TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер Јунајтед - Рома и Вилјареал – Арсенал во 1/2-финалето на Лига Европа

Сител - 16.04.2021

Познати се четирите екипи кои ќе ги продолжат натпреварите во полуфиналето на Лига Европа. Македонските репрезентативци, Аријан Адемин и Стефан Ристовски со својата екипа Динамо Загреб се елиминирани во четвртфиналето од Вилјареал.

ВИДЕО: Крај за Адеми и Ристовски, Јунајтед за финале против Рома!

Слободен Печат - 15.04.2021

Вечерва ги дознавме сите учесници во полуфиналето на Лига Европа, тие се Рома, Манчестер јунајтед, Арсенал и Виљареал. Рома триумфираше на првиот меч како гостин против Ајакс (2:1), а денеска на стадионот „Олимпико“на реванш четвртфиналниот дуел ...

(ВИДЕО) Познати полуфиналните двојки во Европа Лига: Рома на мегдан со Јунајтед, Емери против поранешниот клуб Арсенал

ММС - 15.04.2021

И во второто по квалитет клупско европско натпреварување, добиени се двојките од полуфиналето. Со исклучок на големата победа на Арсенал на гостувањето во Прага, вечерашните крајни исходи во голема мера беа очекувани.

ВИДЕО: „Ѓаволите“ пак ја надиграа Гранада и закажаа полуфинале со Рома

Gol.mk - 15.04.2021

Манчестер Јунајтед елиминира и втор шпански клуб во елиминационата фаза и пак не прими гол. Во реваншот од четвртфиналето на Лига Европа, екипата на Оле Гунар Солскјер го совлада малиот клуб од андалузија со 2-0 (1-0) и со вкупни 4-0 закажа ...

Без изненадување во Лига Европа, фаворитите обезбедија полуфинале (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.04.2021

Рома, Манчестер јунајтед, Арсенал и Виљареал ќе играат во полуфиналето од Лига Европа, немаше изненадувања во четвртфиналните реванши. Динамо Загреб не успеа да направи чудо во Шпанја, Виљареал го доби и реваншот, овој пат славеа со 2-1.

За Арсенал, Виљареал и Рома трофејот во ЛЕ ќе има двојно значење- тоа им е единствена шанса да стигнат до ЛШ

Дриблинг - 15.04.2021

Дури три тима од полуфиналистите на Лигата на Европа, покрај трофеојот како трофеј, ова натпреварување го гледаат како единствен пат до Лигата на шампионите. Од најдобрите четири, единствен тим кој сигурно ќе патува во Лигата на шампионите е ...

Емери брзо доби можност да му се одмазди на Арсенал

24Фудбал - 15.04.2021

Полуфиналето од Лига Европа меѓу Виљареал и Арсенал ќе биде посебен дуел поради Унаи Емери кој не толку одамна доби отказ од кормилото на топчиите. Судбината му даде шанса на Унаи Емери за одмазда, тој со Виљареал ќе има можност да го елиминира ...

„Топчиите“ распукаа: Арсенал за шест минути со три гола ја потопи Славија во Прага (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2021

Лондонски Арсенал исчекори кон полуфиналето во Лига Европа и тоа уште во првата половина од првиот дел на гостувањето во Прага кај Славија, откако набрзина за шест минути дадоа три гола и веќе имаат убедливо водство од 3-0.

Се распукаа Топчиите на Арсенал, ќе играат полуфинале со Вилјареал, Манчестер јунајтед против Рома за финале во ЕЛ ...

Спортманија - 15.04.2021

Клубот од Лондон ја декласира Славија во Прага со 4:0 и против Жолтата подморница ќе игра за финале, а во полуфиналето се уште еден англиски тим и римската волчица Арсенал ќе игра против Вилјареал во полуфиналето на Европа Лигата, а Англија ќе има ...

