TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

8-месечно бебе почина при транспорт од Прилеп до Скопје

еМагазин - 23.06.2024

Бебе на возраст од осум месеци почина при транспорт со возило на Брза помош од Прилеп до Скопје. Тоа вчера било донесено во многу тешка состојба од страна на неговата мајка во болницата во Прилеп, по што било одлучено исто да биде испратено во ...

Трагедија: Почина 8 месечно бебе на пат од Прилеп кон Скопје

ТВ21 - 23.06.2024

Трагедија во транспорт: Почина 8 месечно бебе на пат од Прилеп кон Скопје Во трагичен настан, 8 месечно бебе почина за време на транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилеп до Клиниките во Скопје.

Почина 8-месечно бебе при транспорт за Скопје, тежело само 3 килограми

Слободен Печат - 23.06.2024

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје. Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

Во тешка здравствена состојба и неухрането почина 8 месечно бебе на пат кон скопските клиники

Телма - 23.06.2024

8 месечно бебе почина при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до Клиниките во Скопје. Бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена состојба во болница го донела неговата мајка.

Бебе од Прилеп починало при транспорт со брза помош до скопските клиники

Сакам да кажам - 23.06.2024

Бебе починало додека било транспортирано со возило на Итната медицинска помош од Прилеп кон Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, соопшти СВР Битола. Случајот во полиција бил пријавен вчера.

Почина 8-месечно бебе на пат од Прилеп кон Скопје

Локално - 23.06.2024

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје. Тоа вчера попладнето било донесено во Прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

„Починало пред Клинички“ – Директорката на прилепската болница, Смилевска ја потврди смртта на бебето

ММС - 23.06.2024

Директорката на прилепската болница, Кети Смилевска за ММС ја потрди смртта на осум месечното бебе од Прилеп, кое вчера почина на пат за Клинички центар во Скопје. Таа за ММС рече: -Бебето е донесено вчера во многу тешка здравсвена состојба.

НА ПАТ КОН СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ Починало бебе од Прилеп во возило на Итна помош

+инфо - 23.06.2024

Бебето во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба го однела мајката Ф. Ј. (34), по што било транспортирано за Скопје. Бебе починало додека било транспортирано со возило на Итната медицинска помош од Прилеп кон Клиничкиот центар „Мајка ...

8-месечно бебе во тешка здравствена состојба и неухрането почина на пат до скопските клиники

Канал5 - 23.06.2024

Осум месечно бебе починало при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до клиниките во Скопје. – потврдуваат од прилепската болница за Канал 5. Од таму велат дека бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена ...

Почина 8-месечно бебе при транспорт за Скопје, тежело само 3 килограми

Курир - 23.06.2024

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје. Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

(Видео) Тешко болно и неухрането бебе од осум месеци од прилепската болница почина на пат за Клиника

ММС - 23.06.2024

Бебе од осум месеци почина при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до Клиниките во Скопје, информира Телма. Бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена состојба во болница го донела неговата мајка.

Почина осуммесечно бебе на пат кон скопските клиники – било неухрането

Фокус - 23.06.2024

Осуммесечно бебе почина при транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилепската болница до Клиниките во Скопје, објави тв Телма . Според информациите, бебето вчера попладне во исклучително тешка здравствена состојба во болница го донела ...

ПОЧИНА БЕБЕ НА ПАТ КОН СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ - за краток период изгубивме четири бебиња

Фактор - 23.06.2024

Бебе на осум месечна возраст починало на пат кон Скопје. Бебето најпрво било донесено од мајката во Прилепската болница, каде што педијатар одлучува со возило на Итната медицинска помош да го испрати до Клиниките во Скопје.

Почина 8-месечно бебе при транспорт за Скопје, тежело само 3 килограми

Денешен - 23.06.2024

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје. Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

Бебе од Прилеп починало при транспорт со Брза помош до скопските клиники

Независен - 23.06.2024

Бебе починало додека било транспортирано со возило на Итната медицинска помош од Прилеп кон Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, соопшти СВР Битола. Случајот во полиција бил пријавен вчера.

Почина 8-месечно бебе на пат од Прилеп кон Скопје

Нетпрес - 23.06.2024

Во трагичен настан, 8 месечно бебе почина за време на транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилеп до Клиниките во Скопје. Случајот, кој се случил вчера попладне, беше пријавен во полиција поради сериозните услови во кои бебето било ...

Почина бебе за време на транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилеп до Скопје

4NEWS - 23.06.2024

Во трагичен настан, 8 месечно бебе почина за време на транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилеп до клиниките во Скопје. Случајот, кој се случил вчера попладне, беше пријавен во полиција поради сериозните услови во кои бебето било ...

Почина 8-месечно бебе при транспорт за Скопје, тежело само 3 килограми

24 Вести - 23.06.2024

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје. Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.