TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Груевски ја испазарил амнестијата на Хашките случаи за зацврстување на коалицијата со Ахмети

Капитал - 06.04.2015

Со новата, денеска презентирана „бомба“, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека „се симнува уште една од маските на Никола Груевски, таа за неговиот наводен патриотизам“. Прислушуваните разговори пуштени на прес-конференцијата во седиштето на ...

18.„бомба“:Хашките случаи го разоткрија лажниот патриотизам

Телма - 06.04.2015

-Денеска симнуваме уште една од маските на Никола Груевски, таа за неговиот наводен патриотизам. Снимените разговори откриваат дека Груевски со Али Ахмети, заради зацврстување на владината коалиција со ДУИ, испазарил носење на закон за емнестија на ...

(Бомба 18) Јанкулоска: Заборавив дека сум пратеник

Нова ТВ - 06.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев објави разговор во кој министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска му вели на вицепремиерот Зоран Ставрески оти заборавила дека е пратеничка. Станува збор за кворумот кој го собирал Илија Димовски во Собранието на ...

18та бомба: Хашките случаи – Груевски се испазарил за амнестија

МК News - 06.04.2015

Лично Никола Груевски се испазарил со Али Ахмети за затворање на хашките случаи со амнестија. Груевски лично наредил, за тој да се заштити, целата постапка да ја префрли во парламентот, изјави Заев на почетокот на објавувањето на новата „бомба“ на ...

Заев: Груевски и ДУИ се пазареле за Хашките случаи

Нова ТВ - 06.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференцијата која во моментов се одвива на Бихаќка објави прислушувани разговори за кои тврди дека ја откриваат лажната маска на премиерот Никола Груевски дека е патриот.

Заев: Лажниот патриот Груевски ги терал пратениците да гласат за амнестијата за хашките случаи (ВИДЕО)

МКД - 06.04.2015

Пред составувањето на Владата по последните парламентарни избори лично Груевски и Ахмети се испазариле за амнестијата за хашките случаи. Потоа Груевски целата одговорност ја префрлил на Собранието, на пратениците, а Владата дала само едно нејасно ...

Заев: Груевски лично договорил хашките случаи да се затворат со амнестија

Р.С.Европа - 06.04.2015

Ќе расветлиме уште едно лице на Никола Груевски, ќе симнеме уште една негова маска- најсаканата негова маска, маската на големиот патриот, изјави на почетокот на денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Груевски наложува министрите под итно да се појават во собрание за хашките случаи

Фокус - 06.04.2015

Јанкуловска и Ставревски, пак, смислуваат оправдувања како да го избегнат гласањето. Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , бара неговата секретарка да им наложи на сите пратеници да се појават во собрание да обезбедат кворум и да ...

Заев: И Маневски не сакал да ја потпише амнестијата за Хашките случаи

Фокус - 06.04.2015

СДСМ ја објави 18-та бомба Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , во моментот од седиштето на партијата ја објавува 18-та бомба, која според него сведочи за пазарот на ВМРО-ДПМНЕ, кој го направил со нивниот партнер ДУИ за Хашките случаи.

Заев: Ставрески не се појавил на седницата за хашките случаи, а Јанкулоска била таму, но не гласала

Фокус - 06.04.2015

Тој додава дека за време на велигденските празници нема да објавува никакви докази, бидејќи се работи за голем христијански празник Лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција за 18-тата бомба објави листинг на пратеници, ...

СДСМ објави разговори за „пазарење со Хашките случаи“

Макфакс - 06.04.2015

За да ја зацврсти владината коалиција, ВМРО-ДПМНЕ со ДУИ, премиерот Никола Груевски, се договарал „Хашките случаи“ да се решат со Законот за амнестија, собраниски, обвини во понеделник со 18-тата таканаречена `бомба`, лидерот на опозициската СДСМ, ...

Заев: Груевски лично се испазарил со ДУИ за хашките случаи со амнестија

Фокус - 06.04.2015

Според објавените снимки, Груевски инсистира тоа да се заврши за една недела и нагласува дека тоа е негов избор Лидерот на СДСМ, Зоран Заев тврди дека од аудио-снимките што ги поседува, премиерот Никола Груевски лично се испазарил за хашките случаи ...

