TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Прекрасниот гест на Португалецот: Екс-соиграчот од Јунајтед прв му даде поддршка на Велбек

Спортклуб - 09.11.2018

Дени Велбек и неговата хорор-повреда го одбележаа вчерашното четврто коло во Лигата на шампионите. Англискио репрезентативец многу веројатно ќе го пропушти остатокот од сезоната откако веројатно доживеа дислокација на скочниот зглоб на десната нога.

„Ова се тешки моменти за Велбек, мене ми изгледа како сериозна повреда“

Gol.mk - 09.11.2018

Дени Велбек , англискиот напаѓач кој ги брани боите на Арсенал , синоќа се здоби со тешка повреда на десната нога и уште еднаш потврди дека е еден од најмалерозните фудбалери на денешницата. Некогашниот напаѓач на Манчестер Јунајтед во 25.

Хорор повредата на Велбек го замолкна стадионот Емирати

Кајгана - 09.11.2018

Арсенал вчера го обезбеди пласманот во нокаут фазата од Лига Европа, но вечерта беше одбележана со трагичната повреда на напаѓачот Дени Велбек. Нерешениот резултат падна во втор план откако Велбек мораше да биде изваден на носилки, а неговите ...

Ужасна повреда на напаѓачот на Арсенал: Му даваа кислород на теренот, итно префрлен во болница

Сител - 09.11.2018

Напаѓачот на Арсенал Дани Велбек доживеа ужасна повреда на мечот против Спортинг во четвртото коло од Лига Европа. Дени Велбек се повреди по еден воздушен дуел во казнениот простор на Спортинг о 24. минута, а го повреди скочниот зглоб.

Венгер образложи зошто Алексис не игра добро за Јунајтед

СуперСпорт - 09.11.2018

Алексис Санчез минатиот зимски преоден рок пристигна во Манчестер Јунајтед како големо засилување, но не оствари ниту приближно од очекуваното. Легендарниот поранешен менаџер на Арсенал с,мета дека знае поради што тоа е така.

Емери проговори и откри детали за страшната повреда на Велбек

Спортклуб - 09.11.2018

Екипата на Арсенал во мечот против Спортигн одигра реми без голови, но синоќешната средба ја одбележа стравичната повреда на Дени Велбек во 25. минут кога при еден скок лошо се спушти на теренот, па доби повреда на скочниот зглоб на ногата.

Венгер ја откри тајната зошто Алексис Санчез е очаен за Манчестер јунајтед

Sport 1 - 09.11.2018

Француската легенда Арсен Венгер, кој по 22 години на клупата на лондонски Арсенал си замина летово е еден од најкометентните луѓе да говори за формата на чилеанската ѕвезда Алекси Санчез, кој не е ниту бледа сенка на фудбалерот кој газеше за ...

Целосно беше избезумен: Реакцијата на Гендузи после страшната повреда на Велбек (ВИДЕО)

Спортски - 09.11.2018

Напаѓачот на Арсенал Дани Велбек во вчерашниот натпревар во Лигата на Европа претрпе тешка повреда и за жал веројатно го очекува подолга пауза (тука). Во тие моменти двата тима избезумено гледаа, а посебен страв во очите можеше да се види кај ...

Урнебес во Лига Европа: Џенкинсон со „страшен волеј“ стана хит на социјалните мрежи (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Играчите на Арсенал и Спортинг Лисабон не успеаја да постигнат ниту еден гол откако сведочеа на хорор повредата која ја заработи Велбек по 30 минути игра, а со поделбата на бодовите можат да бидат задоволни и двата тима со оглед на тоа што се речиси ...

Ако некој знае тогаш тој е сигурно еден од нив – Венгер за лошата форма на Санчез

Спортски - 09.11.2018

Ако некој е компетентен да зборува за Алексис Санчез, тогаш тоа е Арсен Венгер под чие водство Чилеанецот прикажуваше најдобри настапи во кариерата. Санчез во минатиот зимски преоден рок пристигна во Манчестер Јунајтед како големо засилување, но ...

Го чека долга пауза: Дани Велбек вчера заработи хорор повреда (ФОТО+ВИДЕО)

Спортски - 09.11.2018

Напаѓачот на Арсенал, Дани Велбек се здоби со тешка повреда во вчерашниот натпревар против Спортинг Лисабон. Во 30-тата минута од натпреварот против Спортинг, Дани Велбек незгодно доскокна и целосно го искриви зглобот.

Хорор повреда на Велбек

Точка - 09.11.2018

Арсенал синоќа го играше дуелот од 4-то коло против Спортинг Лисабон, а натпреварот го одбележа тешката повреда на Дани Велбек. Напаѓачот на Арсенал, Дани Велбек доживеа тешка повреда во 30-та минута од натпреварот после еден незгоден доскок во кој ...