(ВИДЕО) Фудбалскиот свет говори за потегот на Лаказет: Отиде пред играчите на Славија и клекна

Спортклуб - 15.04.2021

Славија Прага и Арсенал вечерва го одиграат реваншот од четвртфиналето на Европската лига. Арсенал победи со 0-4 и се пласираше меѓу четирите најдобри екипи во Европската лига. Головите за „топџиите“ во првото полувреме ги постигнаа Пепе, Лаказет и ...

Арсенал, Виљареал, Јунајтед и Рома се полуфиналисти во Лига Европа (видео)

SportMedia - 15.04.2021

Арсенал, Виљареал, Манчестер Јунајтед и Рома се патниците во полуфиналето на Лигата на Европа. Резултати: Славија – Арсенал 0:4 (вкупно 1:5), Виљареал – Динамо 2:1 (вкупно 3:1), Манчестер Јунатед – Гранада 2:0 (вкупно 3:0), Рома-Ајакс 1:1 (вкупно ...

(ВИДЕО) Арсенал и Манчестер Јунајтед рутински до полуфинале

Спортклуб - 15.04.2021

Арсенал го одигра натпреварот на сезоната на гости во Прага. Топџиите по 1: 1 во Лондон ја понижија Славија со убедливи 0: 4. Тимот на Микел Артетет успеа да постигне дури три гола во рок од шест минути, со што практично го реши прашањето за пласман ...

ВИДЕО: Адеми и Ристовски не стигнаа до нова сензација- во полуфиналето патуваат два англиски тима, по еден од Шпанија и ...

Дриблинг - 15.04.2021

Познати сите полуфиналисти од Лигата на Европа. Во најдобрите четири во второто по ранг се пласираа Манчестер Јунајтед, Арсенал, Рома и Виљареал. Манчестер Јунајтед беше подобар од Гранада со 2:0 првиот гол беше дело на Единсон Кавани уште во ...

Можно финале на Лига Европа со шмек на Лига на шампиони: Дали ќе гледаме големо англиско дерби?

Дриблинг - 15.04.2021

Отворен е патот за големо англиско дерби во финалето на Лигата на Европа, едно финале што би било со шмек на завршен од Лигата на шампионите за сите фудбалски фанови. Имено, Манчестер Јунајтед и Арсенал се избегнуваат во полуфиналето.

Експресно беше вечерва, но се чекаше неверојатни 89 години

Спортманија - 15.04.2021

За првпат по 1932 година популарните Топчии повторија една интересна серија Арсенал е на прагот на пласман во полуфиналето во Европа Лигата, откако набрзина за само шест минути во првото полувреме ја декласира Славија во Прага со три гола, а патем ...

Луди 10 минути на Топчиите во Прага – Им поништија гол, па ја наполнија мрежата на Славија (Видео)

Спортманија - 15.04.2021

Клубот од Лондон и буквално го прегази ривалот во првото полувреме од реваншот што одлучува која екипа ќе игра во полуфиналето во Европа Лигата Луди 10 минути одиграа фудбалерите на Арсенал во првото полувреме во Прага против Славија и ги прегазија ...

(ВИДЕО) Арсенал ја гази Славија среде Прага, три гола за шест минути

Спортклуб - 15.04.2021

Арсенал одлично го одигра првото полувреме на гостувањето во Прага против Славија, па дури делува и малку неверојатно каков настап бележат „Топчиите“. Избраниците на Микел Артета во Лигата на Европа не делуваат како тим кој се мачи во Премиер ...

ЛЕ полувреме: Арсенал за шест минути и даде три гола на Славија, Динамо веќе со висока негатива

SportMedia - 15.04.2021

По одличниот настап во Лондон и ремито 1:1 со Арсенал, фудбалерите на Славија Прага имаа шанса на свој терен да го турнат големиот противник и да се најдат во полуфиналето во ЛЕ меѓутоа доживуваат пекол.

