TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мекалум: Една третина од НБА-играчите живеат од плата до плата

Gol.mk - 09.04.2020

Ѕвздата на Портланд, Си-Џеј Мекалум даде интервју за американските медиуми, во кое истакна дека една третина од кошаркарите во најквалитетната светска кошаркарска лига живеат од плата до плата.

Ѕвездата на Портланд: Една третина од НБА играчите живеат од плата до плата

Дерби - 08.04.2020

Во НБА лигата се вртат голема суми на пари, голем број на играчи имаат фантастични договори, но има и такви на кои им е тешко да го минат месецот особено во оваа ситуација со коронавирусот, кога нема активности, па се најавуваат и кратења на платите ...

„Третина од НБА кошаркарите живеат од плата до плата“

TopSport - 08.04.2020

Американскиот кошаркар, Си Џеј Мекалум изјави дека најмалку 150 НБА кошаркари живеат од плата до плата. Мекалум кој сезонава настапува за Портланд, а воедно е и заменик – претседател на Унијата на играчи, заработува по 27.5 милиони долари, но смета ...