TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Твитер гори: По Канје Вест, Јелена Карлеуша сега „ужива“ со Пит Дејвидсон

Слободен Печат - 10.08.2022

Познатата Ријалити ѕвезда Ким Кардашијан неодамна ја прекина деветмесечната врска со комичарот Пит Дејвидсон . Иако сè уште не е позната точната причина поради која ријалити ѕвездата го напушти Дејвидсон, се шпекулира дека нивната љубов „пукнала“ ...

Пит Дејвидсон на терапија поради траума по вознемирувањето на Канје Вест на социјалните мрежи

Макфакс - 10.08.2022

Пит Дејвидсон, наводно, побарал лекарска помош по неодамнешната разделба со Ким Кардашијан и постојаното онлајн малтретирање што го претрпе од нејзиниот поранешен сопруг. Пит е подложен на трауматска терапија по тролањето на Канје, објавија шоу-биз ...

Урнебесна фотомонтажа на Карлеуша и поранешниот на Кардашијан – Обожавателите по раскинувањето на познатата двојка , ...

Вистина.мк - 10.08.2022

Како гром од ведро небо одекна во светските медиуми веста дека Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон раскинале по девет месеци врска. Иако главните актери не се рекламираа по ова прашање, корисниците на социјалните мрежи сè побрзо почнаа да прават мемиња ...

Кајне Вест ја налути Ким Kардашијан: Со морбидна порака го прослави нејзиното раскинување со Пит, па веднаш мораше да ...

Вистина.мк - 10.08.2022

Канје Вест избриша бизарна објава на Инстаграм, во која ја фотошопираше веста дека „Скит Дејвидсон почина на 28 години“ на насловната страница на Њујорк Тајмс. Раперот со таа објава го „означи“ раскинувањето на врската на Ким Кардашијан и Пит ...

„Почина на 28 години“: Канје Вест на бизарен и застрашувачки начин го прослави раскинувањето на Ким Кардашијан и Пит ...

Женски магазин - 10.08.2022

Веста дека Ким Кардашијан раскина со Пит Дејвидсон изгледа најмногу го израдувала нејзиниот поранешен сопруг Канје Вест. Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон ставија крај на својата деветмесечна романса, а извор близок до парот изјавил дека далечината ...

Џон Леџенд и Канје Вест порано беа блиски пријатели: Политиката ги раздели

Слободен Печат - 09.08.2022

Нивниот однос значително се променил кога сфатиле дека некои од нивните ставови „не се во хармонија“, како што објасни популарниот музичар. За нивното поранешно пријателство дополнително говори и фактот што Џон пееше и свиреше на свадбата на раперот ...

Само парите ѝ се важни: Се венчава за да се разведе, со цел да создаде совршено реално шоу и да си го зголеми ...

Убавина и Здравје - 09.08.2022

Дали секој чекор на Ким Кардашијан е толку промислен? Неодамна, како бомба одекна веста дека Ким Кардашијан и комичарот Пит Дејвидсон ја раскинале деветмесечната врска. Меѓутоа, старлетата како веќе да го имала подготвено следниот чекор со којшто ќе ...

Импресивна историја на љубовни врски на Пит Дејвидсон

Макфакс - 09.08.2022

Го добивате она што го гледате кога станува збор за Пит Дејвидсон. Тој е спретен комичар со тони тетоважи, кој сака да се шегува дури и за сопствените проблеми со менталното здравје, а сега се чини дека е најбараниот ерген во Холивуд имајќи предвид ...

По девет месеци Ким Кардашијан раскина со 13 години помладото момче

Вистина.мк - 09.08.2022

Ким Кардашијан и 13 години помладиот комичар Пит Дејвидсон раскинаа по девет месеци врска. Како што пренесуваат светските медиуми, двојката пораснала во пријателски односи, а главната причина се обврските и преголемата дистанца.

Откако Ким Кардашијан раскина со Дејвидсон, се огласи Канје: Жив го закопа Пит

Локално - 09.08.2022

Неколку дена откако Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон раскинаа по девет месеци врска, Канје Вест реагираше на својот Инстаграм профил. Имено, тој ја објави веста дека Скит, односно Пит „починал на 28 години“.

Досега невидени фотографии од Ким Кардашијан: ВАКА изгледала во 1996 година! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 09.08.2022

Ким Кардашијан има 320 милиони следбеници на Инстаграм. И токму таму, пред неколку дена, сподели снимка која не остана незабележана. Ѕвездата ја отвори фиоката со спомени и на нејзиниот многу популарен канал објави фотографија која датира од летото ...

По раскинувањето со Ким, Пит Дејвидсон се прошета во маица со наслов: Се чувствувам како ср**е

Канал5 - 08.08.2022

По раскинувањето со Ким Кардашијан, Пит Дејвидсон е виден во маица со потенцијално криптична порака, пишуваат странските медиуми. Имено, комичарот е виден како се шета низ Кернс, Австралија, каде што ги снима сцените за неговиот претстоен филм ...

„Почина на 28 години“ – Канје Вест одвратно го слави раскинувањето на бившата Ким Кардашијан и дечко и

ММС - 09.08.2022

Канје Вест се најде на удар на критиките за лажната насловна страница на Њујорк Тајмс во која се објавува „смртта“ на Пит Дејвидсон, само два дена откако ѕвездата се раздели од неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан.

(Фото) Бизарен гест на Канје Вест: Објави некролог за Пит Дејвидсон, фановите го нападнаа: „Засрами се!“

Еспресо - 09.08.2022

Љубовната приказна меѓу Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон траеше само девет месеци, а потоа и двајцата „одлучија да бидат само пријатели“, како што објави инсајдер минатата недела за Пејџ Сикс.

Откако Ким Кардашијан раскина со Дејвидсон, се огласи Канје: Жив го закопа Пит?

Убавина и Здравје - 10.08.2022

Неколку дена откако Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон раскинаа по девет месеци врска, Канје Вест реагираше на својот Инстаграм профил. Имено, тој ја објави веста дека Скит, односно Пит „починал на 28 години“.