TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ништо повеќе не треба да кажам...“ - Рамос им одговори на злите јазици од Англија и покажа дека Стерлинг е глумец ...

24Фудбал - 17.10.2018

Капитенот на Реал Мадрид и Шпанија, Серхио Рамос одговори на обвинувањата од Англија дека го нагазнал Рахим Стерлинг и со видео најубаво им посочи каков глумец е фудбалерот на Манчестер Сити Дефанзивецот кај дел од навивачите од „Островото“ веќе има ...

Рамос излезе со видео доказ за спорниот момент и неговиот „нов обид за повреда“ (Видео)

Дерби - 17.10.2018

Серхио Рамос доби жестоки напади од англиската спортска јавност за наводното намерно нагазнување на Рахим Стерлинг во една ситуација во шеснаесетникот, а ова утро капитенот на Реал Мадрид и шпанската фудбалска репрезентација излезе со добро ...

ВИДЕО: Рамос е чист – Шпанецот објави видео во кое јасно се гледа дека Стерлинг е глумец за оскар!

Спортклуб - 17.10.2018

Цела спортска јавност беше наводно згрозена од потегот на Серхио Рамос кој наводно го нагаза Рахим Стерлинг, а тоа сега и се докажа дека не е точно. Сакајки да изнуди пенал од судијата, Стерлинг се обиде да изглуми дека има болки во ногата, односно ...

ВИДЕО: Срамното симулирање на Стерлинг го прокоментира и Серхио Рамос

Спортски - 17.10.2018

Рахим Стерлинг во натпреварот помеѓу Англија и Шпанија во кој постигна два погодоци направи и еден не така добар потег. Во еден момент од натпреварот, Стерлинг имаше комично симулирање кое после прегледувањето на видео снимката изгледа навистина ...

Англија е во земјата на соништата, откако прекина три долги серии

Н.Македонија - 17.10.2018

Дуелот Шпанија – Англија (2-3) во Севилја ја обележи понеделничката серија натпревари во фудбалската Лига на нациите (ЛН). Шпанците важеа за фаворити поради добрата форма и трите победи во низа по Светското првенство (СП), во пријателскиот меч над ...

Стерлинг можна опција за офанзивата на Реал Мадрид

СуперСпорт - 17.10.2018

Играчот на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг е една од опциите за офанзивниот дел од тимот на Реал Мадрид. Претставници на „Кралскиот клуб“ го следеле Стерлинг на натпреварот Шпанија-Англија во кој брзоногиот фудбалер постигна два погодоци.

ВИДЕО: Прво Салах, сега Стерлинг – што се случува со Рамос?

Sport M - 17.10.2018

Во натпреварот на Шпанија – Англија имаше доста тензија, доста груби стартови, а се истакна и оној на Серхио Рамос над Рахем Стерлинг. Рамос никогаш не бил казнет затоа што очигледно работи „паметно“.

Кејн: Не е ден да зборувам за Реал Мадрид

Sport M - 17.10.2018

Напаѓачот на Тотенхем Хери Кејн направи две асистенции во победата на Англија против Шпанија (3:2). Англискиот напаѓач оваа сезона постигна пет голови за Тотенхем и наводно се уште е главна мета на Реал Мадрид.

Шпанските медиуми по победата на Англија: На Рамос и Начо им се појави Кејн (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2018

Англија одигра одличен меч во Севиља, а напаѓачот на Тотенхем беше играч на натпреварот, иако не успеа да се запише во листата на стрелците тој ги освои насловите во шпанските медиуми. Англија славеше на гостувањето кај Шпанија со 2-3 во рамките на ...

Англија триумфираше во Шпанија по 31 година

Локално - 16.10.2018

Англија ја победи Шпанија 3:2 во дербито на вечерта во Лигата на нациите. „Трите лава“ покажаа убиствени перформанси во Севиља и го победија при гостување ривалот за прв пат од 1987 година.

Прво Салах, сега Стерлинг: Што се случува со Рамос?

СуперСпорт - 16.10.2018

Рамос никогаш не бил казнуван, бидејќи очигледно тоа го работи „паметно“. Многумина тврдеа дека намерно го фаулираше Мохамед Салах во финалето на ЛШ, а сега слична ситуација има и со Рахим Стерлинг.

Фановите на „кралевите“ ова долго го очекуваa: Кејн се огласи за Реал Мадрид

Спортклуб - 16.10.2018

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн во синоќешниот меч испорача две асистенции во победата на својата Англија над Шпанија од 3-2. Англичанецот оваа сезона веќе има пет гола за својот Тотенхем и наводно се уште е главна мета на Реал Мадрид.

