TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата на Заев се задолжува со нови 93 милиони евра: со аукција на државни хартии од вредност, се пополнуваат буџетски ...

Алфа - 13.03.2018

Владата се задолжи со нови 93 милиони евра на домашниот пазар. Овој пат на подолг рок. Ова е трето задолжување во рок од три недели, откако претходната недела државата се задолжи за 56 милиони евра, а пред тоа за 33 милиони евра.

СДСМ: Нема нето задолжување од денешната аукција

Канал5 - 13.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ повторно шири лажни вести, нема нето задолжување од денешната аукција, реагираат од СДСМ на соопштението на ВМРО – ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интетеси, повторно ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно ја задолжи државата

Точка - 13.03.2018

Власта денес се задолжи за 93 милиони евра. Задолжувањето во Македонија, под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок, стои во соопштението што го испрати попладнево опозицијата. „Од почетокот на годината до денес, односно за два ипол месеци, ...

СДСМ: Нема нето задолжување од денешната аукција

А1 On - 13.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ повторно шири лажни вести, нема нето задолжување од денешната аукција ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интетеси, повторно шири лажни вести.

ВМРО-ДПМНЕ: Задолжувањето во Република Македонија под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок

Република - 13.03.2018

Власта денес се задолжи за 93 милиони евра. Задолжувањето во Македонија, под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок, стои во соопштението што го испрати попладнево опозицијата. -Од почетокот на годината до денес, односно за два ипол месеци, ...

Вечерва СДСМ “распали” по ВМРО ДПМНЕ – ова е пораката

Sky - 13.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ повторно шири лажни вести, нема нето задолжување од денешната аукција, соопштија од СДСМ вечерва: – ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интетеси, повторно шири лажни вести.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно ја задолжи државата

Алфа - 13.03.2018

СДСМ не запира со расипничкиот однос со парите на граѓаните. СДСМ денес повторно ја задолжи државата. Власта денес се задолжи за 93 милиони евра. СДСМ не запира со расипничкиот однос со парите на граѓаните. СДСМ денес повторно ја задолжи државата.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно ја задолжи државата

Сител - 13.03.2018

СДСМ не запира со расипничкиот однос со парите на граѓаните. СДСМ денес повторно ја задолжи државата. Власта денес се задолжи за 93 милиони евра. Задолжувањето во Република Македонија, под власта на СДСМ стана пракса, а не исклучок.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно ја задолжи државата

Р.С.Европа - 13.03.2018

ВМРО ДПМНЕ денеска излезе со соопштене во кое наведува дека власта денессе задолжила за 93 милиони евра и оти задолжувањето во Македонија станало пракса, а не исклучок. Според опозициската партија од почетокот на годината до денес, односно за два ...