TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шампионката на УС Опен ќе скокне уште еден турнир

Gol.mk - 21.02.2020

Шампионката на престижниот Грен Слем турнир УС Опен, Бјанка Андрееску, ќе мора да пропушти уште еден турнир поради повреда. 19-годишната Канаѓанка се откажа од ВТА-турнирот Катар Опен во Доха затоа што се уште чувствува болки во левото колено и ...

Србинот не му дава мир: Иванишевиќ заспа, па Ѓоковиќ почна да го задева! (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.02.2020

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ повторно беше во центар на внимание, откако реши да се шегува со неговиот тренер Горан Иванишевиќ, додека спиеше во авион. Ѓоковиќ реши да го задева поранешниот хрватски тенисер, па набрзо Иванишевиќ се ...

Надал го состави совршениот тенисер: Тоа е микс од Федерер, Ѓоковиќ…(ВИДЕО)

Дерби - 21.02.2020

Најдобриот шпански рекет и еден од најголемите во историјата на овој спорт, Рафаел Надал го состави совршениот тенисер, односно ги одбра идеалните карактеристики од активните тенисери. Бикот од Мајорка се одлучи за интересен микс во кој вклучи ...

Федерер скапо ќе го чини операцијата на коленото

Екипа - 21.02.2020

Роџер Федерер го очекува пад на АТП листата откако одлучи да го оперира коленото поради што ќе мора да ги пропушти следните четири месеци од сезоната. Федерер ќе ги пропушти турнирите на тврда подлога и земја што значи дека по минатогодишната ...

Надал го состави перфектниот играч, а во него има делови од Федерер, Ѓоковиќ, Карловиќ…

Спортманија - 21.02.2020

Шпанецот направи интересна комбинација и направи тенисер кој никогаш не би бил победен Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, а можеби и најдобриот во историјата на земјена подлога, Рафаел Надал реши да направи прототип на играч кој би бил ...

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.02.2020

Шпанецот во разговор за порталот „Спорт 360“ го избра идеалниот тенисер. Надал од новинарите на порталот доби задача да го направи идеалниот тенисер. Интересно е што прво го одбра бекендот и тука изборот падна на неговиот најголем конкурент, Новак ...

Иванишевиќ ја научи лекцијата: Немој да спиете во авионот ако до вас е Ѓоковиќ (Видео)

Дерби - 21.02.2020

По малата пауза и заслужениот одмор кој го имаше во родната Србија, Новак Ѓоковиќ сега го чекаат нови предизвици на тениската сцена, пред кои одлучи да се пошегува со својот тренер Горан Иванишевиќ.

„Не гледам причина зошто Федерер не би го освоил Вимблдон“

Gol.mk - 21.02.2020

Најтрофејниот тенисер на сите времиња Роџер Федерер, кога во прашање се Грен слем трофеите, поради операција на коленото ќе го пропушти првиот дел од тениската сезона. Федекс нема да настапи ниту на вториот Грен слем, Ронал Гарос, а на терените се ...

Иванишевиќ нема да заспие повторно со Ѓоковиќ во авион (ВИДЕО)

Спортски - 21.02.2020

После малата пауза која Ѓоковиќ ја помина во Србија го чекаат нови предизвици. Ѓоковиќ одлучи да се пошегува со Иванишевиќ на заедничкиот лет, а тоа видео го споделија на социјалните мрежи.

Како изгледа совршениот тенисер на Надал (Видео)

TopSport - 21.02.2020

Рафаел Надал еден од најдобрите во историјата на тенисот го избра својот совршен тенисер. „Бикот од мајорка“ неодамна ја посетил својата академија во Кувајт каде што одвоил дел од времето за да одговори на прашањата на новинарот на порталот ...

Ѓоковиќ го закача Иванишевиќ на спиење

Оff.net - 21.02.2020

Најдобриот тенисер во светот е на пат кон Дубаи каде го чека нов турнир кој стартува на 24-ти. Неговиот тренер Горан Иванишевиќ се обидува да врзе сон во авион, ама оди спиј да те видам покрај лик како ...

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.02.2020

– Не знам за вас момци, но ова се вика мобинг. Што мислите? Дали Ноле заслужува добра одмазда? – се прашува тренерот на Ѓоковиќ. Српскиот тениски ас се подготвува за настапот во Дубаи каде што ќе настапи само во поединечна конкуренција.

