TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: И натаму гори кај Бoгословец – екипите на терен

ТВ21 - 06.08.2021

И понатаму гори кај светиниколското село Богословец, а екипите се на терен и се очекува до раните утрински часови пожарот да биде локализиран. Инаку, претходно директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов истакна дека пожарот во селото е изгаснат, но се ...

Ангелов: Пожарот во Богословец е изгаснат, но се шири на исток од селото

CivilMedia - 06.08.2021

Пожарот во светиниколското село Богословец е изгаснат, но се движи кон врвот од планината Богословец и кон исток од селото, објави на Фејсбук Стојанче Ангелов, директор на Центарот за управување со кризи.

АНГЕЛОВ: Изгореа неколку куќи во светиниколско Богословец, пожарот се шири на исток од селото

Денешен - 06.08.2021

Пожарот во светиниколското село Богословец е изгаснат, но се движи кон врвот од планината Богословец и кон исток од селото, објави на Фејсбук Стојанче Ангелов, директор на Центарот за управување со кризи.

Ангелов: Пожарот во Богословец е изгаснат, но се шири на исток од селото

24 Вести - 06.08.2021

Пожарот во светиниколското село Богословец е изгаснат, но се движи кон врвот од планината Богословец и кон исток од селото, објави на Фејсбук Стојанче Ангелов, директор на Центарот за управување со кризи.

Пожарникари и доброволци неколку часа го гасат пожарот во Богословец

Слободен Печат - 05.08.2021

Доброволното противпожарно друштво од Свети Николе околу шест часа се ангажирани за гасење на пожарот во селото Богословец, кој избувна попладнево. Александар Данев од Друштвото изјави дека биле повикани од службите да помогнат во гасење и ...

Пожарникари и доброволци неколку часа го гасат пожарот во Богословец

24 Вести - 05.08.2021

Доброволното противпожарно друштво од Свети Николе околу шест часа се ангажирани за гасење на пожарот во селото Богословец, кој избувна попладнево. Александар Данев од Друштвото изјави дека биле повикани од службите да помогнат во гасење и ...

Во тек е справување со пожарот во Богословец – на терен пожарникари, полиција и доброволци

ТВ21 - 05.08.2021

Доброволното противпожарно друштво од Свети Николе биле повикани од службите за да помогнат во гасењето и справувањето со пожар кој е лоциран на Богословец. „Веќе неколку часа сме на терен, но сега е дислоциран во уште едно место, односно во ...

Пожарот од Богословец се шири кон Штип

+инфо - 05.08.2021

Поради брзина на ветерот пожарот брзу се шири кон територијата на Штип. Апелирам до сите институции да се вклучат во сузбивање на оваа огнена стихија која зафати над 100 хектари површина, напиша на Фејсбук Велковски.

Пожар на сува трева и мала површина на борова шума во Овче Поле

Сител - 05.08.2021

Гори сува трева и борова шума во атарот на светиниколското село Богословец. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски за МИА вели дека зафатени се околу 30 хектари сува трева и мала површина на борова шума.

Пожар на сува трева и мала површина на борова шума во Овче Поле

Канал5 - 05.08.2021

Гори сува трева и борова шума во атарот на светиниколското село Богословец. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски за МИА вели дека зафатени се околу 30 хектари сува трева и мала површина на борова шума.

Гори и во светиниколско Богословец – изгорени 4 куќи

ТВ21 - 05.08.2021

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на денешната прес конференција посочи дека во моментов има пожар и во светиниколско Богословец. „Во селото се изгорени четири куќи“, истакна ...

Пожар избувна и во Овче Поле, гори сува трева и борова шума

Вечер Прес - 05.08.2021

Гори сува трева и борова шума во атарот на светиниколското село Богословец. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски за МИА вели дека зафатени се околу 30 хектари сува трева и мала површина на борова шума.

Пожар на сува трева и мала површина на борова шума во Овче Поле

ТВ21 - 05.08.2021

Гори сува трева и борова шума во атарот на светиниколското село Богословец. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски за МИА вели дека зафатени се околу 100 хектари сува трева и мала површина на борова шума.

Пожар на сува трева и мала површина на борова шума во Овче Поле

24 Вести - 05.08.2021

Гори сува трева и борова шума во атарот на светиниколското село Богословец. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски вели дека зафатени се околу 30 хектари сува трева и мала површина на борова шума.

