TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во 2018 година, на Фејсбук му се заканува голема загуба на корисници, се очекува превласт на оваа популарна мрежа

Точка - 14.02.2018

Фејсбук и понатаму е најпопуларната социјална мрежа во САД, но популацијата која е помлада од 25 години сè повеќе се свртува кон Снепчет, наведува eMarketer. Според нивните проценки, во 2018 година, бројот на корисници на Фејсбук во САД би требало ...

Фејсбук станува социјална мрежа за стари луѓе, покажува последното истражување

А1 On - 13.02.2018

Тинејџерите се почесто ја напуштаат социјалната мрежа на Марк Цукенберг, додека се повеќе има корисници кои имаат над 55 години. Се проценува дека Фејсбук во Велика Британија оваа година ќе има 2,2 милиони редовни корисници помеѓу 12 и 17 години, ...

Младите се откажуваат од Facebook и преминуваат на Instagram и Snapchat

Иновативност - 13.02.2018

Младите луѓе му го свртуваат грбот на Facebook, стои во новиот извештај кој го објави eMarketer, а пренесува Klix.ba. Според извештајот, два милиони луѓе помлади од 25 години ќе престанат да ја користат оваа социјална мрежа во текот на годинава.

Instagram почна да тестира предупредувања за скриншот на Stories

Кајгана - 13.02.2018

Како што многупати претходно беше најавено, Instagram почна со тестирање на нотификации кои ќе го известуваат корисникот во случај некој да направи скриншот од нивното Story. Корисниците ја коментираа оваа одлука како „уште една карактеристика која ...

Instagram ќе дозволи да се споделувaат објави од други корисници (ВИДЕО)

USB - 13.02.2018

Од Instagram потврдија дека ја тестираат опцијата која на корисниците ќе им овозможи да споделуваат објави од други луѓе во нивните кратки „приказни“. Во моментот опцијата ја тестираат само определен број корисници и нема најава точно кога ќе ја ...

Тинејџерите го напуштаат Фејсбук...

Н.Македонија - 13.02.2018

Тинејџерите го напуштаат Фејсбук Тинејџерите се повеќе ја напуштаат социјалната мрежа Фејсбук, која станува повеќе популарна меѓу повозрасните лица, покажува неодамнешно британско истражување.

Тинејџерите „бегаат“ од Facebook

USB - 13.02.2018

Една од последните студии посветени на популарноста на социјалните мрежи кај младите, спроведена од eMarketer, покажа дека младите луѓе во последната година значително „бегаат“ од најпопуларната социјална мрежа Facebook, за сметка на Instagram и ...

Snapchat ги „краде“ младите корисници од Facebook

Телефони.мк - 12.02.2018

Сега официјално статистиката докажува дека Snapchat е за повеќе за млади луѓе, а Facebook за повозрасни. Тинејџерите се повеќе ја напуштаат платформата на Facebook, која пак се повеќе ја користат оние со возраст над 55 години.

Facebook ги губи помладите корисници поради Snapchat

Денар - 12.02.2018

Во 2018-та година, помалку од половина од Американците на возраст меѓу 12 и 17 години ќе го користат „Facebook“ барем еднаш месечно, според студијата на „eMarketer“ со седиште во Њујорк. „еMarketer“ објави дека очекуваат „Facebook“ да изгуби 2 ...

Цукерберг за Facebook: Ја направив секоја можна грешка

USB - 12.02.2018

Неодамна социјалната мрежа Facebook го прослави својот 14. роденден, а по тој повод се огласи нејзиниот основач и извршен директор, Марк Цукерберг. “Имав само 19 години кога го основав Facebook, и тогаш немав поим што правам.

Феjсбук се попопуларен меѓу повозрасната популација

24 Вести - 13.02.2018

Социјалната мрежа Феjсбук станува се попопуларна меѓу повозрасните лица, покажува неодамнешно британско истражување. Моментно најмногу се оние на возраст од 25 до 34 години (7,2 милиони во Велика Британија).

Facebook губи помлади корисници за сметка на Snapchat

Стандард - 12.02.2018

Во 2018 година, помалку од половина од Американците на возраст меѓу 12 и 17 години, ќе го користат Facebook барем еднаш месечно, според студијата на eMarketer со седиште во Њујорк. EMarketer објави дека очекуваат Facebook да изгуби 2 милиони ...

Социјалната мрежа Феjсбук станува се попопуларна меѓу повозрасните лица

Скопје инфо - 13.02.2018

Социјалната мрежа Феjсбук станува се попопуларна меѓу повозрасните лица, покажува неодамнешно британско истражување. Моментно најмногу се оние на возраст од 25 до 34 години (7,2 милиони во Велика Британија).

Феjсбук се попопуларен меѓу повозрасната популација

Популарно - 13.02.2018

Социјалната мрежа Феjсбук станува се попопуларна меѓу повозрасните лица, покажува неодамнешно британско истражување. Моментно најмногу се оние на возраст од 25 до 34 години (7,2 милиони во Велика Британија).

Феjсбук попопуларен меѓу повозрасната популација

МРТ - 14.02.2018

Моментно најмногу се оние на возраст од 25 до 34 години (7,2 милиони во Велика Британија). Се поголемиот број корисници повозрасни од 35 години ја чини оваа група - втора најпопуларна на Фејсбук, објави „Гардијан“.