TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Готвиме филм со Бранко – едукативна работилница за деца и проекција за филм –

Екран - 25.09.2020

Со работилница за готвење „филм“ со Бранко Попоски од „Готвиме со Бранко“ (Cooking with Branko) утре во 10 часот почнува проектот „Готвиме филм, сликаме филм и гледаме филм!“ на Регионалната платформа Балкан Синема Ситис (БСС) во соработка со ...

Почнува 8. филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“, најголем дел од програмата ќе биде онлајн

Сакам да кажам - 25.09.2020

Осмото издание на филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ ќе се одржува од денеска до 30 септември, а поради пандемијата, најголем дел од програмата ќе се одвива онлајн преку платформата „youth.mk“.

Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ во знакот на Земјата

Независен - 25.09.2020

Осмиот филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ преку кој ученици од земјава и 12 други земји ќе одржат креативни работилници, едукативни содржини, детски и младински филмови ќе биде отворен вечер од 19 часот во Кинотеката со проекција на ...

300 деца и млади од 13 земји ќе се дружат на „Џифони Македонија“ со помош на платформата youth.mk

Екран - 24.09.2020

Актуелни детски и младински филмови, дискусија, креативни работилници, проекции на кратки и анимирани филмови, проекции на нови остварувања од млади автори, средби со познати личности – сето ова ќе биде дел од програмата на 8.Филмски фестивал за ...

Утре почнува „Џифони Македонија“ фестивалот, ќе учествуваат 300 деца од 13 земји

Либертас - 24.09.2020

Креативни работилници, дискусии, детски и младински филмови, разни едукативни содржини, но и средби со познати личности ќе остварат околу 300 ученици од земјава и 12 други земји на годинешниот осми Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“.

Почнува фестивалот „Џифони Македонија“, ќе учествуваат 300 деца од 13 земји

А1 On - 24.09.2020

Креативни работилници, дискусии, детски и младински филмови, разни едукативни содржини, но и средби со познати личности ќе остварат околу 300 ученици од земјава и 12 други земји на годинешниот осми Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“.

Триста деца и млади од 13 земји ќе се дружат на „Џифони Македонија“

Вечер Прес - 24.09.2020

Актуелни детски и младински филмови, креативни работилници, проекции на кратки и анимирани филмови, проекции на нови остварувања од млади автори, средби со познати личности…, сето ова ќе биде дел од програмата на 8.Филмски фестивал за млади „Џифони ...

300 деца и млади од 13 земји ќе се дружат на „Џифони Македонија“ на онлјан платформа

Република - 24.09.2020

Актуелни детски и младински филмови, дискусија, креативни работилници, проекции на кратки и анимирани филмови, проекции на нови остварувања од млади автори, средби со познати личности – сето ова ќе биде дел од програмата на 8.Филмски фестивал за ...

Утре почнува „Џифони Македонија“ фестивалот, ќе учествуваат 300 деца од 13 земји

MakPress - 24.09.2020

Креативни работилници, дискусии, детски и младински филмови, разни едукативни содржини, но и средби со познати личности ќе остварат околу 300 ученици од земјава и 12 други земји на годинешниот осми Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“.

300 деца и млади од 13 земји ќе се дружат на 8. „Џифони Македонија“

МКД - 24.09.2020

Актуелни детски и младински филмови, дискусија, креативни работилници, проекции на кратки и анимирани филмови, проекции на нови остварувања од млади автори, средби со познати личности се дел од програмата на 8.Филмски фестивал за млади „Џифони ...

Утре започнува „Џифони Македонија“ на кој ќе учествуваат 300 млади од 13 земји

Мета - 24.09.2020

Утревечер во 19 часот во Кинотеката на Македонија, со проекција на италијанскиот филм „Мојот брат брка диносауруси“, кого Европската филмска академија го избра за најдобар филм за млада публика за 2020 година, ќе биде отворен фестивалот „Џифони ...

Со проекција на филмот „Мојот брат брка диносауруси“ почнува фестивалот „Џифони Македонија“

Опсервер - 25.09.2020

– Осмиот филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ преку кој ученици од земјава и 12 други земји ќе одржат креативни работилници, едукативни содржини, детски и младински филмови ќе биде отворен вечер од 19 часот во Кинотеката со проекција на ...

Со проекција на филмот „Мојот брат брка диносауруси“ почнува фестивалот „Џифони Македонија“

А1 On - 25.09.2020

Осмиот филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ преку кој ученици од земјава и 12 други земји ќе одржат креативни работилници, едукативни содржини, детски и младински филмови ќе биде отворен вечер од 19 часот во Кинотеката со проекција на ...

Со проекција на филмот „Мојот брат брка диносауруси“ почнува фестивалот „Џифони Македонија“

MakPress - 25.09.2020

Осмиот филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ преку кој ученици од земјава и 12 други земји ќе одржат креативни работилници, едукативни содржини, детски и младински филмови ќе биде отворен вечер од 19 часот во Кинотеката со проекција на ...

Готвиме филм со Бранко – едукативна работилница за деца и проекција на филм

Радио МОФ - 25.09.2020

Со работилница за готвење „филм“ со Бранко Попоски од „Готвиме со Бранко“ (Cooking with Branko) утре во 10 часот почнува проектот „Готвиме филм, сликаме филм и гледаме филм!“ на Регионалната платформа Балкан Синема Ситис (БСС) во соработка со ...

300 учесници од 13 земји ќе учествуваат на 8.„Џифони Македонија“

PressingTV - 25.09.2020

Актуелни детски и младински филмови, дискусија, креативни работилници, проекции на кратки и анимирани филмови, проекции на нови остварувања од млади автори, средби со познати личности – сето ова ќе биде дел од програмата на 8.Филмски фестивал за ...

300 деца и млади од 13 земји на „Џифони Македонија“ со помош на youth.mk

Вистина.мк - 25.09.2020

Актуелни детски и младински филмови, дискусија, креативни работилници, проекции на кратки и анимирани филмови, проекции на нови остварувања од млади автори, средби со познати личности – сето ова ќе биде дел од програмата на 8.Филмски фестивал за ...

Готвиме филм со Бранко - едукативна работилница за деца и проекција за филм

MakPress - 25.09.2020

Со работилница за готвење „филм“ со Бранко Попоски од „Готвиме со Бранко“ (Cooking with Branko) утре во 10 часот почнува проектот „Готвиме филм, сликаме филм и гледаме филм!“ на Регионалната платформа Балкан Синема Ситис (БСС) во соработка со ...

300 млади учесници од 13 земји ќе учествуваат на 8. издание на „Џифони Македонија“

Радио МОФ - 24.09.2020

Актуелни детски и младински филмови, дискусија, креативни работилници, проекции на кратки и анимирани филмови, проекции на нови остварувања од млади автори, средби со познати личности – ќе биде дел од програмата на 8.

Утре почнува Џифони Македонија

Слободен Печат - 24.09.2020

Отворањето на Џифони е утревечер во Кинотека на Македонија со проекцијата на италијанскиот филм „Мојот брат брка диносауруси“, а секоја вечер во 19 часот ќе има проекција на различни филмови, за кои влезот е бесплатен, но потребно е да се ...

Утре почнува „Џифони Македонија“ фестивалот, ќе учествуваат 300 деца од 13 земји

Опсервер - 24.09.2020

– Креативни работилници, дискусии, детски и младински филмови, разни едукативни содржини, но и средби со познати личности ќе остварат околу 300 ученици од земјава и 12 други земји на годинешниот осми Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“.