TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона на маки со Дембеле

Спортклуб - 09.11.2018

Фудбалерот на Барселона Усмане Дембеле е повторно во центарот на вниманието. Тој го пропушти тренингот вчера, а според официјалните информации од клубот Французинот има цревна вироза. Но, пред да биде позната „евентуалната болест“ стручниот штаб на ...

Јувентус во офанзива по Муса Дембеле

Екипа - 09.11.2018

Италијанскиот првак Јувентус повторно е активен на трансфер пазарот и размислува за ново засилување во зимскиот преоден рок. Тренерот Масимилијано Алегри сака да донесе замена за Емре Џан, чија повреда се покажа како посериозна и ќе отсуствува од ...

Дембеле во центарот на вниманието: Вчера не се појави на тренингот, а на телефонот не одговараше час и половина

Sport M - 09.11.2018

Младиот Французин, Оусман Дембеле повторно се најде во центарот на вниманието на каталонските медиуми. На Дембеле не му оди баш најдобро откако се пресели во Барселона, а досега воглавно имаше проблеми со повредите.

Не одговара на повици, не доаѓа на тренинзи - Барса се откажува од Дембеле

Кајгана - 09.11.2018

Помина нешто повеќе од една година откако Осман Дембеле потпиша за Барселона, а младиот талент сѐ уште не блесна како што очекуваа навивачите на каталонскиот клуб. Наместо тоа, тој сѐ почесто предизвикува проблеми во тимот, а овојпат навистина го ...

Каков човек: Го платија 115 милиони евра, а тој наместо на фудбал, се посвети на – забави и алкохол!

СуперСпорт - 09.11.2018

Барселона си има големи проблеми со Осман Дембеле, кој во четвртокот направи потег поради кој би можел да има сериозни последици и би можел да замине од клубот. Французинот не се јавувал во четвртокот цел ден на телефон, а не се појавил ниту на ...

Валверде ќе „пукне“: Го плати 120 милиони евра, а тој не доаѓа ниту на тренинг!

Sport 1 - 09.11.2018

Барселона игра одлично во последниот период, па во моментов се наоѓаат на врвот и во шпанската Ла Лига, како и во Лигата на шампиони, но тренерот Ернесто Валверде не е задоволен од еден фудбалер.

Дембеле ги преплашил сите во Каталонија: Не се појавил на тренинг и никој не знаел каде е повеќе од еден час

Спортски - 09.11.2018

Осман Дембеле како упорно да сака да биде во центарот на вниманието поради работи кои немаат врска со теренот и фудбалот. Фудбалерот на Барселона вчера не се појави на вчерашниот утрински тренинг.

Јувентус во јануари ќе пазари во Тотенхем

СуперСпорт - 08.11.2018

Од таборот на Јувентус во јануари ќе испратат понуда за играчот од средниот ред на Тотенхем, Мусе Дембеле. Јувентус има неколку одлични играчи во средниот ред, но повеќето од нив долго време се надвор од терените поради повреда.

Дембеле надвор од терените до крајот на годинава

Екипа - 08.11.2018

Фудбалерот на Тотенхем, Муса Дембеле ќе отсуствува од фудбалските терени до крајот на оваа година. Дембеле се здоби со повреда на дуелот против Вулверхемптон во Премиер лигата, па го пропушти натпреварот од Лигата на шампионите со ПСВ.

Не одговара на повици, не доаѓа на тренинзи – Барса се откажува од Дембеле

24Инфо - 09.11.2018

Помина нешто повеќе од една година откако Осман Дембеле потпиша за Барселона, а младиот талент сѐ уште не блесна како што очекуваа навивачите на каталонскиот клуб. Наместо тоа, тој сѐ почесто предизвикува проблеми во тимот, а овојпат навистина го ...