Заев: Груевски учествувал во „патриотски“ пазарења со ДУИ за хашките случаи

Фокус - 06.04.2015

За да ја спаси премиерската фотеља, тој по договор со Ахмети ги фрла во оган пратениците да ги изгласаат овие случаи во парламентот, во правно неизводлива процедура, рече Заев. Премиерот Никола Груевски , за да ја спаси кожата и да остане на власт, ...

(АУДИО) Груевски: Со ДУИ се договоривме, хашките случаи да поминаат веднаш во Собрание

Бриф - 06.04.2015

На денешната прес конференција на СДСМ лидерот на партијата Зоран Заев презентираше аудио снимки кои сведочат за наводниот патриотизам на премиерот Никола Груевски кој наредува да се гласа за амнестија на Хашките случаи во Собрание, односно целата ...

(ВИДЕО) Заев: Прашајте ги ДУИ дали претходно знаеле дека има прислушување

А1 On - 06.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на прес конференција, одговарајќи на новинарски прашања рече, дека се што се однесува во снимените разговори а е договарање на криминал и кршење на човековите права, ќе биде објавено.

Заев: Ќе ја симнеме маската на „патриотот“ Груевски

+инфо - 06.04.2015

Денеска ќе расветлиме уште едно лице на Никола Груевски, ќе симнеме уште една негова маска, неговата најскана маска. Маската на патриот. Денеска ќе чуете каков измамник и непатриот е. Ќе чуете од денешните снимки дека не го интересираат ...

(АУДИО) Вељаноски за ДУИ: Индијанциве се средени, сега уште македонскиве индијанци останаа

Бриф - 06.04.2015

Во последниот сет на снимени разговори кои ги презентираше лидерот на СДСМ, Зоран Заев станува збор за разговор помеѓу Гордана Јанкулоска и претседателот на Собрание Трајко Вењаноски во кој се договора начинот на гласање на амнестија на Хашките ...

Заев: И шефот летувал во Грција

+инфо - 06.04.2015

Ќе слушнете како Трајко Вељаноски и Гордана Јанкулоска ги нарекуваат пратениците „индијанци“, како Груевски не може да се обезбеди кворум, како наложува на секретарката да им нареди на пратениците да одат на седница на Собрание и да гласаат за ...

Најнова бомба: Груевски лично ја договорил амнестијата за хашките случаи

Кирилица - 06.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ја објави т.н. 18-та бомба, која според него сведочи за пазарот на ВМРО-ДПМНЕ, кој го направил со нивниот партнер ДУИ за Хашките случаи. Премиерот Никола Груевски, тврдеше дека Хашките случаи се судски случај, негирајќи ...

АУДИО - Заев: Груевски лично се испазарил за амнестија на Хашките предмети

Канал 77 - 06.04.2015

На новата прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев презентира снимки од телефонски разговори за начинотн а кој се договарала аменстијата на Хашките предмети, се договорал новиот грб и знаме со Али Ахмети.

Заев: Груевски се договорил со Ахмети за хашките случаи

+инфо - 06.04.2015

Лично Никола Груевски се испазарил со Али Ахмети за затворање на Хашките случаи со амнестија. Лично наредил целата постапка да се префрли во парламент и да се натовари на министрите и на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска лидерот на СДСМ, ...

Заев:Груевски лично се испазарил за амнестија на Хашките предмети

Канал 77 - 06.04.2015

На новата прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев презентира снимки од телефонски разговори за начинот на кој се договарала аменстијата на Хашките предмети, се договорал новиот грб и знаме со Али Ахмети.

Аудио разговорите објавени ја Јутјуб - еве што објави Заев

Sky - 06.04.2015

- Ќе расветлиме уште едно лице на Никола Груевски, ќе симнеме уште една негова маска- најсаканата негова маска, маската на големиот патриот. Ова го изјави на почетокот на денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев: И пратениците и Маневски не сакале да му потпишат на Груевски

+инфо - 06.04.2015

Во вториот сет разговори ќе чуете дека е направен преседан со договорот за амнестијата на хашките случаи. Ќе чуете дека пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не сакааат да стават потпис на решението, па решението мора да дојде од Владата.

