TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Поптоп во Сплит - град и дожд направија хаос, поплавени подруми и улици

Press24 - 14.03.2018

Синоќа во Сплит паѓал град со големина на лешник подолго од една минута, п што сѐ забелело и настанал вистински хаос. Во Сплит наврнало 27 литри дожд по метар квадратен, а нешто помалку и во бројните околни општини и градови.

Невреме и град го погодија Сплит

Алфа - 14.03.2018

Невреме, пропратено со дожд и град го погоди Сплит и за само неколку минути го „потопи“ што предизвика големи проблеми во сообраќајот. Невреме, пропратено со дожд и град го погоди Сплит и за само неколку минути го „потопи“ што предизвика големи ...

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО СПЛИТ: Поплавени се подруми и факултетот

Фактор - 14.03.2018

Во хрватскиот град Сплит синоќа паѓал град со големина на лешник по што владее вистински хаос. Во Сплит паднале 27 литри дожд по метар квадратен, а нешто помалку и во бројните околни општини и градови.

Невреме и град го погодија Сплит ВИДЕО

+инфо - 14.03.2018

Невреме, пропратено со дожд и град го погоди Сплит и за само неколку минути го „потопи“ што предизвика големи проблеми во сообраќајот. Градот паѓал неколку минути, по што се станало бело како да паѓал снег.