Кејн за Реал Мадрид: Жал ми е, не е прв ден да зборуваме

Спортски - 16.10.2018

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн во победата на Англија против Шпанија од 3:2 запиша две асистенции, а оваа сезона за Тотенхем постигна пет погодоци и наводно се уште е главна мета на Реал Мадрид, барем кога се медиумите во прашање.

(ВИДЕО РАМОС ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО СО НОВ СКАНДАЛОЗЕН ПОТЕГ: Англичаните бесни на Рамос за намерното ...

Маркукуле - 16.10.2018

По кој знае кој пат, Серхио Рамос се најде на насловните страници поради неспортски потег на еден натпревар. Во вчерашниот пораз од Англија, дефанзивецот на Шпанија и Реал Мадрид намерно згазна врз ногата на Рахим Стерлинг.

Видео: Англичаните „удрија“ по Рамос – нов грозен потег на Шпанецот

Спортски - 16.10.2018

Капитенот на Шпанија, Серхио Рамос повторно заработи негативни реакции од британските медиуми и англиските фанови. Синоќа за време на мечот против Англија јасно се гледа како Серхио Рамос со намера без топка го гази паднаиот Рахим Стерлинг.

Кејн: Денеска не е ден за да зборувам за Реал Мадрид!

СуперСпорт - 16.10.2018

Напаѓачот на Тотнем, Хари Кејн имаше два асистенции за победа на Англија против Шпанија од 3-2. Англискиот напаѓач сезонава постигна пет голови за Тотнем и наводно уште е главна желба на Реал Мадрид.

Рамос им ги затна устите на Англичаните и им покажа дека Стерлинг е голем глумец (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2018

Серхио Рамос на најдобар начин одговори на обвинувањата дека намерно го нагазнал Рахим Стерлинг, им покажа видео на кое се гледа дека фудбалерот на Манчестер Сити е голем глумец. Дефанзивецот кај дел од навивачите од „Островото“ веќе има етикета на ...

Рамос: Жал ми е за навивачите што не им возвративме со позитивен резултат

Либертас - 16.10.2018

Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација Серхио Рамос им се заблагодари на навивачите во Севилја за поддршката што ја даваа на „Црвената фурија“ и покрај лошиот резултат на синоќешниот дуел со Англија. – Ни дадоа пружија прекрасна поддршка.

Прв домашен пораз по 15 години: Шпанија потопена од Англија во Севилја

Нова ТВ - 16.10.2018

Англија ` го нанесе првиот пораз на Шпанија на домашен терен во меч од натпреварувачки карактер по пауза од 15 години или ако сакате 38 настапи. „Гордиот Албион“ ја стивна „фуријата“ во Севилја со 3:2 во третото коло од најсилната конкуренцијата во ...

Рамос отворено го повика Хари Кејн во Реал Мадрид

Спортски - 15.10.2018

Капитенот на Реал Мадрид и шпанската репрезентација зборуваше за медиумите пред вечерашниот дуел со Англија во Лигата на нации. Рамос на теренот ќе води битка со Хари Кејн , фантастичниот напаѓач на Тотенхем кој веќе долго време се поврзува со ...

Лига на Нации: Англија ја преслуша Шпанија (видео)

OhridNews - 15.10.2018

Англиската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во четвртата група во А елитата во Лигата на Нации, откако на гостински терен со 3-2 ја совлада селекцијата на Шпанија. „Гордиот албион“ со победата во Севиља и се оддолжи на „црвената ...

ФОТО: Дуелот Шпанија – Англија може да биде одложен?

Sport M - 15.10.2018

Дербито во Лигата на нации што вечерва треба да се одигра во Севилја помеѓу Шпанија и Англија можеби ќе биде одложено за утре со оглед на обилните врнежи на дожд. Цел ден врне во шпанскиот град, а теренот на стадионот „Бенито Вилјамарин“ е поплавен.

Англија со шамар за Шпанија, Џеко „царуваше“ на „Грбавица“ (видео)

Макфакс - 15.10.2018

Англија стигна до импресивна 3:2 победа на гостувањето во Севилја кај фаворизираните Шпанци и во исто време им ја искомпликува ситуацијата на светските вице-шампиони Хрватска, оставајќи ги убедливо на дното во групата 4 во Лига А.