TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четвртата сопруга му го скршила срцето на Салман Ружди, а објавила „одмазнички мемоари“ по разводот

Слободен Печат - 14.08.2022

Писателот Салман Ружди , кој завчера беше нападнат со нож во Њујорк , се женеше четири пати. Четвртата сопруга беше актерката Падма Пакшми . Ова се деталите од приказната за нивната врска.

Медиумите во Иран го поздравија нападот на писателот Ружди

Слободен Печат

Францускиот филозоф Леви: Ружди треба да добие Нобелова награда за литература

Канал5

Бурната љубовна приказна на Салман Ружди и убавицата Падма Лакшми: „Таа му го скрши срцето како што тој ѝ го скрши срцето на Елизабет“

Еспресо

РУЖДИ ОТСТРАНЕТ ОД РЕСПИРАТОР: Познатиот писател може да зборува, дури и се шегува

Екран

Расте продажбата на Сатански стихови по нападот на Ружди

МКД

ПРОДАЖБАТА НА „САТАНСКИ СТИХОВИ“ ПОЧНА ДА УРИВА РЕКОРДИ: Делото на Ружди најбарано 24 часа откако е избоден со нож

Фактор

Мета Независен Телма Точка Независен Локално Еспресо Опсервер

Авторката на „Хари Потер“, Џ. К. Роулинг, доби закана по живот откако го поддржа Ружди

Вечер Прес - 14.08.2022

Авторката на „Хари Потер“, Џ. К. Роулинг, на Твитер доби закана по живот откако го искажа својот став за неодамнешниот напад врз британскиот писател, Салман Ружди. Имено, Роулинг јавно го поддржа Ружди, притоа искажувајќи колку е ужасната од таквиот ...

(ФОТО) НЕ СЕ ГРИЖИ, ТИ СИ СЛЕДНАТА! СТРАШНИ СМРТНИ ЗАКАНИ ЗА АВТОРКАТА НА ХАРИ ПОТЕР: Им се пожалила, ја „откачиле“ и се поради Ружди!

Екран

„Ти си следна“ – авторката на „Хари Потер“ доби смртна закана по изкажаната поддршка за Ружди

Канал5

„Ти си следна по Салман Ружди“: Смртни закани од естремист за писателката Џ.К.Роулинг

Еспресо

„Ти си следнaтa“: Џ. К. Роулинг доби смртни закани откако го поддржа Ружди

Локално

„Ти си следна“: Авторката на „Хари Потер“ добила закани по нападот на Салман Ружди

Курир

Авторката на „Хари Потер“ добила закани по нападот на Салман Ружди – „Не се грижи, ти си следна

Либертас

Република Нетпрес Макфакс