TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руска политичарка: Русинки, не прифаќајте секс со навивачи од други раси

МКД - 14.06.2018

Русинките би требало да избегнуваат секс со небели странци за време на фудбалското Светско првенство бидејќи можат да станат самохрани мајки на деца од мешана раса, предупреди високопозиционирана пратеничка во руската Дума.

Избегнувајте секс со навивачи од други раси за време на мундијалот, предупредуваат руски политичари

Сакам да кажам - 14.06.2018

Русинките би требало да избегнуваат секс со навивачи од други раси за време на Светското првенство во Русија, бидејќи ризикуваат да останат самохрани мајки со деца од мешана раса, предупреди руска политичарка пред неговото денешно отворање.

Политичарка со предупредување: Русинките да немаат секс со странци за време на Светското првенство!

Точка - 14.06.2018

Русинките треба да избегнуваат да имаат секс со мажи од други раси за време на Светското првенство во фудбал, затоа што би можеле да станат самохрани мајки на деца од мешовита раса, порачаа претставници на власта во Москва.