TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Алкалоид“ слави 85 години и продолжува да работи на својата глобализација

Сакам да кажам - 20.09.2021

Од скромните почетоци со две постројки и 15 вработени до една од најголемите и најуспешни компании во Македонија и регионот, „Алкалоид“ одбележува 85 години постоење и продолжува да работи на својата глобализација.

Алкалоид загуби од Валенсија, Карлсен славеше по 91 одигран потег!

Н.Македонија - 20.09.2021

Шахистите на македонскиот првак Алкалоид (прворангиран), неочекувано минимално со 2,5-3,5 загубија од шпанскиот претставник Валенсија (рангиран 5-ти), во 3-то коло на Европскиот клупски куп (ЕКК) во Струга, со што ја загубија водечката позиција на ...

Прилеп го победи тимот на светскиот првак Карлсен на Европскиот клупски куп во Струга, нова убедлива победа на Алкалоид

Екипа - 20.09.2021

Шахистите на Прилеп го приредија најголемото изненадување во 2. коло на Европскиот клупски куп во шах кој се одржува во Струга, триумфирајќи против осморангираниот тим на Оферспил од Норвешка, за кого настапува и актуелниот светски првак Магнус ...

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД стартуваше со победа на Европскиот Клупски Куп 2021

Спортклуб - 20.09.2021

Шахистите на АЛКАЛОИД, успешно стартуваа на годинешниот Европскиот Клупски Куп во Струга, со висока победа од 5:1 против екипата “Lunds ASK” од Шведска. На првата табла велемајсторот Шахријар Мамедјаров со белите фигури рутински го надигра шведскиот ...

СРЕЌЕН 85. РОДЕНДЕН „АЛКАЛОИД“! Од скромни почетоци до супериорен квалитет (ВИДЕО)

+инфо - 20.09.2021

Гордо и посветено ќе продолжиме да работиме на глобализацијата на брендот „Алкалоид“. Корпоративната општествена одговорност за нас е врвен императив и влог за поттик на пошироко општествено делување, порача генералниот директор Живко Мукаетов во ...

„АЛКАЛОИД“ СЛАВИ 85 ГОДИШЕН ЈУБИЛЕЈ: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските, порача првиот човек на ...

Фактор - 20.09.2021

Скромните почетоци на нашата најуспешна фармацевтска компанија „Алкалоид“, датираат од август 1936 година, кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите капацитети за преработка на алкалоиди во тогашната југословенска заедница.

Обраќање на Живко Мукаетов, Генерален директор / Претседател на управен одбор на Алкалоид АД Скопје по повод ...

Пари - 20.09.2021

Скромните почетоци на „Алкалоид“ датираат од август 1936 година кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите капацитети за преработка на алкалоиди. Со само две постројки со 15 работници, денес 85 години подоцна, „Алкалоид“ има ...

(Видео) Живко Мукаетов по повод 85-години „Алкалоид“: Посветено ќе продолжиме да работиме на глобализацијата на брендот ...

Независен - 20.09.2021

Скромните почетоци на „Алкалоид“ датираат од август 1936 година кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите капацитети за преработка на алкалоиди. Со само две постројки со 15 работници, денес 85 години подоцна, „Алкалоид“ има ...

(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските,

Либертас - 20.09.2021

Скромните почетоци на „Алкалоид“ датираат од август 1936 година кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите капацитети за преработка на алкалоиди. Со само две постројки со 15 работници, денес 85 години подоцна, „Алкалоид“ има ...

(ВИДЕО) Во обраќањето за 85. роденден на Алкалоид, Мукаетов им се заблагодари на сите генерации вработени во ...

еМагазин - 20.09.2021

Во обраќањето по повод 85-годишниот јубилеј на Алкалоид АД Скопје, , генерален директор и претседател на Управниот одбор им се заблагодари на сите генерации вработени во компанијата, кои предонесоа да стане една од најуспешните компании во земјава.

Обраќање на Живко Мукаетов по повод 85 години постоење на Алкалоид (ВИДЕО)

Курир - 20.09.2021

Проследете го обраќањето на Живко Мукаетов, генерален директор и претседател на Управниот одбор на Алкалоид АД Скопје по повод 85-годишниот јубилеј на ...

Обраќање на Живко Мукаетов, Генерален директор / Претседател на управен одбор на Алкалоид АД Скопје

Денар - 20.09.2021

Во прилог ви го пренесуваме обраќањето на Живко Мукаетов, Генерален директор / Претседател на управен одбор на Алкалоид АД ...

Инвестициите на Алкалоид во изминатите 15 години достигнаа сума од близу 200 милиони евра

Локално - 20.09.2021

Скромните почетоци на компанијата Алкалоид датираат од август 1936 година, кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите капацитети за преработка на алкалоиди во тогашната југословенска заедница.

Видео: Алкалоид слави 85-годишен јубилеј

Фокус - 20.09.2021

Скромните почетоци на нашата најуспешна фармацевтска компанија „Алкалоид“, датираат од август 1936 година, кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите капацитети за преработка на алкалоиди во тогашната југословенска заедница.

