TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лев на местото на Зидан во Реал Мадрид

Канал5 - 12.01.2018

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев е најсериозниот кандидат да го замени Зинедин Зиндан на кормилото на Реал Мадрид. Како што пренесуваат шпанскиоте медиуми, претседателот на Реал, Флорентино Перез уште пред две години ...

Гвардиола руши рекорди и во ПЛ: Стана единствениот стратег со четири по ред признанија менаџер на месецот!

Gol.mk - 12.01.2018

По сите статистики, пресметки и очекувања, екипата на Манчестер Сити најверојатно ќе биде новиот шампион на Премиер лигата. „Граѓаните“ оваа сезона играат вонсериски фудбал, немаат пораз, а пред две седмици им беше прекината серија од 19 победи во ...

Зидан „удри“ по медиумите: Ми здодеа да слушам дека во Реал ситуацијата е лоша

Екипа - 12.01.2018

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан на денешната прес-конференција пред мечот со Вилјареал ги критикуваше шпанските медиуми. Францускиот стратег истакна дека цело време се пишува дека во клубот ситуацијата е лоша, се е лошо, од таму произлегувале ...

Зидан уморен од критиките за Реал: Лесно е да се каже дека се е лошо…

Дерби - 12.01.2018

Реал Мадрид не игра на посакуваното ниво во оваа натпреварувачка сезона, има 16 бода минус во однос на Барселона во Примера, додека пак во Копа Дел Реј се пласираше во четвртфиналето иако не импресионираше против второлигашот Нуманија кого не го ...

Зидан збесна: Доста е веќе, само плукате по Реал!

Спортски - 12.01.2018

Зинеди Зидан ги обвини медиумите дека пишуваат само негативни работи за Реал Мадрид, притоа го омаловажуваат успесите на „кралскиот“ клуб. „Уморен сум од вашите приказни дека Реал е лош, најлесно е да се каже дека ништо не е како што треба, а свесни ...

Пеп Гвардиола добива одлични вести!

Спортски - 12.01.2018

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола добива одлични вести. Менаџерот на Манчестер Сити разговарал со докторот на кого му беше доверено лекувањето на Габриел Хесус и во таа прилика му беше соопштено дека Бразилецот ќе биде спремен да се врати на ...

Пред фактите и боговите молчат: Роналдо е главен виновник што Реал заостанува зад Барселона

Спортклуб - 12.01.2018

Не е мината ниту половина од сезоната во Ла Лига, а „Кралскиот клуб“ се чини испадна од шампионската трка… Најголемиот ривал на „Кралевите“, екипата на Барселона, има предност од дури 16 бода на табелата, но и натпревар повеќе, а убедливата победа ...

Гвардиола продолжува да пишува историја во Премиер лигата

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за тренер на месецот во Премиер лигата и тоа рекорден четврти пат по ред. Каталонскиот стратег е прв во историјата на Премиер лигата кој успеал да биде избран за најдобар четири пати по ...

Статистиката води кон тоа – Дали Роналдо е виновникот за заостанувањето на Реал?

Спортски - 12.01.2018

Доколку се водиме според статисиката и бројките тие не наведуваат на такво размислување… Не поминала ниту половина сезона во Примера, а „кралевите“ веќе не се надеваат на титулата во првенството.

Гвардиола собори уште еден рекорд: Четврти пат по ред најдобар во Премиер лигата!

Спортклуб - 12.01.2018

Пеп Гвардиола конечно го „скоцка“ Манчестер Сити по свој вкус, доведе играчи какви што му требаат и кои знае како да ги искористи, а за тоа не жалеше пари, оние кои останаа во тимот се целосно препородени, па „Граѓаните“ газат во Премиер лигата и ...

Рекордерот Гвардиола: Четврта награда во низа за најдобар тренер на месецот

Екипа - 12.01.2018

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ја освои наградата за најдобар стратег за месец декември во Премиер – лигата, и стана првиот менаџер кој ја освоил оваа награда четири месеци во низа.

Легендата си го кажа своето: Зидан мора да остане!

СуперСпорт - 12.01.2018

Зинедин Зидан благодарение на постигнатите резултати треба да ја задржи довербата кај управата на Реал, смета поранешниот фудбалер на тимот од Мадрид, Михаел Лаудруп. Реал има 16 бодови помалку од Барселона во Примера, па се повеќе се зборува за ...

Гвардиола со историско достигнување во Премиер Лигата

Стандард - 12.01.2018

Пеп Гвардиола беше прогласен за менаџер на Премиер лигата во декември. Со тоа, тренерот на Манчестер Сити забележа историско достигнување во англиската фудбалска елита. 46-годишниот Шпанец е првиот специјалист кој ја освојува наградата во четири ...