Се огласи Стојанче Ангелов од село Богословец каде пожарот зафати неколку стари куќи во кои не живее никој

Centar - 05.08.2021

– Се наоѓам над с. Богословец, светиниколско, каде пожарот зафати неколку стари куќи во кои не живее никој. Нема жртви, нема повредени. Благодарение на интеревенцијата на ТППЕ Св. Николе и посебно светиниколското доброволно противпожарно друштво ...

Пожарот во с. Богословец зафати стари куќи, нема повредени – се очекува до раните утрински часови да биде ставен под ...

ТВ21 - 05.08.2021

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на својот Фејсбук профил посочи дека се наоѓа над селото Богословец во Свети Николе каде пожарот зафатил неколку стари куќи во кои не живее никој. „Нема жртви, нема повредени.

Ангелов:Очекувам до изутрина пожарот кај Богословец да е под контрола

Нова ТВ - 05.08.2021

Се наоѓам над с. Богословец, светиниколско, каде пожарот зафати неколку стари куќи во кои не живее никој. Нема жртви, нема повредени. Благодарение на интеревенцијата на ТППЕ Св. Николе и посебно светиниколското доброволно противпожарно друштво ...

Ангелов: Пожарот во с. Богословец зафати стари куќи, нема повредени

МКД - 05.08.2021

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на својот Фејсбук профил посочи дека се наоѓа над селото Богословец во Свети Николе каде пожарот зафатил неколку стари куќи во кои не живее никој. „Нема жртви, нема повредени.

Пожарот во светиниколско изгоре стари куќи во кои никој не живее

Фокус - 05.08.2021

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, вели дека пожарот во светиниколско зафатил неколку стари куќи во кој не живее никој. -Се наоѓам над с.Богословец, светиниколско, каде пожарот зафати неколку стари куќи во кои не живее никој.

Ангелов: Пожарот во с. Богословец зафати стари куќи, нема повредени

24Инфо - 05.08.2021

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на својот Фејсбук профил посочи дека се наоѓа над селото Богословец во Свети Николе каде пожарот зафатил неколку стари куќи во кои не живее никој. „Нема жртви, нема повредени.

Пожар избувна и во Овче Поле, гори сува трева и борова шума (ВИДЕО+ФОТО)

Курир - 05.08.2021

Гори сува трева и борова шума во атарот на светиниколското село Богословец. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски за МИА вели дека зафатени се околу 100 хектари сува трева и мала површина на борова шума.

Гори и во светиниколско Богословец – изгореа 4 куќи

Press24 - 05.08.2021

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на денешната прес конференција посочи дека во моментов има пожар и во светиниколско Богословец. „Во селото се изгорени четири куќи“, истакна ...

Доброволци заедно со пожарникарите со часови гаснат кај Богословец

Република - 05.08.2021

Доброволното противпожарно друштво од Свети Николе околу шест часа се ангажирани за гасење на пожарот во селото Богословец, кој избувна попладнево. Александар Данев од Друштвото изјави дека биле повикани од службите да помогнат во гасење и ...

Пожарникари и доброволци неколку часа го гасат пожарот во Богословец

Вечер Прес - 05.08.2021

Доброволното противпожарно друштво од Свети Николе околу шест часа се ангажирани за гасење на пожарот во селото Богословец, кој избувна попладнево. Александар Данев од Друштвото изјави дека биле повикани од службите да помогнат во гасење и ...

Потресни слики од Богословец, градоначалникот на Свети Николе апелира за помош од институциите

Република - 05.08.2021

Пожарот кој попладнево го зафати светиниколското село Богословец сè уште не е ставен под контрола. Таму засега изгореле четири куќи и голема површина од над 100 хектари населено место, ниви и шума.

Алармантно кај Свети Николе, досега изгореа 4 куќи – од сега ќе се гаси по приоритет

4NEWS - 05.08.2021

Не се знае колку точно има активни пожари низ државата, а последно најдраматично е кај Свети Николе каде што попладнево изгореле четири куќи. Од Центарот за управување со кризи велат дека започнуваат со определување на приоритети при гасењето, ...

Гори и во светиниколско Богословец – изгорени 4 куќи

Zoom - 05.08.2021

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на денешната прес конференција посочи дека во моментов има пожар и во светиниколско Богословец. „Во селото се изгорени четири куќи“, истакна ...

Пожар и во светиниколско Богословец – изгорени 4 куќи

Нетпрес - 05.08.2021

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на денешната прес конференција посочи дека во моментов има пожар и во светиниколско Богословец. „Во селото се изгорени четири куќи“, истакна ...