Венгер објасни зошто Алексис не игра добро за Јунајтед

Sport M - 09.11.2018

Ако некој е компетентен да зборува за Алексис Санчез, тогаш тоа е Арсен Венгер, бидејки под негово водство, Алексис го играше најдоброто ниво од неговата кариера. Санчез во Манчестер Јунајтед пристигна минатата зима како големо засилување, но тој ...

Хорор повреда на Велбек

24Инфо - 09.11.2018

Арсенал синоќа го играше дуелот од 4-то коло против Спортинг Лисабон, а натпреварот го одбележа тешката повреда на Дани ...

Реакцијата на Гендузи по хорор-повредата на Велбек (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2018

Напаѓачот на Арсенал, Дени Велбек, доживеа многу незгодна повреда против Спортинг Лисабон (0-0) во четвртото коло од Лигата на Европа. Фудбалерите од двата тимови ја гледаа неговата повреда со страв во очите, а посебно внимание привлекоа Гендузи и ...

ВИДЕО: Волејот на Џенкинс за заборав

Спортклуб - 08.11.2018

Натпреварот меѓу Арсенал и Спортинг одигран вечерва на Емирати ќе остасне забележан по тешката повреда на Дени Велбек од Арсенал. Дуелот заврши без победник 0:0, но уште еден момент ќе остане во сечавањето на гледачите.

ВИДЕО: Страшна повреда на Велбек, соиграчите од Арсенал се држеа за глава

Gol.mk - 08.11.2018

Англискиот репрезентативец Дани Велбек доживеа повреда на натпреварот против Спортинг Лисабон во Лигата на Европа која воопшто не изгледа наивно. При еден доскок, Велбек згазна незгодно и доживеа на прв поглед тешка повреда на зглобот.

Тешка повреда на играчот на Арсенал

Спортклуб - 08.11.2018

Фудбалерот на Арсенал Дени Велбек предвреме го заврши дуелот вечерва од Лига Европа против Спортинг. Во 30.та минута на „Емирати“ дојде до тешка повреда. Тој по дуелот со противничкиот играч се повреди откако ногата му заглави во теренот.

Хорор повреда на Велбек, играчите се фаќаа за глава (Фото+Видео)

Дерби - 08.11.2018

Првото полувреме меѓу Арсенал и Спортинг Лисабон во Лига Европа не донесе погодоци, но „падна“ една лоша, хорор повреда на Дени Велбек поради која сигурно подолго време ќе мора да паузира.

Шок за Арсенал: Хорор-повреда на Дени Велбек (фото)

Екипа - 08.11.2018

Навивачите и фудбалерите на Арсенал се во шок по тешката повреда што во првото полувреме од вечерашниот дуел со Спортинг ја заработи Дени Велбек. Поранешниот англиски репрезентативец настрада при еден дуел, но не од контакт со противникот, туку ...

КАКОВ МАЛЕР: Нова хорор повреда на Велбек (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 08.11.2018

Вечерва на натпреварот од четвртото коло во Лига Европа помеѓу екипите на Арсенал и Спортинг Лисабон тешка повреда доживеа Дени Велбек. Во 30. минута веднаш му беше укажана лекарска помош, загрижени лица меѓу фудбалерите и навивачите на трибините и ...

Арсенал си договорил талентиран фудбалер од Бразил!?

Sport 1 - 08.11.2018

Арсенал игра многу поатрактивен фудбал годинава под водство на тренерот Унај Емери, кој планира да ангажира неколку засилувања во јануари за да се вклучи во битката за титулата во Премиерлигата.

Страотната повреда на Велбек го замолкна „Емирати“ (видео)

OhridNews - 08.11.2018

Англискиот репрезентативец и член на Арсенал, Дени Велбек нема по добро да го памети мечот со Спортинг Лисабон во Лигата на Европа, откако се здоби со потешка повреда на ногата. Еден од фудбалерите на Спортинг при доскокот падна на неговиот зглоб ...

Хорор повреда за Дени Велбек! (видео)

TopSport - 08.11.2018

Дени Велбек доживеа хорор повреда на скочниот зглоб на мечот од Лига Европа на Арсенал против Спортинг Лисабон, по што на носилки и со боца кислород мораше да биде изнесен од теренот. Велбек, кој го постигна победничкиот гол во првиот меч во ...

Венгер ги објаснува „маките“ на Алексис Санчез во Јунајтед

TopSport - 08.11.2018

Алексис Санчез ја загубил самодовербата по трансферот од Арсенал во Манчестер јунајтед, вели неговиот поранешен шеф Арсен Венгер откако Чилеанецот не ги оправда очекувањата на „Олд Трафорд“.