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Дерби - 12.01.2018

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Крај на ерата на Зидан: Перез избра нов тренер!?

Спортски - 12.01.2018

Актуелниот првак на Европа и Шпанија, мадридски Реал, поминува преку тежок период. Тренерот Зинедин Зидан како да го изгубил компасот во екипата и Кралевите од натпревар во натпревар играат се послабо.

Перез си има свој адут за нов тренер на Реал, ама Роналдо сака(л) друг стратег!

Sport 1 - 12.01.2018

Ситуацијата во Мадрид не е ниту малку сјајна по слабите резултати на РЕал Мадрид, па тренерот Зинедин Зидан се соочува со голем притисок за очајните резултати и сериозната криза која го тресе мадридакиот великан, што е доволен повод веќе да се ...

Роналдо му соопшти на Перез, кој тренер го сака на клупата на Реал Мадрид

Sport 1 - 11.01.2018

Зинедин Зидан може да го спаси само некакво чудо сезонава. Реал Мадрид не е ни блиску до минатосезонската форма и игра, па неговите денови на клупата на „кралевите“ му се избројани. Претседателот на клубот, Флорентино Перез нема да избрза со отказ ...

РОНАЛДО РАЗГОВАРАЛ СО ПЕРЕЗ: Овој тренер треба да го води Реал по Зидан

Спортски - 11.01.2018

Ситуацијата во мадридскиот Реал веќе подолго време е доста тешка, а се повеќе се пишува за отказот на Зидан во Реал. Францускиот тренер на „Кралскиот“ клуб им донесе две титули шампион на Европа и една титула во Шпанија, но тоа можеби не е доволно ...

Зидан: Критиките не ме интересираат!

Спортски - 11.01.2018

Наместо да одговорат на силните критики со убедлива победа, фудбалерите на Реал Мадрид одиграа реми (2:2) на „Сантиаго Бернабеу“ против второлигашот Нумансија. И покрај слабата игра и лошите резултати, тренерот на „кралевите“ Зинедин Зидан е спокоен ...

Зидан е бивши: Перез започна преговори со неговиот наследник

Спортски - 11.01.2018

Шпанските медиуми денес лансираа вистиска „бомба“ и тврдат дека претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез веќе го пронашол наследникот на Зинедин Зидан. Имено, „Диарио Гол“ тврди дека Перез веќе започнал преговори со селекторот на германската ...

Кристијано Роналдо разговараше со Перез: Овој тренер треба да го води Реал Мадрид!

СуперСпорт - 11.01.2018

Ситуацијата во Мадрид е долго време тешка, а се повеќе шпекулации пристигнуваат за отказ на Зидан. Тој можеби му донесе два трофеи во Европа на Реал Мадрид и една титула во Шпанија, но тоа можеби нема да биде доволно за да го дочека крајот на ...

Перез повеќе не чека – отпочна преговори со славно имe за да го презеде кормилото на „кралевите“

Спортклуб - 11.01.2018

Реал Мадрид по одличната мината сезона во која освои се што можеше да се освои, годинава доживеа драстичен пад и самите не може да се пропознаат. Зинедин Зидан го продолжи договорот со „кралевите“, но тоа не е гаранција дека ќе остана во клубот, ...

Реал Мадрид води преговори со Јоаким Лев

Стандард - 11.01.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез започнал разговори со Јоаким Лев, вели „Дијарио Гол“. Според информациите, шефот на „кралевите“ одлучил да „расчисти“ со Зинедин Зидан по 30 јуни. Перез веќе сопрел на одредено име за заменик на Зидан.

Реал Мадрид игра КАТАСТРОФАЛНО, а Зидан вели: Задоволен сум!

Спортклуб - 11.01.2018

Реал Мадрид е во катастрофална форма, а потврда за тоа е и синоќешното реми од 2-2 против Нумансија во реванш дуелот од Купот на Кралот. Но ниту овој резултат не го загрижува тренерот на „кралевите“ Зинедин Зидан кој вели дека сепак е задоволен.

Зидан заминува во јули: Реал Мадрид преговара со селектор за да седне на клупата

Sport 1 - 11.01.2018

Деновите на француската легенда Зинедин Зидан во Реал Мадрид се избројани, но актуелниот кормилар на тимот нема да биде сменет среде сезона, туку ќе добие клоца на лето и покрај освоените трофеи досега, најавија шпанските медиуми.

