TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некогаш и сега: Како изгледала Лепа Брена на фотографијата на билетот за возење?

Хаштаг - 08.04.2021

Фотографијата е направена всушност во периодот 1979/80 година, токму во времето кога оваа пејачка од Брчко ја започна својата музичка кариера во ...

Со години молчеше и ги трпеше неговите навреди – Лепа Брена и Мирослав Илиќ на суд

ММС - 07.04.2021

Поранешната љубовница на познатиот пејач Мирослав Илиќ, Мирјана Антоновиќ, пристигна во Белград заедно со нејзиниот син Девин, на уште едно рочиште во Палатата на правдата, за да докаже дека тој е син на познатиот пејач.

Денес е симбол за сексапил: Како изгледала Јелена Карлеуша како дете?

Хаштаг - 07.04.2021

Исплива стара фотографија од популарната пејачка... Пејачката Јелена Карлеуша е една од најпопуларните на Балканот, а со своите модни комбинации и изјави секогаш го привлекува вниманието на јавноста.

Брена по ревакцинацијата: Бројот на антитела е 18000

Канал5 - 07.04.2021

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена прозборе за вакцинацијата против корона, која таа веќе ја завршила поради своето здравје и здравјето на сите други. Мегапопуларната пејачка се ревакцинирала со вакцината Фајзер, а за српските медиуми открила ...

Вработените во домот на Лепа Брена мораа да го направат ова за време на пандемијата за да останат на работа кај ...

Курир - 07.04.2021

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе. Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше. „Сите во мојата куќа се вакцинираа, дури и оние кои работат за ...

Лепа Брена објави колку антитела има по примањето на втората доза на „фајзер“

Убавина и Здравје - 07.04.2021

Популарната пејачка Лепа Брена (60) објави дека ја примила и втората доза на вакцината „фајзер“, по што направила и тест за антитела на коронавирусот, а резултатот пријатно ја изненадил. Фото: ...

Лепа Брена за вакцинирањето: Заштитете се себеси и другите

Фактор - 07.04.2021

Пејачката Лепа Брена изјави дека е вакцинирана против вирусот ковид-19, за себе и за другите! Брена е ревакцинирана со вакцината Пфајзер, а сега откри и зошто го сторила тоа: - Јас имам години и имам деца во автомобилот, семејство, пријатели, имам ...

Лепа Брена ги провери антителата по ревакцинацијата со „Фајзер“: Резултатот е неверојатен

Хаштаг - 07.04.2021

Пејачката се вакцинираше, бидејќи ситуацијата поради пандемијата ѝ падна тешко, за неа физичката дистанца е всушност емотивна дистанца зошто не може да ги прегрне своите најмили... Музичката ѕвезда Лепа Брена се реквакцинираше со вакцината „Фајзер“ ...

Лепа Брена здивна, полна со антитела направи и ревакцина

Хитпортал - 07.04.2021

Лепа Брена се пофали на социјалните мрежи дека ја примила и втората вакцина од Фајзер и дека се чувствува одлично. Таа додала дека целото нејзино семејтво и послугата се вакцинирале и дека едвај чека да дојде денот кога ќе може да се прегрнува со ...

„Кралица на вселената“: Јелена Карлеуша воодушеви со посебен детал од новиот стајлинг (ФОТО)

Локално - 07.04.2021

Поп-sвездата Јелена Карлеуша е една од најстилизираните дами на овие простори, што секој ден го докажува со своите необични стајлинзи на снимањето на шоуто „Звезде Гранда“. Сребрената комбинација во која ЈК се појави на вчерашното снимање го ...

Лепа Брена за вакцинирањето: „Сите кај мене дома се вакцинираа, па дури и оние кои работат за нас“

Вистина.мк - 07.04.2021

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе. Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше. „Сите во мојата куќа се вакцинираа, дури и оние кои работат за ...

На што ги троши парите Лепа Брена?

Попара - 06.04.2021

Со текот на годините, таа собра завидна колекција Една од најпознатите и според многумина најуспешните sвезди од овие простори секако е 60-годишната пејачка Лепа Брена. Со кариера од три децении, Брена се избори за високо место на ѕвезденото небо на ...

Јелена Карлеуша се појави во јавноста како „версаче-ѕвезда“ (ФОТО+ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 06.04.2021

Дали ви се допаѓа стајлингот на пејачката? Јелена Карлеуша се врати од одморот во Дубаи, каде што замина со ќерките Атина и Ника , и од каде редовно ги информираше своите многуројни следбеници на социјалните мрежи како си поминува.