TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ивановски неочекувано остана без полуфинале на фјучерсот во Сетубал!

Sport 1 - 22.09.2023

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски, остана без пласман во полуфиналето на турнирот од фјучерс-серијата во Сетубал, откако загуби во денешната четвртфинална пресметка против домашниот претставник, Хаиме Фариа (4-6, 4-6).

Ивановски елиминиран во 1/4 финалето во Сетубал

SportSport - 22.09.2023

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски загуби на фјучерсот во португалскиот град Сетубал, од домашниот претставник Хаиме Фарија со конечни 2:0. Инаку 482 тенисер на светот го совлада Ивановски по сетови со 6:4, 6:4 и во дуел во кој очигледно ...

Ивановски обезбеди четвртфинале на турнирот во Сетубал

Дерби - 21.09.2023

Калин Ивановски оствари уште една победа на фјучрсот во Сетубал и си обезбеди пласман во четвртфиналето на турнирот на кој е трет носител. Најдобриот македонски тенисер го доби првиот сет во тај-брејк со убедливи 7:1 и стигна до посакуваната ...

Ивановски, конечно влезе во серија и е во четвртфиналето во Сетубал

Спортклуб - 21.09.2023

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски обезбеди пласман меѓу осумте најдобри на М25 тунирот што се одржува во Сетубал. Во денешниот осминафинален натпревар, Ивановски немаше поголеми проблеми против Франсиско Роча од Португалија кој е далеку ...

Ивановски се пласира во четвртфиналето во Сетубал

МКД - 21.09.2023

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски се избори за место во четвртфиналето на фјучрс турнирот во Сетубал. Ивановски денеска во второто коло го совлада португалскиот тенисер Франциско Роча со 2-0 во сетови.

Ивановски се избори за четвртфинале на фјучрсот во Сетубал

Gol.mk - 21.09.2023

Македонскиот тенисер Калин Ивановски избори пласман во четвртфиналето на фјучрсот во португалскиот град Сетубал. Тој во второто коло го совлада домашниот тенисер Франциско Роча (кој настапи со вајлд карта) со 2-0 во сетови (7-6/1.

Калин Ивановски во два сета до четвртфиналето на фјучрсот во Сетубал

Екипа - 21.09.2023

Најдобриот македонскиот тенисер, Калин Ивановски, се пласираше во четвртфиналето на фјучрсот во португалскиот град Сетубал, откако во 2. коло славеше против домашниот тенисер Франциско Роча.

Калин по голема борба се пласира меѓу осумте најдобри на фјучерсот во Сетубал!

Sport 1 - 21.09.2023

Најдобриот македонскиот тенисер, Калин Ивановски, се пласира во четврт-финалето на фјучрс-турирот во португалскиот град Сетубал, откако во денешниот меч од 2. коло го совлада домашниот тенисер Франциско Роча со 7-6, 6-3.

Калин Ивановски со пласман во четвртфиналето во Сетубал!

SportSport - 21.09.2023

Нашиот најдобар тенисер Калин Ивановски по денешниот триумф во осминафиналето со 2:0 во сетови против Портуалецот Роча, се најде во четвртфиналето на фјучрсот во Сетубал. Инаку Калин имаше тежок меч против Роча, посебно во првиот сеткој кој го освои ...

Ивановски и Хусеиновиќ поразени во двојки на фјучрсот во Сетубал

Екипа - 20.09.2023

Македонската комбинација Калин Ивановски и Елдин Хусеиновиќ го загубија мечот од првото коло во двојки на фјучрсот во португалскиот град Сетубал што се игра за награден фонд од 25.000 долари.

Ивановски и Хусеиновиќ не ги изненадија вторите носители во Сетубал

Дерби - 20.09.2023

Калин Ивановски имаше успешен старт во поединечна конкуренција на фјучерсот во Сетубал, но во игра на двојки заедно со Елдин Хусеиновиќ не успеаа да направат изненадување против вторите носители Треј Хилдебранд и Ноа Шахтер.

Ивановски и Хусеиновиќ поразени во осминафинале на турнирот во Португалија

Sport 1 - 20.09.2023

Македонските тенисери Калин Ивановски и Елдин Хусеиновиќ беа поразени со 0-2 во сетови, односно 5-7 и 1-6 од Американците Треј Хилдербранд и Ноа Шахтер. Ивановски и Хусеиновиќ одиграа добро во првиот сет (5-7), но немаа сила да ги изненадат ...

Ивановски загуби на стартот на турнирот во двојки во Сетубал

SportSport - 20.09.2023

Македонската комбинација Калин Ивановски и Елдин Хусеиновиќ го загубија мечот од првото коло во двојки на фјучрсот во португалскиот град Сетубал што се игра за награден фонд од 25.000 долари.

Ивановски и Хусеновиќ елиминирани во првото коло на турнирот во двојки во Португалија

Слободен Печат - 20.09.2023

Македонската комбинација Калин Ивановски и Елдин Хусеиновиќ го загубија мечот од првото коло во двојки на фјучрсот во португалскиот град Сетубал што се игра за награден фонд од 25.000 долари.

Македонскиот тенисер Ивановски ќе игра за полуфинале на турнирот во Сетубал

Слободен Печат - 21.09.2023

Македонскиот тенисер Калин Ивановски избори пласман во четвртфиналето на фјучрсот во португалскиот град Сетубал . Денеска во второто коло го совлада домашниот тенисер Франциско Роча (кој настапи со вајлд карта) со 2:0 во сетови 7:6 (1) и 6:3 за два ...

Калин по голема борба се избори за четвртфинале на турнирот во Сетубал

Спортски - 21.09.2023

Македонскиот тенисер Калин Ивановски избори пласман во четвртфиналето на фјучрсот во португалскиот град Сетубал. Тој денеска во 2.коло го совлада домашниот тенисер Франциско Роча (кој настапи со вајлд карта) со 2-0 во сетови (76(1) 63) за два часа и ...