Зидан соопшти важна новост во јавноста по неочекуваното реми со второлигашот Нумансија

Дерби - 11.01.2018

Реал Мадрид сигурно не очекуваше да се мачи со Нумансија во повратниот дуел од осминафиналето во шпанскиот куп, но сепак реалноста беше таква и комбинираниот состав на Зинедин Зидан во самата завршница од мечот беше силно притиснат од второлигашот ...

(ВИДЕО) „Бернабе“ стана предмет на потсмев: Реал дома не може да победи ни второлигаш

Спортклуб - 10.01.2018

Реал Мадрид се пласираше во четвртфиналето од Кралскиот Куп, благодарение на победата од првиот натпревар против Нумансија, која пак, вечерва успеа да одолее на „Сантијаго Бернабеу“ и да се избори за реми (2:2).

Свирежи за Реал, Зидан задоволен од пласманот

Идивиди - 11.01.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид со свирежи од публиката беа испратени во соблекувалната по завршувањето на синоќешниот дуел со второлигашот Нумансија (2:2). Реал кој е актуелен европски и шпански шампион, обезбеди пласман во четвртфиналето на Кралскиот ...

На адреса на Реал Мадрид стигна понуда за Герет Бејл

СуперСпорт - 10.01.2018

Велшкиот репрезентативец во дресот на Реал Мадрид, Герет Бејл конечно се врати на терените по проблемите со повреди и на натпреварот против Селта успеа да запише два погодоци. Како што стојат работите, тоа може да бидат последните голови за него во ...

Нумансија покажа заби на „Бернабеу“ и му донесе нови грижи на Зидан (Видео)

Дерби - 10.01.2018

Нумансија се покажа во навистина солидно светло и на првиот натпревар со Реал Мадрид во Копа дел Реј, а ако тогаш немаше среќа со конечниот резултат, оваа вечер докажа дека може да покаже заби и на многу посилни тимови од оние со кои се натпреварува ...

Реал Мадрид не успеа да ја победи Нумансија на Сајтијаго Бернабеу (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.01.2018

Реал Мадрид одигра само 2-2 против Нумансија, но благодарение на победата во првиот меч се пласира во четвртфиналето од Купот на Шпанија. Реал Мадрид со убедлива предност од 3-0 го почна денешниот реванш куп натпревар против Нумансија, па Зинедин ...

Резервистите на Реал Мадрид покажаа зошто ја греат клупата (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.01.2018

Реал Мадрид ремизираше 2-2 на домашен терен против второлигашот Нумансија во рамки на кралскиот Куп. И покрај лошиот резултат, „лос бланкос“ се пласираа во четвртфиналето благодарение на победата на гостински терен од 3-0.

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Точка - 12.01.2018

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Зидан е бивши: Перез започна преговори со неговиот наследник

Таратур - 11.01.2018

Шпанските медиуми денес лансираа вистиска „бомба“ и тврдат дека претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез веќе го пронашол наследникот на Зинедин Зидан. Имено, „Диарио Гол“ тврди дека Перез веќе започнал преговори со селекторот на германската ...

Флорентино го подготвил Лев како наследник на Зидан

Шеталиште - 11.01.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез започнал разговори со Јоаким Лев, вели „Диарио Гол“. Според информациите, шефот на „кралевите“ одлучил да „расчисти“ со Зинедин Зидан по 30 јуни. Перез веќе сопрел на одредено име за заменик на Зидан.

Зидан соопшти важна новост во јавноста по неочекуваното реми со второлигашот Нумансија

Точка - 11.01.2018

Реал Мадрид сигурно не очекуваше да се мачи со Нумансија во повратниот дуел од осминафиналето во шпанскиот куп, но сепак реалноста беше таква и комбинираниот состав на Зинедин Зидан во самата завршница од мечот беше силно притиснат од второлигашот ...

Свирежи за Реал, Зидан задоволен од пласманот

+инфо - 11.01.2018

Сепак, тренерот Зинедин Зидан, по натпреварот изјави дека најважно е што Реал оди во следната фаза и е среќен поради тоа. Фудбалерите на Реал Мадрид со свирежи од публиката беа испратени во соблекувалната по завршувањето на синоќешниот дуел со ...

Свирежи за Реал, Зидан задоволен од пласманот

Канал5 - 11.01.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид со свирежи од публиката беа испратени во соблекувалната по завршувањето на синоќешниот дуел со второлигашот Нумансија (2:2). Реал кој е актуелен европски и шпански шампион, обезбеди пласман во четвртфиналето на Кралскиот ...