TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коалиција зад завеси: Левица, ДУИ и СДС преку режирање на судир во Собрание, прават дефокусирање од приоритетните цели, ...

Lider - 20.11.2023

Актуелната коалиција во Град Скопје составена од СДС, Левица и ДУИ од денеска започна да коалицира и во Собранието. Реакцијата на Левица на Деловникот е прилично чудна, особено по нивната тишина во Парламентот околу францускиот предлог и скандалот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Eвтина, провидна и договорена драма на Левица со ДУИ и СДС

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: На исценираните инциденти на Левица гледаме како на евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

Курир

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтин и договорен театар меѓу Апасиев со ДУИ и СДС

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа евтина, договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

Нетпрес

Фокус Сител Слободен Печат Макфакс Опсервер Во Центар Zoom МКД

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има

Канал5 - 21.11.2023

Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, изјави денеска на прес-конференција пратеникот на СДСМ Миле Талевски. - Целата македонска јавност виде што следи со Левица и ДПМНЕ, каков хаос им следи на граѓаните.

Пратениците на „Левица“ го демолираа Собранието на Македонија

Во Центар

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

4NEWS

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

Макфакс

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

ТВ21

СДСМ бара кривични пријави за пратениците од Левица, нема да дозволиме насилни сценарија велат од Бихаќка

24Инфо

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, нема да дозволиме насилни сценарија

Опсервер

Сител А1 On Press24 Во Центар Фокус Скопје инфо Либертас Скопје1

Крмов: СДС-ДПМНЕ-ДУИ се спремни за физичка пресметка и насилно да го донесат Деловникот на Собранието

Антропол - 20.11.2023

СДС-ДПМНЕ-ДУИ се спремаат за физичка пресметка со нас за насила да го донесат Деловникот на Собранието! Ширете сите да знаат, и гледајте Собраниски канал! ДУИ ќе тепале Македонци на седница. Ајде и тоа да го видиме.

Младите од Левица го повикуваат членството пред Собрание: Спремаат најголем шверцерат!

4NEWS

СДСМ: Нема да дозволиме сценаријата на проруската Левица да успеат, мора да има одговорност за дивеењето во Собранието

360 степени

СДСМ очекува Обвинителството да поднесе кривични за Левица за инцидентот во Собранието

Локално

СДСМ: Обвинителството да поднесе кривични за Левица за инцидентот во Собранието

Нетпрес

СДСМ: Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има

Zoom

Одговорност за дивеењето на Левица во Собранието мора да има, посочуваат од СДСМ

Н.Македонија

ММС Фактор

Левицата: СДС – ДУИ – ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Макфакс - 20.11.2023

На денешната пленарна седница на Собранието, криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ се подготвува насилнички, со шверц без преседан, да го донесе новиот Деловник, велат од Левица. „Иако Левица уредно поднесе над 2.000 амандмани за да спречи ...

Левица: СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни и насилно да го донесат новиот Деловник

А1 On

Левица: СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Опсервер

СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни и насилно да го донесат новиот Деловник, реагираат од Левица

ММС

Левица: СДС-ДУИ-ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Скопје1

Левица: СДС – ДУИ – ДПМНЕ спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата

Press24

СДС-ДУИ-ДПМНЕ против Левица: Спремни со физичко насилство врз пратеници да ја рушат демократијата

Антропол

Точка