СДСМ објави нови прислушувани разговори

Алсат-М - 16.06.2015

СДСМ денеска на прес-конференција објави повеќе прислушувани телефонски разговори од високи функционери на ДУИ, а лидерот на партијата Зоран Заев најави дека ќе продолжат со објавување материјали се додека, како што рече, не добијат организација на ...

„Бомба„ од Заев за хашките случаи

еМагазин - 06.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во просториите на партијата објави нови материјали од аферата со прислушување, која партијата ја нарекува проект „Вистината за Македонија“. Тема на денешната прес, како што објасни Заев е наводното пазарање за ...

(ВИДЕО) Бомба 18: Докази за лажниот патриотизам на Груевски, лично договорил илегална амнестија на Хашките случаи

Локално - 06.04.2015

Ќе расветлиме уште едно лице на Никола Груевски, ќе симнеме уште една негова маска- најсаканата негова маска, маската на големиот патриот, изјави на почетокот на денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев.

(СИТЕ АУДИО СНИМКИ) Заев: Груевски ја нарачал амнестијата за хашките случаи

Фактор - 06.04.2015

Од седиштето на опозицијата , лидерот Заев објави нова серија аудио разговори како дел од проектот „Вистината за Македонија“. Тој пред да почне да ги објавува наводните преслушувани аудио разговори рече дека ќе ја симне најсаканата маска на Никола ...

СДСМ објави разговори за „пазарење со Хашките случаи“

Тера - 06.04.2015

За да ја зацврсти владината коалиција, ВМРО-ДПМНЕ со ДУИ, премиерот Никола Груевски, се договарал „Хашките случаи“ да се решат со Законот за амнестија, собраниски, обвини во понеделник со 18-тата таканаречена `бомба`, лидерот на опозициската СДСМ, ...

Заев: Груевски се пазарeл со ДУИ за хашките случаи

Фактор - 06.04.2015

Денеска ќе ја симнеме најсаканата маска на Никола Груевски, ќе слушнете каков измамник е тој, за да остане на власт ќе направи се, без око да му трепне ги фрла во оган неговите соработници за да ја обезбеди само неговата премиерска функција.

Заев: Прашајте ги ДУИ дали претходно знаеле дека има прислушување

Локално - 06.04.2015

Првиот опозиционер Зоран Заев, на денешната објава на Бомбата 18 одговарајќи на новинарски прашања изјави, дека се што е договарање на криминал и кршење на човековите права, ќе биде објавено. „Не може да изјавува, така одлучија пратениците.

ОПОЗИЦИСКИ ОБЈАВИ: Заев презентира нови 14 снимени разговори

Телеграф - 06.04.2015

Снимките што денеска ги објави лидерот на опозицијата се однесуваа на донесувањето на Законот за „Хашките случаи“ Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, денеска објави нови 14 телефонски разговори, за кои, како што тој тврдеше, се од прислушување и се ...

Заев со нова „бомба“ за „лажниот патриотизам на Груевски“

Deutsche Welle - 06.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, презентира нова серија аудио-снимки кои, според него, упатуваат на тоа дека премиерот Никола Груевски се испазарил со лидерот на ДУИ, Али Ахмети за затворање на хашките случаи со амнестија.

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА Заев: Пазарот за Хашките случаи, дволичниот Никола Груевски, министрите бегалци и пратениците ...

+инфо - 06.04.2015

Денеска ќе слушнете каков измамник и манипулатор е Никола Груевски, колку „го интересираат“ македонските национални интереси во коишто се крсти, како и законите, ама и ќе чуете како мака мачел да го протурка законот за амнестија на хашките случаи, ...

СДСМ ја симнува патриотската маска на Груевски

Р.С.Европа - 06.04.2015

Никола Груевски се испазарил со Али Ахмети за затворање на хашките случаи со амнестија. Груевски лично наредил, за тој да се заштити, целата постапка да ја префрли во парламентот, изјави Заев на почетокот на објавувањето на новата „бомба“ на ...

(Нови снимки) Заев објави разговори за „пазарење“ со Хашките случаи

Кајгана - 06.04.2015

„За да ја зацврсти владината коалиција, ВМРО-ДПМНЕ со ДУИ, премиерот Никола Груевски, се договарал „Хашките случаи“ да се решат собраниски со Законот за амнестија“, обвини во лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во новата политичка „бомба“.