ВИДЕО: Ѓоковиќ ја помина секоја граница – Иванишевиќ го обвини за „мобинг“

Спортклуб - 21.02.2020

Новак Ѓоковиќ покажува дека знае да биде забавен лик и тоа го прави на еден доста разновиден начин. При летот за Дубаи, најдобриот светски тенисер, ја искористи ситуацијата додека тренерот Горан Иванишевиќ спиеше, па тоа се претвори во комична ...

Ноле како мало дете: Погледнете што му правеше на заспаниот Горан Иванишевиќ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.02.2020

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ важи за човек кој сака да се шегува и на своја, но богами и на туѓа сметка. Досега сме го виделе како пее, како танцува, но и во какви не други изданија… Но, очигледно Ноле е добар и во правење „пренкови“.

Шоу на тимот на Ѓоковиќ во авион – Иванишевиќ спие, а Новак не престанува да го задева (ВИДЕО)

Екипа - 21.02.2020

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ замина во САД каде ќе ги почне подготовките за првите два Мастерс 1000 турнири во сезоната, Индијан Велс и Мајами. Србинот одлично ја стартуваше сезоната освојувајќи го трофејот на Австралија опен.

Федерер скапо ќе го чини операција на коленото

Sport M - 21.02.2020

Роџер Федерер очекува да падне на ранг-листата на АТП, откако реши да направи операција на коленото и ќе ги пропушти следните четири месеци. -текстот продолжува по рекламата- Федерер ќе ги промаши турнирите на бетон и песок, што значи дека по ...

Ѓоковиќ објави екстремен предизвик на „Инстаграм“

Макфакс - 21.02.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ објави нов предизвик на Инстаграм, откако се искапе во ледена река. Тој заминал на планина со еден пријател и објави „Ноле предизвик“ во кој ќе капе во ладна река, а видеоснимката сигурно ќе привлече големо внимание и ...

Смеа до солзи: Ѓоковиќ си игра со заспанот Иванишевиќ (ВИДЕО)

Канал5 - 21.02.2020

Новак Ѓоковиќ отпатува за Дубаи за да игра на АТП турнирот во понеделник. Со него се и Горан Иванишевиќ и Маријан Вајда. Снимката од авион објавена од Иванишевиќ ја покажува атмосферата во тимот на најдобриот светски тенисер.

Ѓоковиќ се пошегува со спанкото Иванишевиќ, Хрватот најави одмазда (Видео)

Спортманија - 21.02.2020

Тренерот на првиот светски рекет „обвинува“ за мобинг. Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го „малтретираше“ тренерот Горан Иванишевиќ додека спиеше за време на летот од Белград до Дубаи со цел да не му биде здодевно.

Ѕирнете во домот на Новак Ѓоковиќ во Монте Карло (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.02.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена живеат во Монте Карло со своите наследници Стефан и Тара . Како изгледа нивниот дом, можеме да видиме благодарение на ретките семејни фотографии што ги објавуваат на социјалните ...

Што ќе пропушти и колку бодови ќе загуби Федерер поради операцијата?

Gol.mk - 20.02.2020

Еден од најдобрите во историјата на тенисот, Роџер Федерер, мора да замине на операција и ќе пропушти најмалку пет турнири, а со самото тоа ќе загуби и бодови на АТП-листата. Швајцарецот има повреда на коленото која мора да се санира, па нема да ги ...

Федерер ќе загуби 3.680 бодови: За колку позиции ќе падне Швајцарецот на АТП-листата?

СуперСпорт - 20.02.2020

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе загуби повеќе од 3.000 бодови поради операција на коленото, односно ќе пропушти голем дел од сезоната. Федерер минатата сезона имаше одлична пролет и ги освои Дубаи и Мајами, а играше финале и на Индијан Велс, ...

ВИДЕО: Бекхендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер... Надал го креира перфектниот играч

Gol.mk - 20.02.2020

Шпанецот Рафаел Надал важи за еден од најдобрите на сите времиња, заедно со Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ. Долгата кариера на тениските терени го прават еден од најискусните тенисери на денешницата.

Oперацијата на коленото ќе го чини Федерер над 3.000 АТП бодови

+инфо - 20.02.2020

Третиот светски тенисер во моментот Роџер Федерер ќе загуби преку 3.000 бода на АТП листата поради пропуштање на пролетниот дел од сезоната и потребата да се подложи на операција на коленото.

Ѓоковиќ постави предизвик: Изгледа лудо, но корисно е за телото и умот (ВИДЕО)

СуперСпорт - 20.02.2020

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ на социјалните мрежи објави видео во кое применува бањање во природа. Ѓоковиќ замина на планина и со пријателите седна во ладна река и потоа постави интересен предивик.

