TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Google го реши огромниот засек на Pixel 3 XL?

Телефони.мк - 10.10.2018

Google имаше солидна промоција на новите моќни смартфони Pixel 3 и Pixel 3 XL, но за поголемиот модел доби одредена доза на критики поради вклучувањето на огромен засек на врвот на екранот каде се сместени селфи камерата и стерео звучниците кои ...

Се очекува дебито на евтиниот Nokia 3.1 Plus

Телефони.мк - 10.10.2018

Во големо исчекување од утрешниот промотивен настан на HMD Global се погласни се информациите за презентација на нови евтини смартфони со квалитетни компоненти и модерни перформанси. Затоа се очекува дебито на новиот модел Nokia 3.1 Plus да се одржи ...

5 најинтересни карактеристики на Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

Локално - 10.10.2018

Долгоочекуваната трета генерација на смартфоните Pixel веќе е факт и уредите нудат голем број на нови карактеристики и подобрувања кои ќе ја олеснат нашата секојдневна работа. Моделите нудат мешавина на софтверски иновации, нов хардвер и последни ...

Nokia X7 ќе биде претставен на 16-ти октомври

Стандард - 10.10.2018

Кинеската филијала на HMD Global го објави лансирањето на Nokia X7. Тоа ќе се одржи на 16 октомври, а телефонот е уредот што неодамна се појави во сајтот на локалниот регулатор TENAA со продукт код TA-1131.

Pixel Slate – таблет со Chrome OS по цена од 599 долари (ВИДЕО)

Локално - 10.10.2018

Заедно со новите смартфони Pixel, Google претстави и нов уред со Chrome OS. Неговото име е Pixel Slate и како што може да се претпостави станува збор за таблет. Уредот има 12,3-инчен, со сооднос 3:2 дисплеј со резолуција 3000×2000 пиксели (293 ppi), ...