Озил сака да ја заврши кариерата во Арсенал

Курир - 08.11.2018

Минатата сезона навивачите на Арсенал се прашуваа дали една од ѕвездите на тимот, Месут Озил ќе остане долго време. На крајот Германецот го продолжи договорот, неколку месеци пред неговото истекување и сега е поврзан со „топџиите“ до 30 јуни 2021 ...

Венгер со анализа зошто Санчез е потпросечен играч во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 08.11.2018

Чилеанскиот фудбалер ја загуби довербата по доаѓањето во Манчестер Јунајтед, тој не е ни налик на оној играч кој настапуваше за „топчиите“. Многумина се прашуваат што е работата со Алексис Санчез, дали проблемот е во него, или во тренинзите кои им ...

Венгер образложи зошто Алексис е непрепознатлив во Јунајтед

Дерби - 08.11.2018

Арсен Венгер по крајот на минатата сезона одлучи да се повлече од Арсенал и да стави крај на една незаборавна етапа во Северен Лондон која траше повеќе од две децении, а само неколку месеци пред да се случи тоа, искусниот француски стручњак мораше ...

Озил: Би можел кариерата да ја завршам во Арсенал

24Фудбал - 08.11.2018

Озил на девет настапи во новата сезона од Премиерлигата постигна три погодоци, во едно интервју на Островот тој не ја отфрла можноста да се пензионира во дресот на Арсенал, вели дека ужива играјќи за голем клуб како тимот од Лондон.

Емери искрено: Лига Европа ни е фокус, сакаме директен пласман во европската елита следната година

СуперСпорт - 08.11.2018

Во Лондон е песна, во Лисабон тага. Во Лондон се зборува за револуцијата на Унаи Емери, во Лисабон пак, смена на тренерот, кому и натаму не му е пронајден заменик. Во Лондон 14 натпревари без пораз, во Лисабон три „нули“ на последните шест ...

Емери ќе го следи рецептот на Мурињо за да го одведе Арсенал во Лигата на шампионите

Спортклуб - 08.11.2018

Арсенал вечерва е апсолутен фаворит против Спортинг Лисабон во четвртото коло од Лигата на Европа. „Топчиите“ славеа во минатото коло против истиот противник на гостински терен со погодокот на Велбек во 78. минута од мечот.

Урнебес во Лига Европа: Џенкинсон со „страшен волеј“ стана хит на социјалните мрежи

Точка - 09.11.2018

Играчите на Арсенал и Спортинг Лисабон не успеаја да постигнат ниту еден гол откако сведочеа на хорор повредата која ја заработи Велбек по 30 минути игра, а со поделбата на бодовите можат да бидат задоволни и двата тима со оглед на тоа што се речиси ...

Озил сака да ја заврши кариерата во Арсенал

Sport M - 08.11.2018

Минатата сезона навивачите на Арсенал се прашуваа дали една од ѕвездите на тимот, Месут Озил ќе остане долго време. На крајот Германецот го продолжи договорот, неколку месеци пред неговото истекување и сега е поврзан со „топџиите“ до 30 јуни 2021 ...

Венгер образложи зошто Алексис е непрепознатлив во Јунајтед

Точка - 08.11.2018

Арсен Венгер по крајот на минатата сезона одлучи да се повлече од Арсенал и да стави крај на една незаборавна етапа во Северен Лондон која траше повеќе од две децении, а само неколку месеци пред да се случи тоа, искусниот француски стручњак мораше ...

Озил сака да ја заврши кариерата во Арсенал

А1 On - 08.11.2018

Минатата сезона навивачите на Арсенал се прашуваа дали една од ѕвездите на тимот, Месут Озил ќе остане долго време. На крајот Германецот го продолжи договорот, неколку месеци пред неговото истекување и сега е поврзан со „топџиите“ до 30 јуни 2021 ...

Озил сака да ја заврши кариерата во Арсенал

Независен - 08.11.2018

Минатата сезона навивачите на Арсенал се прашуваа дали една од ѕвездите на тимот, Месут Озил ќе остане долго време. На крајот Германецот го продолжи договорот, неколку месеци пред неговото истекување и сега е поврзан со „топџиите“ до 30 јуни 2021 ...

Озил сака да ја заврши кариерата во Арсенал

Кајгана - 08.11.2018

Минатата сезона навивачите на Арсенал се прашуваа дали една од ѕвездите на тимот, Месут Озил, ќе остане дел од клубот. На крајот Германецот го продолжи договорот, неколку месеци пред неговото истекување и сега е поврзан со „топџиите“ до 30 јуни 2021 ...