Федерер имаше операција – ќе го пропушти Ролан Гарос!

СуперСпорт - 20.02.2020

Роџер Федерер нема да го гледаме на тениските терени во следните неколку месеци. Швајцарецот беше на операција на десниот колк, а најави дека ќе пропушти неколку турнири, меѓу кои и Ролан Гарос.

Федерер неочекувано опериран

Фокус - 20.02.2020

Еден од најдобрите тенисери, Роже Федерер сосема неочекувано е опериран на десното колено. Според информациите, тој ќе паузира до Вимблдон и нема да игра на мастерсот во Индијан Велс и Мајами. „Десното колено ме боли веќе некое време.

Шампионката од  Австралија опен се затрескала во Ѓоковиќ

Вечер - 20.02.2020

Шампионката на Австралија опен, Американката Софија Кенин, во едно од своите многубројни интервјуа по победата во Мелбурн зборуваше и за шампионот во машка конкуренција Србинот Новак Ѓоковиќ.

Федерер е најдобриот тенисер, но само ако ги гледаме бројките

Вечер - 20.02.2020

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер, смета дека играчите не треба секогаш да се споредуваат со бројките на победите и освоените трофеи. Шесткратниот грен слем шампион истакнува дека доколку го гледаме тенисерите од овој аспект, Швајцарецот ...

Иднината на Федерер замаглена по операцијата

Независен - 20.02.2020

Објавата на Роже Федерер дека имал мала операција на десното колено која ќе го остави надвор од терените сѐ до Вимблдон го зафати денес како ураган тенискиот свет. Откако неволно изврши операција за санирање на повредата на левото колено, кога го ...

Федерер нема да игра на Ролан Гарос

Репортер - 20.02.2020

Роџер Федерер нема да игра на годинашниот „Ролан Гарос“, откако имал операција на коленото. Заради операцијата швајцарскиот тенисер ќе ги пропушти турнирите на земјена подлога, меѓу кои е и вториот грен-слем годинава, но и мастерс-турнирите во ...

Федерер оперираше колено и го пропушта Ролан Гарос

Сакам да кажам - 20.02.2020

Роже Федерер ќе го пропушти четвртиот Ролан Гарос во последните пет години, откако вчера го оперираше десното колено во Швајцарија. „Ова колено ми правеше проблеми подолго време. Лекарите се убедени дека целосно ќе заздравам и ми кажаа дека тоа беше ...

Sирнете во домот на Новак и Јелена Ѓоковиќ

Скопје24 - 20.02.2020

Веројатно би помислиле дека Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена живеат во луксузна вила опремена со најскапиот мебел. Но, тоа не е . така. Според фотографиите од социјалните мрежи, можеме да заклучиме дека и Новак и Јелена се скромни по природа.

Поради операција на коленото, Роџер Федерер ќе го пропушти Ролан Гарос

Кајгана - 20.02.2020

Третиот светски рекет, 38-годишниот Роџер Федерер ќе го пропушти Ролан Гарос поради операцијата на десното колено. „Оваа победа ме мачеше веќе некое време. Се надевав дека болката ќе помине, но по прегледот и консултацијата со тимот решив да ...

Федерер направи операција на коленото, го пропушта Ролан Гарос

МКД - 20.02.2020

Роџер Федерер ќе го пропушти вториот грен слем турнир оваа година, Ролан Гарос но би требало да биде подготвен за Вимблдон. Федерер направил операција на коленото за да го реши проблемот со повредата која го мачи подолго време.

Федерер го оперираше коленото и ќе го пропушти Ролан Гарос

Sport 1 - 20.02.2020

Роџер Федерер ќе биде надвор од тениските терени повеќе месеци, откако денеска објави дека имал операција на коленото. Швајцарецот правел артроскопија на коленото за да го реши проблемот со повредата, што го мачи веќе подолго време.

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен Печат - 20.02.2020

Швајцарецот успеа само еднаш да го освои „Ролан Гарос“, а истиот турнир го пропушти уште трипати од 2016 до 2018 година, лани стигна до полуфиналето. Рожер Федерер во средата имаше артроскопска операција на коленото и токму поради таа повреда ќе го ...

Федерер нема да игра на Ролан Гарос

TopSport - 20.02.2020

Роџер Федерер, во средата, имал атроскопска операција на коленото. Поради операцијата Швајцарецот ќе ги пропушти турнирите на земјена подлога, меѓу кои е и вториот грен-слем, Роланд Гарос.

