TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четворица Руси пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Точка - 16.10.2021

Телата на четворица руски туристи се пронајдени во хотел на брегот во западна Албанија. Полицијата соопшти дека туристите биле пронајдени задушени во хотелска сауна. На распит е целиот персонал на хотелот и истрагата е во тек.

Хорор во Албанија: Четворица руси пронајдени мртви во сауна

Локално - 16.10.2021

Полицијата соопшти дека четворица руски туристи се пронајдени мртви во крајбрежно туристичко место во западна Албанија. Албанската полиција во саботата издаде соопштение во кое се наведува дека четворица туристи биле пронајдени задушени во хотелска ...

Драма во Албанија: Во хотел најдени тела на четворица руски државјани

МКД - 16.10.2021

Телата на четворица руски државјани се најдени во сауна на еден хотел во Албанија, а причина за смртта е задушување, јавува Албаниан дејли њуз повикувајќи се на полициски извори. Како што навела полицијата, во сауната на хотел во селото Керет, во ...

Четворица руски туристи се задушиле во сауна во Албанија

Фактор - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви восауна во хотел во зоната Ќерет, во албанскиот туристички центар Каваја. Првичните сомневања се дека тие се задушиле. Телата биле пронајдени од персоналот на хотелот, откако претходно за нивното отсуство ...

Четворица Руси пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

MTM - 16.10.2021

Телата на четворица руски туристи се пронајдени во хотел на брегот во западна Албанија. Полицијата соопшти дека туристите биле пронајдени задушени во хотелска сауна. На распит е целиот персонал на хотелот и истрагата е во тек.

Четворица Руси пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Centar - 16.10.2021

Телата на четворица руски туристи се пронајдени во хотел на брегот во западна Албанија. Полицијата соопшти дека туристите биле пронајдени задушени во хотелска сауна. На распит е целиот персонал на хотелот и истрагата е во тек.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Слободен Печат - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Сител - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

ТВ21 - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Трагедија во албански хотел: Четворица туристи се задушија во сауна

Република - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Вечер Прес - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Трагедија во Албанија: Четворица туристи се задушија во сауна

Курир - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Независен - 16.10.2021

Албанија – Четворица руски туристи синоќа се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

24Инфо - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивното отсуство ги загрижило другите туристи од групата со која биле заедно пристигнати, по што го известиле персоналот на хотелот.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во Албанија

Р.С.Европа - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Хорор во Албанија: Четворица туристи умреа, се задушиле во сауна

Press24 - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

MakPress - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Четворица руски туристи пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Телма - 16.10.2021

Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатиот албански приморски град Каваја. Нивните тела биле пронајдени во хотелската сауна. Основано се сомнева дека причина за смртта е задушување.

Во хотел во Албанија пронајдени мртви туристи од Русија

Канал5 - 16.10.2021

Туристи од Русија се пронајдени мртви во хотелска сауна во селото Ќерет во округот Каваја во Албанија. Четворица руски туристи се пронајдени мртви во хотел во зоната Ќерет, во познатото албанско приморско гратче Каваја.