TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ потклекна во одлучувачкиот период и со два порази се враќа од Бања Лука

Дерби - 24.01.2021

МЗТ Скопје доцна вечерва го одигра и третиот меч во „балон“ турнирот кој се одржа во Бања Лука, а за жал од истиот ќе се врати со два порази и една победа, онаа која ја оствари во вторникот против тимот на Хелиос.

Грешка во чекори – МЗТ Скопје со пораз се враќа од Бања Лука

Екипа - 24.01.2021

МЗТ Скопје со пораз се враќа од АБА2 „балонот“ во Бања Лука откако загуби против лидерот на табелата, Студентски Центар со 92-75. Избраниците на Ѓорѓи Кочов го одиграа најдобриот тимски натпревар на овој турнир, меѓутоа преголемиот број на изгубени ...

Кобна последна четвртина: МЗТ не го издржа ритамот на „студентите“ од Подгорица (ФОТО)

Sport 1 - 24.01.2021

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа третиот пораз во седмиот меч сезонава во АБА2-лигата, откако не го издржаа налетот на сѐ уште непоразениот Студентски центар (75-92) во последниот меч на вториот турнир што изминативе седум дена се играше во ...

Кочов: Постојано ги правиме истите грешки…

Екипа - 24.01.2021

МЗТ Скопје го претрпе и вториот пораз на АБА2 „балонот“ во Бања Лука, овој пат од Студетски Центар со 92-75. Аеродромци парираа 30 минути на денешната средба, во третата четвртина имаа и предност од 52-55, меѓутоа преголемиот број на изгубени топки ...

МЗТ Скопје немоќен, поразен дури со 17 разлика од Студентски центар!

Gol.mk - 24.01.2021

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром целосно потфрлија и убедливо загубија во Бања Лука од Студентски ценатар со 92-75 (23-14, 17-19, 23-26, 29-16), во шестиот натпревар од АБА2 лигата, трет на вториот „балон“ сезонава.

МЗТ снема душа во финишот против лидерот на АБА 2 лигата

Спортманија - 24.01.2021

Металците претрпеа убедлив пораз, иако после 30 минути имаа мала негатива. Два порази и една победа, е учинокот на МЗТ Скопје Аеродром на вториот турнир од АБА 2 лигата кој се играше во Бања Лука, а вечерва седумкратниот македонски првак загуби од ...

„Штрковите“ го претрпеа и третиот пораз во АБА 2 лигата

SportMedia - 24.01.2021

Кошаркарите на МЗТ Скопје А. претрпеа и трет сезонски пораз во АБА 2 лигата откако вечерва на турнирот во Бања Лука беа високо поразени и до екипата на Студентски Центар со 92:75. Црногорскиот состав во најголем дел од мечот имаше предност, а МЗТ ...

МЗТ не го издржа темпото, со два пораза се враќа од Бања Лука

Спортклуб - 24.01.2021

Иако го забележа најдобриот настап на вториот „балон“ од АБА 2, македонскиот претставник во ова натпреварување со уште еден неуспех го заврши турнирот. Дербито против лидерот Студентски центар беше можност за враќање на загубеното од петочниот дуел ...

МЗТ Скопје немаше рецепт за непобедливите „студенти“

Вечер Прес - 25.01.2021

Кошаркарите на МЗТ Скопје претрпеа уште еден пораз во регионалната АБА2 лига, откако вечерва загубија од Студентски Центар со 92:75. Тимот од Аеродром одигра уште еден лош натпревар во АБА2 лигата, имаше 22 загубена топка, половичен учинок од ...

Кочов пред Студентски Центар: Мора да одиграме максимално храбро и борбено

Екипа - 24.01.2021

Последниот натпревар од АБА2 „балонот“ во Бања Лука го носи и најтешкиот меч за МЗТ Скопје оваа сезона, во кој „сино-белите“ силите ќе си ги одмерат против досега непоразениот Студентски Центар (21 часот).

Од тешко – потешко: МЗТ Скопје против лидерот на последниот дуел во Бања Лука

SportMedia - 24.01.2021

Пред МЗТ Скопје вечерва (21 часот) е нов тежок дуелот во АБА 2-лигата. По убедливиот пораз во минатото коло од Слобода Ужице, избраниците на Ѓорѓи Кочов ќе ги одмерат силите со лидерот на второлигашкото јадранско натпреварување, Студенски Центар.

Кочов: Кога ќе промашиш осум слободни фрлања во едно полувреме тоа е катастрофа

Дриблинг - 22.01.2021

Предводникот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Кочов беше видно разочаран од играта на неговите кошаркари во поразот од Слобода Ужице во АБА 2 лигата. МЗТ Скопје Аеродром во следното коло од АБА 2 конкуренцијата ќе игра против Студентски Центар.

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром неочекувано поразен од Слобода Ужице во АБА 2

Дриблинг - 22.01.2021

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром неочекувано беа поразени од Слобода Ужице со 81:70 во АБА 2 Лигата. По добриот влез на натпреварот избраниците на Ѓорѓи Кочов на полувреме заминаа со 37: 37.