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед, Арсенал и Виљареал речиси сигурни во полуфиналето, неизвесно во Рим

Дриблинг - 15.04.2021

Речиси сигурни патници, барем по првите 45 минути во Лигата на Европа се Манчестер Јунајтед, Арсенал и Виљареал, а неизвесно се очекува во Рим, резултатот е 0:0, а Рома има победа против Ајакс од 1:2 во Амстердам.

Арсенал на чекор до полуфинале – три гола за шест минути во мрежата на Славија Прага! 🎥

СуперСпорт - 15.04.2021

Арсенал води со 3-0 против Славија Прага во реваншот од четвртфиналето во Лига Европа и е на добар пат да обезбеди полуфинале во натпреварувањето. Николас Пепе погоди за 1-0 во 18. минута од натпреварот, по што Александер Лаказет зголеми на 2-0, а ...

ВИДЕО: Арсенал фуриозно ја збриша Славија- постигнаа три гола за шест минути

Дриблинг - 15.04.2021

Фуриозен старт на Арсенал, во 24 минути постигнаа три гола и веќе се речиси сигурно како и Манчестер Јунајтед во полуфиналето. Резултатот го отвори во 18-тата минута Николас Пепе. На 0:2 зголеми од пенал Александре Лаказает во 21 минута.

ЛЕ: Јунајтед рутински против Гранада, Арсенал ја наполни мрежата на Славија

Локално - 15.04.2021

Манчестер јунајтед и Арсенал вечерва се пласираа и во полуфиналето на Лигата на Европа. Јунајтед ја совлада Гранада со рутински 2:0, и со севкупен резултат од 4:0 се пласираше понатаму. „Црвените ѓаволи“ поведоа со одличниот погодок на Единсон ...

Внимавајте! Противникот на Арсенал нема ниеден пораз во 2021 година

Спортманија - 15.04.2021

Неверојатна низа од 23 средби на кои не знае за неуспех Славија Прага вечерва ќе се обиде да направи големо изненадување во Лигата на Европа и да го елиминира англискиот премиерлигаш Арсенал.

Лига Европа вечерва ќе ги добие своите полуфиналисти

Sport M - 15.04.2021

На вечерашните реванш дуели од четвртфиналето, ќе се дознаат полуфиналистите од Лигата на Европа. Манчестер Јунајтед вечерва треба да има најмалку главоболки. „Црвените ѓаволи“ славеа со 0:2 на првиот натпревар против Гранада, па вечерва бранат ...

Без изненадување во Лига Европа, фаворитите обезбедија полуфинале (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2021

Рома, Манчестер јунајтед, Арсенал и Виљареал ќе играат во полуфиналето од Лига Европа, немаше изненадувања во четвртфиналните реванши. Динамо Загреб не успеа да направи чудо во Шпанја, Виљареал го доби и реваншот, овој пат славеа со 2-1.

Виљареал, Манчестер Јунајтед ,Арсенал и Рома се пласираа во полуфиналето на Лига Европа

Курир - 15.04.2021

Фудбалските тимови наАрсенал, Виљареал, Манчестер Јунајтед и Рома се патниците во полуфиналето на Лигата на Европа. По ремито 1:1 со Арсенал, фудбалерите на Славија Прага имаа шанса на свој терен да го турнат големиот противник и да се најдат во ...

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Вилјареaл 1.60 и Арсенал 1.90!

Екипа - 15.04.2021

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти. Четврток е традиционално ден кога Лига Европа е во прв план. Денес се играат реванш 1/4-финалните натпревари од второто по ранг европско натпреварување.

ЛЕ: Динамо по чудо во Виљареал, Славија со шанса да го урне Арсенал

SportMedia - 15.04.2021

Вечерва ќе ги дознаеме и патниците во полуфиналето на Лигата на Европа. Динамо Загреб за кого играат македонските интернационалци Стефан Ристовски и Аријан Адеми ќе бараат чудо на гостувањето кај Виљареал затоа што го загубија првиот меч на ...