Алкалоид слави 85-годишен јубилеј: Од скромни почетоци до супериорен квалитет/ВИДЕО

Вечер Прес - 20.09.2021

Скромните почетоци на нашата најуспешна фармацевтска компанија „Алкалоид“, датираат од август 1936 година, кога на патот од Скопје кон Велес е отворен еден од најстарите капацитети за преработка на алкалоиди во тогашната југословенска заедница.

Алкалоид со победи во двете конкуренции во второто коло на Европскиот клупски Куп 2021

Sport 1 - 20.09.2021

Шахистите и шахистките на Алкалоид, извојуваа победи во второто коло на Европскиот Клупски Куп во Струга. Алкалоид многу убедливо со 5,5 - 0,5 ја совлада силната екипа Словен Рума од Србија.

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД во второто коло со победи во двете конкуренции на Европскиот Клупски Куп 2021

SportMedia - 20.09.2021

Шахистите и шахистките на АЛКАЛОИД, извојуваа победи во второто коло на Европскиот Клупски Куп во Струга. ШК Алкалоид многу убедливо со 5,5 : 0,5 ја совлада силната екипа Словен Рума од Србија.

Шаховскиот клуб Алкалоид во второто коло со победи во двете конкуренции на Европскиот Клупски Куп

Дерби - 20.09.2021

Шахистите и шахистките на АЛКАЛОИД, извојуваа победи во второто коло на Европскиот Клупски Куп во Струга. ШК Алкалоид многу убедливо со 5,5 : 0,5 ја совлада силната екипа Словен Рума од Србија.

„Фармацевтите“ убедливо славеа и во 2. коло на ЕКК

Вечер Прес - 20.09.2021

Машкиот и женскиот тим на шаховскиот клуб Алкалоид, забележа победа и во 2. Коло од Европскиот клупски куп, кој се одржува во Струга. „Фармацевтите“ убедливо со 5,5: 0,5 ја совлада силната екипа Словен Рума од Србија.

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД во второто коло со победи во двете конкуренции на Европскиот Клупски Куп 2021

Спортклуб - 20.09.2021

Шахистите и шахистките на АЛКАЛОИД, извојуваа победи во второто коло на Европскиот Клупски Куп во Струга. ШК Алкалоид многу убедливо со 5,5 : 0,5 ја совлада силната екипа Словен Рума од Србија.

Фаворитите ги покажаа победничките амбиции

Н.Македонија - 20.09.2021

Во Струга почна Европскиот клупски куп (ЕКК) во шах, во седум кола, а фаворитите за највисок пласман и во машка и во женска конкуренција ги покажаа своите амбиции уште во првото коло. Македонија на овој ЕКК ја претставуваат вкупно седум екипи, од ...

Прилеп го победи тимот на Магнус Карлсен!

Н.Македонија - 19.09.2021

Шахистите на Прилеп, рангирани 17-ти на Европскиот клупски куп (ЕКК) во шах во Струга, го изненадија норвешкиот клуб Оферспил (рангирани 8-ми), во чии редови од утре ќе настапува и актуелниот светски првак, Норвежанецот Магнус Карлсен, совладувајќи ...

Алкалоид стартуваше со победа против шампионот на Шведска

Дерби - 19.09.2021

Шахистите на ШК Алкалоид успешно стартуваа на годинешниот Европскиот клупски куп во Струга, со висока победа од 5:1 против екипата “Lunds ASK” од Шведска, за што македонскиот клуб издаде официјално соопштение кое го пренесуваме во целост.

Убедливи победи на Алкалоид и Гамбит Асеко на стартот на Купот на европските шампиони во шах

Екипа - 19.09.2021

Убедливи победи на македонските екипи Алкалоид и Гамбит Асеко во 1. коло на Купот на европските шампиони кој се одржува во Струга а на кој учествуваат 38 екипи. Алкалоид, кој е и прв фаворит за титулата, во првата рунда натпревари без поголеми ...

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД стартуваше со победа на Европскиот Клупски Куп 2021

SportMedia - 19.09.2021

Шахистите на АЛКАЛОИД, успешно стартуваа на годинешниот Европскиот Клупски Куп во Струга, со висока победа од 5:1 против екипата “ Lunds ASK ” од Шведска. На првата табла велемајсторот Шахријар Мамедјаров со белите фигури рутински го надигра ...

Алкалоид стартуваше со убедлива победа на Европскиот клупски Куп 2021

МКД - 19.09.2021

Шаховскиот клуб Алкалоид имаше успешен старт на Европскиот клупски Куп кој се одржува во Струга, тие го совладаа шведскиот тим Лундс АСК со високи 5-1. На првата табла велемајсторот Шахријар Мамедјаров со белите фигури рутински го надигра шведскиот ...

Шахистките на „Алкалоид“ поразени на стартот на Европскиот куп

Опсервер - 19.09.2021

– Со учество на осум екипи, од кои три македонски, во Струга започна 25. Европски клупски куп за шахистки. Во воведното коло, „Алкалоид“ загуби од словенечки Тајфун со 2.5:1.5, додека Куманово го совлада МСК Центар со 2.5:1.5.