TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тошковски: Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските граѓани со стари пасоши

Во Центар - 27.02.2024

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и дополнителниот заменик министер Митко Бојмачалиев во текот на денешниот ден остварија работна средба со амбасадорот на Република Хрватска, Н.Е. Нивес Тигањ.

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Макфакс

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Опсервер

Средба Тошковски, Бојмацалиев и Тигањ: Хрватска има разбирање за проблемот со патните исправи на македонските државјани

Frontline

Во Хрватска може и со старите пасоши, рече амбасадорката на средбата со Тошковски

Точка

Средба Тошковски, Бојмацалиев и Тигањ: Хрватска има разбирање за проблемот со патните исправи на македонските државјани

Локално

Во Хрватска може и со старите пасоши

Фокус

Zoom Кајгана Либертас MakPress

Австрија и Хрватска дозволуваат движење на македонските државјани со стари пасоши, вели Тошковски

360 степени - 26.02.2024

Ова денеска на министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски му го пренеле амбасадорите на Австрија на Хрватска во земјава, Мартин Памер, односно Нивес Тигањ Австрија и Хрватска имаат разбирање за проблемот со замената на ...

ВО АВСТРИЈА И ВО ХРВАТСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И СО СТАРИТЕ ПАСОШИ Амбасадорите велат дека нивните земји имаат разбирање

+инфо

Во Австрија и Хрватска со старите патни исправи, средба на Тошковски со Памер и Тигањ

Телма

Тошковски на средби со амбасадорите на Австрија и Хрватска во земјава: Двете земји имаат разбирање за граѓаните со старите пасоши кои се во нивните земји

Курир

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Макфакс

Тошковски: Австрија и Хрватска им излегуваат пресрет на македонските граѓани со стари пасоши

Нетпрес

Австрискиот амбасадор: Австрија има разбирање за проблемот со пасошите и излегува во пресрет

Точка

Локално Во Центар 24Инфо Press24 Денешен МКД Слободен Печат