TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Фернандеш со голчиште од слободен удар го елиминира Ливерпул од ФА Купот

Дриблинг - 24.01.2021

Манчестер Јунајтед го елиминира Ливерпул од ФА Купот со триумф од 3-2, решавачки беше голот на Бруно Фернандеш во 78 минута. Натпреварот донесе многу возбудувања, пет гола, пресврт победа на Јунајтед.

ФА куп: Бруно Фернандес човек на одлука, „ѓаволите“ го совладаа Ливерпул (видео)

OhridNews

ВИДЕО: Солскјер конечно го победи Клоп, Фернандеш го исфрлли Ливерпул од ФА купот

Слободен Печат

Бруно го надмудри Алисон и го реши фантастичното дерби на „Олд Трафорд“ (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Манчестер Јунајтед со лекција за Ливерпул – Бруно повторно херој

Спортклуб

(ВИДЕО) Мајсторијата на Бруно пресудна, Јунајтед го елиминираше Ливерпул од ФА Купот

Спортклуб

Бруно ги „реши“ Ливерпул на „Олд Трафорд“

TopSport

Спортски SportMedia Sport 1 Спортклуб Спортклуб Sport 1 Gol.mk Sport M

(ВИДЕО) Непроценливо – реакцијата на Солскјер по победничкиот гол на Јунајтед

Спортклуб - 24.01.2021

Екипата на Манчестер Јунајтед вечерва уште еднаш потврди дека сезонава игра одлично, што се гледа и по резултатите. На „Олд Трафорд“, екипата на Јунајтед го совлада Ливерпул во меч од Купот во кој видовме пет погодоци, а на крај заврши со конечен ...

Бруно Фернандеш одговори на критиките дека не дава голови против големите, Португалецот го исфрли Ливерпул од ФА Купот (ВИДЕО)

24Фудбал

Ѓаволска шлаканица на Ливерпул, кризата на Црвените трае (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Бруно Фернандеш со докторски слободен го исфрли Ливерпул од ФА Купот!

Gol.mk

Мајсторија на Бруно Фернандеш…, Јунајтед слави против Ливерпул во ФА Купот (ВИДЕО)

Екипа

Ливерпул на мегдан со „ѓаволите“: Против нив е и кризата и традицијата

Gol.mk

Бруно Фернандеш претпазлив пред новиот двобој со „црвените“: Мислам дека Ливерпул не игра…

Дерби

Спортклуб МКД

Ливерпул со сите сили ќе нападне на „Олд Трафорд“ каде домаќините три години чекаат на победа

Спортманија - 24.01.2021

Еден од двата најтрофејни клуба ќе мора да испадне во раната фаза од најстарото клупско натпреварување во светот Ливерпул го има најголемиот кошмар откако на клупата е седнат Јирген Клоп. Актуелниот англиски првак никако не може да го најде патот на ...

Клоп не смета дека гласините за Салах ќе влијаат на Ливерпул

А1 On

Клоп: Не можам да кажам дали ќе бидеме активни на трансфер пазарот или не

Дриблинг

Клоп не смета дека гласините за Салах ќе влијаат на Ливерпул

Frontline

Клоп не смета дека гласините за Салах ќе влијаат на Ливерпул

Опсервер

Клоп не смета дека гласините за Салах ќе влијаат на Ливерпул

MakPress

Клоп не смета дека гласините за Салах ќе влијаат на Ливерпул

Курир

Сител 24 Вести Нетпрес Денешен Макфакс Во Центар

Саутемптон по 119 години исфрли бранител на трофејот во ФА купот

Либертас - 23.01.2021

Англискиот ФА куп сезонава ќе добие нов владетел, откако бранителот на трофејот Арсенал загуби попладнево во шеснаесетфиналето од Саутемптон со 1:0. Домаќините обезбедија пласман во следната рунда благодарение на автоголот на Бразилецот Габриел во ...

Саутемптон по 119 години исфрли бранител на трофејот во ФА купот

MakPress

Саутемптон по 119 години исфрли бранител на трофејот во ФА купот

А1 On

Саутемптон го елиминираше бранителот на тутулата на англискиот ФА Куп

Нетпрес

ФА куп: Саутемптон го елиминираше шампионот (видео)

OhridNews