TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тејлор Свифт објави нов видео запис

Локално - 14.01.2018

Тејлор Свифт уште еднаш покажа дека владее со музичката сцена со најновиот видео запис за песната End Game. Видео записот за оваа песна е објавен во раните утрински часови, а во него можеме да ја видиме Тејлор како ужива во животот во три држави.

Хуманоста нема крај: Бремена бездомничка доби куќа од Тејлор Свифт

Exclusive.mk - 13.01.2018

Тејлор Свифт ѝ купила куќа на своја бремена обожавателка, откако дознала дека таа останала без дом. Обожавателката Стефани ја дознала веста додека ја чекала Тејлор зад сцената по концертот одржан во Манчестер.

Тејлор Свифт со видео запис за „End Game“

Идивиди - 12.01.2018

После објавувањето на нејзиниот нов албум Reputation кој беше издаден во ноември минатата година, Тејлор Свифт не изненади и со видео запис за нејзината песна „End Game“. Песната ја изведува заедно со познатите изведувачи Ед Ширан и Future кои се ...

Тејлор Свифт и купи куќа на бремна жена оти останала без дом

Репортер - 13.01.2018

Тејлор Свифт ѝ купила куќа на своја бремена обожавателка, откако дознала дека таа останала без дом. Обожавателката Стефани ја дознала веста додека ја чекала Тејлор зад сцената по концертот одржан во Манчестер.