TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мане го пропушта стартот на сезоната во Премиер-лигата

Екипа - 22.07.2019

Настапот на Садио Мане до самата завршница на Купот на Африкански Нации ја компликува ситуацијата и за Јирген Клоп, кој нема да може да смета на сенегалскиот голгетер за стартот на новата премиерлигашка сезона.

Клоп виде повторена снимка од незаборавниот корнер против Барса, неговата реакција ги воодушеви фановите на Ливерпул ...

Дерби - 22.07.2019

Јирген Клоп е препознатлив по своето заразно смеење и пријателски однос со новинарите и фановите кои прави да биде поразличен од сите други тренери, а сега посебно ги воодушеви навивачите на Ливерпул во необичната анализа која ја направи за ...

Конте го сака Коларов во Интер

TopSport - 22.07.2019

Антонио Конте новиот тренер на Интер бара играч кој ќе може да ја покрие целата лева страна, откако пред два дена изјави дека Иван Перишиќ не може да одговори на неговите прашања, бидејќи „Перишиќ бил напаѓач“.

Конте го отпиша и Перишиќ

Вечер - 22.07.2019

Новиот предводник на италијанскиот калчо гигант Интер, Антонио Конте испрати јасна порака до раководните лице од кои побара под итно да се ослободат од услугите на хрватскиот интернационалец Иван Перишиќ.

Ројс: Клоп беше вистинско животно

Дерби - 21.07.2019

Марко Ројс остана единствената ѕвезда од стариот тим на Јирген Клоп кој и натаму е дел од Борусија Дортмунд, а со оглед на тоа што имаше блиска средба со актуелниот менаџер на Ливерпул на пријателската која ја имаа пред два дена, Германецот се ...

Само ова му се немаше случено на Јирген Клоп (видео)

SportMedia - 21.07.2019

Веројатно ниту еден тренер немал ваква пресконференција како тренерот на Ливерпул Јирген Клоп. По контролниот меч со Борусија Дортмунд, германскиот стратег одговараше на прашањата на новинарите, зборуваше за тоа како се чувствува по соочувањето со ...

Клоп не можел да поверува какво прашање добил (Видео)

TopSport - 21.07.2019

За новинарската фела еден од омилените соговорници е тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп. Прес конференциите на Германецот никогаш не се здодевни. Една од интересните прес конференции се случи по мечот помеѓу Ливерпул и Борусија Дортмунд (2-3), во ...

Конте го отпишал и Перишиќ?

Макфакс - 20.07.2019

Антонио Конте не е задоволен од изданието на својот тим на натпреварот против Манчестер Јунајтед, одигран во рамките на Меѓународниот Куп на шампионите. Во Сингапур Интер беа поразени со 1-0.

Конте: Лукаку може да го подобри Интер

Локално - 20.07.2019

Тренерот на Интер, Антонио Конте, предупреди дека неговиот тим мора да работи во секој аспект од играта по поразот со 0:1 од Манчестер Јунајтед во предсезонски контролен меч, одигран порано во текот на денот.