TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО+ФОТО) Црквата сака Кипар да ја повлече песната за Евросонг бидејќи не и се допаѓа насловот

Екран - 03.03.2021

Кипарската православна црква и владата на таа земја се вклучија во спор околу песната што ќе ја претставува таа земја на Евровизија во мај, а во срцето на спорот е несоодветниот израз „ѓавол“.

"Ја глорифицира Сатаната": Бура на Кипар поради песната на Евровизија: Православната црква незадоволна, отпочната ...

Точка - 03.03.2021

Кипарската православна црква изразила противење поради песната претставник на таа земја на овогодишното натпреварување на Песната за Евровизија, бидејќи, како што тврди, ја глорификува Сатаната.

(ВИДЕО) Црквата и политичарите интервенираат во спорот околу кипарската песна за Евровизијата

Нетпрес - 03.03.2021

Кипарската православна црква и владата на островската земја членка на Европската унија се вмешаа во спорот околу песната којашто Кипар ќе го претставува на изборот за песна на Евровизијата во мај, а во фокусот на конфронтрациите е дали е неопходен ...

Се бара повлекување на евровизиската песна, зошто е „сатанистичка“

Република - 02.03.2021

Песната што ќе го претставува Кипар на Евровизија ги бранува страстите во оваа земја, по огорченоста на некои општествени кругови коишто ја опишуваат како сатанистичка. „Му го дадов срцето на ѓаволот… Затоа што тој ми вели дека сум неговиот ангел“ – ...