентус од гурпата Г.

Лукаку: Една и пол година во Интер – најдобриот период во мојата кариера

Опсервер - 02.12.2020

Милано, 2 декември 2020 () – Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, кој постигна два гола синоќа на мечот од Лигата на шампионите против Борусија Менхенгладбах (3:2), рече дека го поминува најдобриот период во неговата кариера.

Една фотографија покажува каква е формата на Реал Мадрид оваа сезона (ФОТО)

24Фудбал - 02.12.2020

Реал Мадрид потфрли уште еднаш, овој пат со 2-0 загуби на гостувањето кај Шахтар и ќе мора во последното коло да обезбедува место во осминафиналето од Лигата на шампионите. На Реал Мадрид не му оди во Примера, но и во Лигата на шампиониите игра ...

Конте: Ние сме одличен тим, живи сме и со овој дух им создаваме проблем на сите

Дриблинг - 02.12.2020

Интер запиша важна победа против Борусија Менхенгладбах во Лигата на шампионите, со трите бода од Германија екипата од Милано остана во игра за нокаут рундата во елитата на УЕФА. Антонио Конте се врати во живот по триумфот во Менхенгладбах, изјави ...

Реал Мадрид по поразот кај Шахтјор постави нов негативен клупски рекорд

Спортклуб - 02.12.2020

Реал Мадрид беше немоќен во Украина, и загуби со 2-0 од Шахтјор. Реал не е во најдобра позиција по пет одиграни кола од групната фаза во Лигата на шампионите, па во последното коло мора да ја совладаат Борусија Моенхенгладбах за пласман понатаму.

Конте: Живи сме

24Фудбал - 02.12.2020

Антонио Конте е среќен по победата над Борусија Менхенгладбах, вели дека Интер покажал карактер и стигнал до заслужена победа која го остава во живот. Интер со 3-2 победи на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах и ги задржа шансите за пласман во ...

Реал Мадрид прими девет гола за прв пат во пет кола од групната фаза во Лигата на шампионите

Курир - 02.12.2020

Реал Мадрид синоќа загуби на гостувањето кај Шахтјор со 2:0 во натпревар од Лигата на шампионите. За време на настап на „кралевите“ во елитното натпреварување сезонава, примија девет гола во пет кола од групната фаза што е негативен рекорд за клубот.

Реал Мадрид со натпреварот против Шахтјор испиша негативна клупска историја

Спортски - 02.12.2020

Реал Мадрид беше немоќен во Украина и изгуби од Шахтјор со 2:0. После пет кола во групната фаза Реал не е баш во најдобра позиција, па во последното коло ќе мора да победи против Борусија за пласман во следната фаза.

Јунајтед секогаш има лек за ПСЖ

Вечер Прес - 02.12.2020

Денеска ќе бидат одиграни преостанатите осум натпревари од претпоследното коло од групната фаза во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Императивот победа ќе биде присутен на четри натпревари, а убедливо најголемо внимание ќе ...

Конте по победата над Борусија Менхенгладбах: Сè уште сме живи, и ова е главната работа

Опсервер - 02.12.2020

Менхенгладбах, 2 декември 2020 () – Тренерот на Интер, Антонио Конте ги сумираше впечатоците од натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампионите против Борусија Менхенгладбах (3:2).

Ќе има драма во Мадрид и Милано

Вечер Прес - 02.12.2020

Пласман во 1/8 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, обезбеди англискиот премиерлигаш Ливерпул и португалскиот гигант Порто. И покрај сите проблеми кои ги има со повредените фудбалери, менаџерот на „црвените“, ...

Ливерпул и Порто се пласираа во осминафиналето на ЛШ

Сител - 02.12.2020

По одигрувањето на натпреварите од 5.коло во првата половина од групите, екипите на Ливерпул и Порто им се приклучија на шестте тима кои веќе имаа обезбедено пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Оле: Кавани го научи тоа на потешкиот начин, ФА треба да го испита целиот случај

Gol.mk - 02.12.2020

Иако пред себе го има ПСЖ за следен противник во Лигата на шампионите, менаџерот на Манчестер Јунајтед , Оле Гунер Солскјер, на прес-конференцијата за овој натпревар беше приморан повеќе да зборува за ситуацијата со Единсон Кавани , отколку за ...

По победата во Германија, Конте упати моќна порака

Спортманија - 02.12.2020

Тренерот на Нераѕурите вели дека уште ќе се зборува за Интер во Лигата на шампиони Интер ја победи Борусија и тоа во Менхенгладбах и на тој начин италијанскиот тим остана во борба за место кое води во нокаут фазата од Лигата на шампиони.