TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина новинарот Тодор Пендаров

24 Вести - 27.11.2021

Денеска почина долгогодишниот новинар Тодор Пендаров. Пендаров беше политички аналитичар кој во својата кариера беше и дописник за Радио Скопје, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието на Република Македонија.

Почина новинарот Тодор Пендаров

Нова ТВ - 27.11.2021

Како последица на Ковид-19, денеска почина новинарот Тодор Пендаров. Тој во својата кариера долги години беше дописник за Радио Скопје од Љубљана на што беше особено горд во своите ТВ настапи и споделуваше искуства од напредната и организирана ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

ТВ21 - 27.11.2021

По долго боледување, денеска почина долгогодишниот новинар Тодор Пендаров. Пендаров беше политички аналитичар, и редовно се појавуваше во јавноста на ТВ-дебати. Работеше и како советник за односи со јавност во Собранието уште во времето на Љубиша ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Фокус - 27.11.2021

По долго боледување, почина новинарот Тодор Пендаров Тој беше политички аналитичар, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието во времето на Трајко ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Либертас - 27.11.2021

Денеска почина познатиот новинар Тодор Пендаров. Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови. Во својата кариера беше дописник за Радио Скопје од Љубљана на што ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Бриф - 27.11.2021

Почина новинарот Тодор Пендаров. Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови. Тој беше политички аналитичар, а работеше и како советник за односи со јавност во ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Локално - 27.11.2021

Денеска почина новинарот Тодор Пендаров. Во својата кариера беше дописник за Радио Скопје од Љубљана. Тој беше политички аналитичар, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието уште во времето на Љубиша Ѓорѓиевски, а потоа продолжи ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Lider - 27.11.2021

Беше одличен познавач на внатрешната политика, искрен и ценет критичар и аналитичар. Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров денеска почина во Скопје. На социјалните мрежи со него се збогуваат пријателите и колегите.

Почина новинарот Тодор Пендаров

Frontline - 27.11.2021

Денеска, по подолго боледување, почина долгогодишниот новинар Тодор Пендаров, пренесе А1ОН . Тој беше политички аналитичар, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието, како дел од кабинетот на спикерот Трајко ...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина новинарот Тодор Пендаров

Курир - 27.11.2021

Денеска почина познатиот новинар Тодор Пендаров. Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал, но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови, објави Либертас.

ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ Причина за смртта е коронавирусот

+инфо - 27.11.2021

Во својата кариера Пендаров беше дописник за Радио Скопје од Љубљана на што беше особено горд во своите телевизиски настапи и споделуваше искуства од напредната и организирана Словенија. Новинарот Тодор Пендаров почина денеска, а причина за смртта е ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Centar - 27.11.2021

По долго боледување, денеска почина долгогодишниот новинар Тодор Пендаров. Пендаров беше политички аналитичар, и редовно се појавуваше во јавноста на ТВ-дебати. Работеше и како советник за односи со јавност во Собранието уште во времето на Љубиша ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Слободен Печат - 27.11.2021

Денеска почина познатиот новинар Тодор Пендаров. Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови Во својата кариера беше дописник за Радио Скопје од Љубљана на што ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

24Инфо - 27.11.2021

Денеска почина познатиот новинар Тодор Пендаров. Причината е Ковид 19, иако првично ја прележал, но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови, објави Либертас.

ПОЗНАТИОТ МАКЕДОНСКИ НОВИНАР ТОДОР ПЕНДАРОВ ПОЧИНА: По долго боледување

Фактор - 27.11.2021

Тодор Пендаров, еден од доајените во македонското новинарство почина денеска. Причината е корона вирусот, објавува Либертас. ,кој првично ја прележал, но подоцна имал последици заедно со претходни здравствени проблеми на белите дробови, објави ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

МКД - 27.11.2021

Денеска како последица на коронавирусот почина познатиот новинар Тодор Пендаров. Во својата кариера Пендаров долги години беше дописник за Радио Скопје од Љубљана на што беше особено горд во своите ТВ настапи и споделуваше искуства од напредната и ...

Почина новинарот Тодор Пендаров

Нетпрес - 27.11.2021

Во сабоатата во Скопје почина македонскиот новинар Тодор Пендаров, кој последните години дејствуваше како баран политички аналитичар, и редовно се појавуваше во јавноста на телевизисји дебати.

Почина новинарот Тодор Пендаров

Опсервер - 27.11.2021

ript> – Денеска почина долгогодишниот новинар Тодор Пендаров. Пендаров беше политички аналитичар кој во својата кариера беше и дописник за Радио Скопје, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието на Република Македонија.