Федерер неочекувано опериран, ќе го пропушти Роланд Гарос

Локално - 20.02.2020

Еден од најдобрите тенисери во историјата на Роџер Федерер, неочекувано беше подложен на операција. Швајцарецот имаше операција на десното колено и ќе паузира до почетокот на сезоната на тревна подлога, или до Вимблдон.

Федерер поради операција на коленото нема да игра до јуни

А1 On - 20.02.2020

Третиот светски рекет, 38-годишниот Роџер Федерер изјави дека бил подложен на операција на десното колено, поради што ќе биде надвор од терените околу четири месеци. – Ме мачеше веќе некое време.

Федерер направил операција на коленото, го пропушта Ролан Гарос (ФОТО)

Дерби - 20.02.2020

Поранешниот светски рекет број еден, Рожер Федерер има операција на десното колено и одредено време ќе биде надвор од тениските терени. Оваа изненадувачка информација ја објави самиот Швајцарец преку социјалните мрежи каде објасни дека подолго време ...

Федерер потврди дека нема да игра на Ролан Гарос

SportMedia - 20.02.2020

Роџер Федерер ќе го пропушти Отвореното првенство на Франција, откако во средата имаше операција на коленото. Дваесеткратниот освојувач на Грен Слем трофеи направи артроскопска операција на десното колено, кое го мачеше некое време.

Федерер го оперираше коленото, следи подолга пауза

Екипа - 20.02.2020

Роџер Федерер ќе мора да отсуствува подолго време откако го оперираше коленото што му создаваше проблеми во изминатиот период. Тенискиот великан самиот ја објави веста дека имал хируршка интервенција за да го реши проблемот.

ПОТВРДЕНО: Федерер направи операција, го пропушта Ролан Гарос!

Gol.mk - 20.02.2020

Швајцарскиот ас Роџер Федерер нема да се појави на вториот Грен слем турнир оваа сезона, Ролан Гарос. Како што јавуваат светските медиуми, 38-годишниот шампион од Базел направил артроскопска операција на десното колено и поради тоа ќе прави долга ...

ВИДЕО: Ѓоковиќ постави леден предизвик: Изгледа лудо, но е корисно за телото и умот

Sport M - 20.02.2020

Новак Ѓковиќ сподели на Инстаграм видео во кое се бања во природно ладна вода. -текстот продолжува по рекламата- Ѓоковиќ отиде на планината и седна во ладна река со еден пријател, а потоа го постави Нолевиот предизвик.

Тажни вести за фановите на Федерер: Пропушта многу турнири годинава

Спортклуб - 20.02.2020

Ветеранот во светскиот тенисер, Роџер Федерер, истакна дека морал да оди на операција на десното колено, нешто поради кое нема да игра сигурно на Ролан Гарос. Многумина очекуваа тој сезонава да освои еден голем трофеј, но се чини дека до Ролан ...

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ лансираше нов предизвик на социјалните мрежи.

Слободен Печат - 20.02.2020

Под името „NoleChallenge: Outdoor Ice Bath“, Новак одлично ги забавуваше следбениците на социјалните мрежи и ги повика да го сторат истото. – Константин и јас преживеавме замрзната планинска вода и тоа една минута и 45 секунди. Изгледа лудо, знам.

Федерер го оперирал коленото, го пропушта Ролан Гарос

OhridNews - 20.02.2020

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер ќе го прескокне вториот грен слем турнир од новата сезона, Ролан Гарос поради операција на коленото од десната нога. Федерер исто така ќе ги пропушти турнирите од Мастер серијата (Дубаи, Индијан Велс, Богота и ...

Семејството Ѓоковиќ во Белград ја прослави осмата титула на АО(видео)

AKO - 20.02.2020

Синоќа во Нов Белград, во ресторанот ,,Новак“, родителите на светскиот рекет број 1, направија прослава за паметење за осмата рекордна титула на Австралија Опен. На прославата се собра поширокото семејство на Новак, како и блиски пријатели, а целата ...

Новак лансираше нов предизвик: Она што го направил српскиот тенисер го можат само најхрабрите

Точка - 20.02.2020

Првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ, лансираше нов предизвик на социјалните мрежи. Наречен “NoleChallenge: Outdoor Ice Bath”, Новак добро ги забавувал следбениците на социјалните мрежи и ги повикал да се обидат да го направат истото.